تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۳ - ۱۱:۵۵ کد مطلب 110576

مدیران دولتی گویا به این سبک زندگی «درویشی» عادت کرده‌اند!/ لغو مجوز خرید سوزوکی توسط یک دستگاه دولتی/ هاشمی برائت از فرزندانش را تداوم و تعمیق بخشد/ فائزه هاشمی و بهائیت چرا در فتنه به هم رسیدند؟

دبیرکل کارگزاران با اذعان تلویحی به شکست پیشاپیش مدعیان اصلاحات در انتخابات ریاست مجلس دهم، هم‌طیفان خود را از شرکت در این وزن‌کشی برحذر داشت. اصلاح‌طلبان مدعی بودند ۱۶۸ نامزد راه‌یافته به مجلس دهم از این طیف هستند اما مهمانی‌های اولیه برای تشکیل فراکسیون امید به زحمت با استقبال ۱۰۵ نماینده روبرو شد که برخی […]

دبیرکل کارگزاران با اذعان تلویحی به شکست پیشاپیش مدعیان اصلاحات در انتخابات ریاست مجلس دهم، هم‌طیفان خود را از شرکت در این وزن‌کشی برحذر داشت.

اصلاح‌طلبان مدعی بودند ۱۶۸ نامزد راه‌یافته به مجلس دهم از این طیف هستند اما مهمانی‌های اولیه برای تشکیل فراکسیون امید به زحمت با استقبال ۱۰۵ نماینده روبرو شد که برخی از آنها نیز لاریجانی را بر عارف ترجیح می‌دهند.
در چنین شرایطی کرباسچی به ایلنا گفته است: در ماجرای ریاست مجلس من فکر می‌کنم نباید رقابت تا جایی ادامه پیدا کند که به یک وزن‌کشی سیاسی برسد؛ این نه به مصلحت جریان اصلاحات و نه به مصلحت نیروهای معتدل نیست.
وی افزود: نباید به گونه‌ای روی این موضوع تمرکز کنیم که اگر آقای عارف رأی اکثریت را گرفت بگوییم اصلاح‌طلبان پیروز شدند و اگر لاریجانی رأی آورد بگوییم اصلاحات شکست خورده است.
این در حالی است که عارف و طیفی از اصلاح‌طلبان اصرار بر رقابت دارند و در آخرین نشست فراکسیون امیدی‌ها با پدرخوانده‌های موسوم به شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان، حسین مرعشی سخنگوی کارگزاران ابراز امیدواری کرد عارف رئیس مجلس شود.
کرباسچی در آستانه انتخابات مجلس ضمن مصاحبه با روزنامه شرق خواستار سربازگیری از خیمه رقیب و از جمله علی لاریجانی شده بود.
اما غلامرضا تاجگردون در مصاحبه با ایلنا خبر داد: کمیته ۷ نفره اصلاح‌طلبان برای جذب لاریجانی از هر شیوه‌ای استفاده کرد اما کنار کشیدن لاریجانی منتفی است.
وی می‌گوید: اینکه یکی از آقایان عارف و لاریجانی برای ریاست نامزد شوند، تقریباً منتفی است و باید منتظر حضور هر دو در این رقابت باشیم اما این که پس از پایان این رقابت، می‌خواهیم چگونه فضا را مدیریت کنیم، جای بحث دارد.
وی با بیان اینکه چند مرحله با عارف و لاریجانی رایزنی کردیم، می‌افزاید: به هر حال آقای لاریجانی هم یک چهره سیاسی است که هنگامی که در یک رقابت قرار بگیرد از تمام امکانات و ابزارهایی که برای پیروزی در اختیار دارد، استفاده خواهد کرد و باید بپذیریم ابزارهای اجرایی آقای لاریجانی برای پیروزی در این رقابت بیشتر از عارف است. به هر حال ایشان هم اکنون رئیس مجلس هستند.
وی با بیان اینکه دو قطبی شدن فضا، مدیریت مجلس را برای اصلاح‌طلبان سخت می‌کند، می‌افزاید: در حال حاضر فضا به سمتی رفته که روابط عارف و لاریجانی تصنعی شده و امکان تعامل بسیار اندک است. البته شاید تا یکی دو ماه پیش هنوز هم بزرگان می‌توانستند فضا را تغییر دهند اما فشارهای سیاسی از دو طرف و توقع‌های سیاسی و اجتماعی که در جامعه شکل گرفته، اجازه ایجاد تعامل را نمی‌دهد.
او گفت: در شرایط فعلی، بهتر است که دیگر کسی ورود نکند و اجازه دهند که به همین شیوه پیش برویم. چرا که احتمال دارد، این دخالت‌ها حتی کار را خراب‌تر از پیش کند.
نماینده مردم گچساران ادامه داد: می‌توانستیم لاریجانی را در لیست قرار ندهیم و امروز هم به راحتی از عارف حمایت کنیم اما درست نیست که لاریجانی یا جلالی و نعمتی را در لیست قرار دهیم و بعد از انتخابات بخواهیم تخریبشان کنیم. البته کسی انتظار ندارد که اصلاح‌طلبان از سرلیستشان در لیست برنده امید حمایت نکنند، اما صحبت سر این است که لااقل دیگر افرادی که خودمان آنها را در لیست قرار دادیم، تخریب نکنیم.
تاجگردون خاطرنشان کرد: صحبت من این است که یا لاریجانی را در لیست قرار نمی‌دادند و اگر نام او را در لیست قرار دادند، نباید او را تخریب کنند. البته آقای لاریجانی به هیچ عنوان تخریب نشده اما رفتاری که با جلالی و نعمتی در برخی رسانه‌ها می‌شود، برخورد مناسبی نیست؛ آن هم در شرایطی که اینان در ۴ سال گذشته خدمات ارزشمندی داشتند و بیشترین کمک را به دولت و فضای موجود در مجلس داشتند و فکر می‌کنم این رفتار تأثیر منفی بسیاری بر روی جریان مستقل در مجلس گذاشت.

سؤال را درست بپرسید /فائزه هاشمی و بهائیت چرا در فتنه به هم رسیدند؟
رئیس روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام به جای اعتراض به هم پیوند فائزه هاشمی با گروهک صهیونیستی بهائیت، علما و مراجع معترض را مورد تخطئه قرار داد.

رضا سلیمانی در مقاله‌ای که به شکل زنجیره‌ای از سوی روزنامه‌های آرمان، اعتماد، قانون و سایت‌های انتخاب، آفتاب، جماران، شفقفا و… منتشر شده می‌نویسد: صرف‌نظر [؟!] از اقدام خانم فائزه هاشمی که شاید ناخواسته در دام یک توطئه و سناریوی از پیش طراحی شده افتاده باشد که البته به هیچ‌وجه قابل دفاع هم نبوده و بنا به گفته شخص آیت‌آلله هاشمی رفسنجانی، «اشتباه بدی انجام شده و باید به نحوی جبران شود»، ولی چند ابهام به ذهن انسان می‌رسد که در این مقال به دو مورد آن که به سادگی نمی‌توان از کنار آن گذشت، اشاره می‌شود.
بر اساس اسناد و سوابق زندان، خانم فائزه هاشمی برای اولین بار نبوده که با یک فرد بهایی دیدار داشته است، بلکه حدود شش ماه، دوره محکومیت خود را در زندان اوین با این فرد، هم سلول بوده و آن‌گونه که قبلا خود وی نیز اعلام کرده بود، متاسفانه شب و روز خود را با این خانم بهایی و منافقینی که دستشان به خون فرزندان این مملکت آغشته است، گذرانده و به عبارتی با این جماعت زندگی کرده است. آنهم نه به اختیار و میل خود، بلکه به اجبار حکم قضایی و جبر قانون زندان.
وی می‌افزاید: اگر واقعا آن‌گونه که این چند روز خانم فائزه هاشمی و به تبع آن، شخص آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که اقدام فرزندش را تقبیح نیز کرده است، باید به خاطر یک ملاقات کوتاه[!] سرزنش و آماج حملات و توهین‌های ریز و درشت، آن هم به صورت زنجیره‌ای و ادامه‌دار از تریبون‌های رسمی نظام، مجلس شورای اسلامی، رسانه ملی، سایت‌های خبری، روزنامه‌ها و حتی برخی مراجع دینی قرار گیرند، بهتر نیست قبل از هر چیز، به این سوال منطقی پاسخ داده شود که چطور ممکن است یک خانم شیعه محجبه و فرزند یکی از شخصیت‌های برجسته نظام جمهوری اسلامی ایران، بالاجبار، حدود ۶ ماه با یک خانم عضو فرقه ضاله و ساخته استعمارگران برای ایجاد شبهه و اختلاف در دین اسلام، در یک بند، هم سفره و هم‌نشین شده باشد؟!
سوال بعدی که امیدوارم منصفانه، غیرجناحی و سیاسی به آن پاسخ داده شود، اینکه، بینی‌و‌بین‌الله اگر فائزه هاشمی دختر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نبود و هدف تخریب شخصیت برجسته و مورد اعتماد امام‌(ره)، رهبری و مردم، به ویژه پس از انتخابات اخیر نبود، باز هم همین موضع‌گیری‌ها و توهین‌ها علیه ایشان و پدرشان!! به خاطر این ملاقات انجام می‌شد؟
در پاسخ این تقلای رسانه‌ای برای رد گم کنی و تحریف صورت مسئله باید گفت:
۱- ماجرا از ملاقات فائزه هاشمی با یکی از سران بازداشتی گروهک صهیونیستی – انگلیسی بهائیت شروع شده اما آقای مدیر روابط عمومی ترجیح می‌دهد داستان را از میانه آن آغاز کند آن هم با یک کلمه «صرف‌نظر از اقدام خانم هاشمی»! چرا؟! چرا باید صرف‌نظر کرد در حالی که همین خانم دو بار پیش از این در مصاحبه با روزنامه‌های بهار و فیگارو تصریح کرده بازداشتی‌های گروهک تروریستی منافقین و حزب بهائیت را دوستان خوب خود می‌داند و اصرار دارد به منافقین «سازمان مجاهدین خلق بگوید؟!» کجای این قصه را می‌توان «افتادن ناخواسته در دام یک توطئه و سناریوی از پیش طراحی شده» قلمداد کرد؟ او که حتی بعد از توصیه پدرش هم گفت اشتباهی مرتکب نشده‌ام!
۲- آیا برای هر طیف از زندانیان ضدانقلاب باید یک زندان اختصاصی ساخت؟ سابقه ارتباط فائزه هاشمی با سلطنت‌طلب‌ها، سازمان منافقین و… به سال‌های دور برمی‌گردد و یک ارتباط سازمان یافته تعریف شده است که به تعبیر مهدی هاشمی یک تقسیم کار در انجام وظایف است. آقای سلیمانی می‌گوید دست سازمان منافقین به خون فرزندان مملکت آغشته است اما از خود  یا فائزه هاشمی نمی‌پرسد که چرا خانم فائزه، همین جماعت را حاضر نیست منافقین بخواند و دوستان خوب سازمان مجاهدین خلقی توصیف می‌کند! قضیه بو دار نیست؟!
آیا عجیب نیست فائزه هاشمی در همان فتنه آمریکایی – انگلیسی نقش‌آفرینی می‌کرد و بازداشت شده که برخی اعضای شبکه بهائیت (‌از جمله در ماجرای هتاکی عاشورای ۸۸)؟! اما آقای سلیمانی به نحوی درباره فائزه هاشمی سخن می‌گوید (یک خانم شیعه محجبه) که انگار با بی‌گناهی یا مثلا بدهکاری و عدم امکان به تامین چک برگشت خورده به زندان افتاده است! فتنه‌گر،‌ فتنه‌گر است و بهایی و کارگزارانی و مشارکتی و سلطنت‌طلب و نهضت‌آزادی‌، ندارد. نه به جمهوریت و اسلامیت جمهوری اسلامی، شعار علنی این جماعت بود که دور اسلام خط کشیدند و گفتند انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است.
۴- سؤال برعکس مطرح می‌شود. چرا باید دختر رئیس‌ مجمع تشخیص مصلحت مدام دوز آلودگی و پیوند با ضدانقلاب را به خاطراحساس حاشیه امنیت پدری ارتقا دهد و کار را به اظهار دوستی با منکران خاتمیت و مهدویت و شبکه جاسوسی اسرائیل برساند؟ ‌اما اگر او دختر آقای هاشمی و عضو مرکزیت حزب صاحب سهم در دولت نبود یک تفاله سیاسی در عداد بسیاری از تفاله‌های ضدانقلاب محسوب می‌شد و اگر مورد اعتراض واقع می‌شود، اعتراضی به قبح‌زدایی از ارتباط با شبکه جاسوسی دشمن است ضمن اینکه ماهیت فتنه سبز بیشتر آشکار می‌شود و معلوم می‌گردد فتنه ۸۸ حقیقتا فتنه‌ای ضدانقلابی و ضد اسلامی بود و نه دعوای انتخاباتی. بنابراین از حقوق‌بگیر رسمی روابط عمومی یک نهاد ارشد وابسته به جمهوری اسلامی انتظار می‌رود به جای شخص‌گرایی و حزب‌زدگی، مدافع اصل اسلام و انقلاب باشد یا دست کم تبدیل به میرزابنویس فاسدان و مفسدان آلوده به بهائیت نشود و سکوت کند.

مدیران دولتی گویا به این سبک زندگی «درویشی» عادت کرده‌اند!
برگزاری همایش استانداران برای پیگیری اقتصاد مقاومتی در اشرافی‌ترین و گران‌ترین هتل کشور با اعتراض صاحب‌نظران مواجه شده است.

استانداران کشور هفته گذشته به نام همایش اقتصاد مقاومتی، در هتل درویشی مشهد گردهم آمدند و این در حالی است که ساماندهی هزینه‌های اشرافی و لوکس و غیرضرور جزو اولویت‌های اقتصاد مقاومتی است. ریخت و پاش‌هایی از این دست در حالی صورت می‌گیرد که برخی اقشار کارمند و کارگر در تأمین اولویت‌های زندگی خود دچار مشکل هستند و دولت متأسفانه مشکلاتی نظیر رکود، بیکاری، تبعیض و حقوق‌های چند ده میلیون تومانی برخی مدیران خود را برطرف نکرده است.
سبک مدیریت اشرافی هر از چند گاهی در دولت رخ نشان می‌دهد. از حضور و مانور رئیس‌جمهور در میان کارگران مپنا با یک خودروی لوکس شاسی‌بلند تا حقوق‌های ۷۰-۸۰ میلیونی برخی از مدیران بیمه و بانک و نفت، و خرید سفارش هواپیمای اشرافی از فرانسه که تنها در یک فرودگاه کشور قابلیت نشست و پرواز دارد، و… صف کشیدن نشان‌های تجاری اشرافی و لوکس و زینتی نظیر کاواللی و ورساچه و سفورا.»

اعتماد: در صهیونیستی بودن بهائیت هیچ تردیدی نیست

افتضاح اخیر فائزه هاشمی در دیدار با یکی از سران شبکه صهیونیستی بهائیت حتی صدای روزنامه زنجیره‌ای اعتماد را هم درآورد.

این روزنامه که برخی از همکاران فراری آن هم‌اکنون با شبکه بی‌بی‌سی انگلیس (حامی عمده بهائیت در قرن اخیر) همکاری می‌کنند، نوشت: فائزه هاشمی، فرزند آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به دنبال آزاد شدن برخی زنان بهایی از زندان، به ملاقات آنان رفت و به دنبال آن، عکسی هم از آن جلسه در فضای مجازی و سایت‌ها انتشار یافت. طبیعی است که بسیاری از اقشار جامعه از این اقدام ناراضی شوند و به او بتازند و به دنبال آن، به شخص رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام هم حمله کنند. بهائیت اساسا از نظر ما نه یک دین است و نه یک مذهب و نه حتی یک جریان اجتماعی ملی بلکه از اساس با توطئه خارجی تاسیس شد و طی ده‌ها سال گذشته خود را با حمایت دولت‌هایی مشخص، به صورت یک دین در دنیا عرضه کرد و با بهره‌برداری از فرصت‌های سیاسی و فرهنگی و اجتماعی برخی جوامع، توانست جای پایی در آن کشورها پیدا کند و اکنون بخش تشکیلاتی آن برای جمهوری اسلامی به مثابه یک فرقه و سازمان ضدامنیتی تلقی می‌شود که مقر آن در اسرائیل است و باید از ارتباط تشکیلاتی بهائیان با دشمن اصلی اسلام و مسلمین، نگران بود.
اعتماد می‌افزاید: به قول یکی از دوستان «هیچ دولت دارای حق حاکمیت نمی‌پذیرد که بخشی از شهروندانش از سازمانی که مرکزیت آن در بیرون از مرزهایش مستقر است، تبعیت اکید کنند. بخشی از بهائیان به دستور بیت‌العدل مستقر در «حیفا»ی اسرائیل، بهره‌مندی خود از حقوق شهروندی ایران را منوط کرده‌اند به پذیرش بهائیت به عنوان «دین» و این دوره از حیات خود را «انکشاف» نام نهاده‌اند. این رفتار کاملا سیاسی و تبلیغاتی است و مغایر است با رویه بیت‌العدل در دوران پهلوی که با وجود حضور بهائیان در سطوح عالی حکومت ایران، بر کتمان دین تاکید می‌کرد.»
در این وضعیت که کلیت نظام هرگونه ارتباط تشکیلاتی میان فرقه بهائیت در ایران با سازمان اصلی آن در اسرائیل را جرم تلقی می‌کند و برخی از این عناصر تشکیلاتی را به دلیل ارتباط با دشمن، مجرم می‌شناسد، یک چهره سیاسی شناخته شده به این دلیل که مدتی را با چند بهایی در زندان بوده، به ملاقات آنان می‌رود و اساسا لحاظ نمی‌کند که پیشینه خودش چیست، به کدام جریان سیاسی تعلق دارد و فرزند چه کسی است.

اعتراف اسرائیل به نقش‌آفرینی در جنگ‌های سوریه، یمن و عراق
رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی اذعان کرد ایجاد جنگ‌های نیابتی در منطقه، در راستای ایجاد امنیت برای اسرائیل بوده است.

به گزارش یدیعوت آحارونوت، گادی آیزنکوت با طرح این سؤال که اگر ایران و حزب‌الله درگیر جنگ‌های نیابتی نبودند، اکنون با چه کسی می‌جنگیدند، گفت: ما در غزه، لبنان، سینا، سوریه و ایران دشمنانی داریم که برای هر کدام از آنها برنامه‌هایی در نظر گرفته‌ایم و آنها را در نوبت قرار داده‌ایم. غزه تنها جبهه‌ای نیست که باعث ایجاد دردسر برای اسرائیل می‌شود.
وی می‌افزاید: ما با تهدیدهای زیاد از جانب دشمنان قسم خورده‌مان روبه‌رو هستیم که از آن جمله می‌توان به گروه تروریستی حزب‌الله که گروه نیابتی ایران در لبنان است، اشاره کرد. اکنون دشمنان ما مشغول مشکلات خود هستند اما اگر این مشکلات نبودند، واقعاً آنها با چه کسی می‌جنگیدند؟ مشخص است؛ اسرائیل.
اگر حزب‌الله اکنون درگیر سوریه نبود، بدون شک در حال نقشه‌چینی علیه ما بود. یکی دیگر از دشمنان ما ایران است که اکنون درگیر جنگ‌های نیابتی در سوریه،‌عراق، یمن و بسیاری از مناطق دیگر شده است.»

دوستی با فرقه بهاییت «حرام و در حد کفر» است
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: ارتباط با بهاییت از منظر فقهی و اسلام حرام است و دوستی با آنها در مرز کفر است. آیت‌الله حسن ممدوحی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به دیدار اخیر فائزه هاشمی با سرکردگان فرقه ضاله بهاییت، اظهار داشت: بهاییت نه گروه هستند و نه فرقه، بلکه آنها جاسوس صهیونیست‌ها هستند و از نقطه مشترکی غیر از مأموریت برای صهیونیسم که همه دور آن جمع شوند، برخوردار نیستند. وی ادامه داد: بهاییت حتی به سلسله‌مبانی‌ای که در دین‌شان وجود دارد نیز معتقد نیستند و بنده معتقدم دلیل پیدایش آنها فقط جاسوسی محض برای صهیونیسم، آمریکا و انگلیس است. عضو شورای مرکزی جامعه مدرسین رابطه با فرقه بهاییت را بسیار غلط دانست و گفت: نباید افراد چنین کارهایی را انجام دهند، آنها با چه عقل و فکری دست به چنین کارهایی می‌زنند؟ ارتباط با بهاییت از منظر فقهی و اسلام حرام است و دوستی با آنها نیز در مرز کفر است. آیت‌الله ممدوحی تأکید کرد: نتیجه نزدیکی با بهاییت آتش جهنم است و امیدواریم خداوند به کسانی که با این افراد دیدار کردند عقل درست دهد.

هاشمی برائت از فرزندانش را تداوم و تعمیق بخشد
حمیدرضا مقدم‌فر گفت: از اقدام هاشمی‌رفسنجانی درباره تقبیح رفتار فائزه هاشمی خوشحال شدیم، ای‌کاش درباره سایر فرزندانشان که از آنها خسارت هم دید، اعلام موضع کنند. به گزارش تسنیم، مشاور رسانه‌ای فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نشست فرهنگی اساتید بسیجی دانشگاه‌ها تصریح کرد: دیدار فائزه هاشمی با بهاییان مصداق معتبری است که بر انحراف وی مهر تایید «اجماعی» می‌زند. پیش از این بارها و بارها انحراف وی و برخی دیگر از فرزندان آیت‌الله هاشمی توسط دلسوزان انقلاب به خود آقای هاشمی و افکار عمومی گوشزد می‌شد اما متأسفانه آقای هاشمی این نقدها را برنمی‌تافت و آن را در چارچوب رقابت‌های سیاسی ارزیابی می‌کرد. مقدم‌فر ادامه داد: خوشحال شدیم آقای هاشمی‌رفسنجانی ولو به‌صورت ملایم رفتار دخترشان را تقبیح کردند و گفتند باید جبران کند. امیدواریم این رویداد بیش از هر چیز موجب بازگشت آیت‌الله هاشمی به دایره انقلاب شود. وی با بیان اینکه تاکنون هاشمی‌رفسنجانی از رفتار فرزندانش خسارت فراوانی دیده است، افزود: ای‌کاش آقای هاشمی درباره سایر فرزندانشان هم از ابتدا موضع می‌گرفتند و ما شاهد این نبودیم که آقای هاشمی این‌طور از فرزندانشان در مواضع و رفتار زشت و ناپسند و حرکت‌های مجرمانه آنان همیشه دفاع کنند تا جایی که حتی در فتنه ۸۸ توانستند ایشان را در برابر نظام قرار دهند. تحلیلگر مسائل سیاسی با ابراز اینکه دیدار فائزه هاشمی با بهاییان از منظرهای دیگر نیز قابل بحث است، خاطرنشان کرد: این دیدار دم خروسی بود که آشکار شد؛ از همان ابتدای فتنه ۸۸ بزرگان نظام تأکید داشتند ریشه فتنه در خارج از کشور است و رژیم صهیونیستی و آمریکا از طریق ساده‌لوحان و طماعان قدرت در داخل آن را صحنه‌گردانی می‌کنند اما برخی این مساله را نمی‌دیدند.

دستگیری ۲ تروریست‌ داعش در همدان
مدیرکل اطلاعات استان همدان با بیان اینکه استان همدان به‌رغم همجوار بودن با استان‌های مرزی از امنیت خوبی برخوردار است، گفت: اداره‌کل اطلاعات استان در ۲ مرحله از انتقال گروه‌های تروریستی بویژه داعش از مرز به سمت تهران موفق شد دو تن از تروریست‌ها را که از اتباع ایرانی بودند شناسایی و در محدوده استان دستگیر کند. به گزارش تسنیم، ابطحی در جمع خبرنگاران مهم‌ترین چالش‌های استان را تلاش سرویس‌های اطلاعاتی برای حضور و جمع‌آوری اطلاعات،  ایجاد نارضایتی اجتماعی، ایجاد خرابکاری، جاسوسی تلفنی منافقین از مردم، آسیب‌های فضای مجازی  و استفاده از بستر قومیت‌ها و خرده‌فرهنگ‌ها برای ایجاد مشکل بیان کرد و گفت: این دوره از انتخابات نیز همانند سایر دوره‌ها در سلامت کامل برگزار شد و هیچگونه مورد امنیتی در جریان انتخابات گزارش نشد. مدیرکل اطلاعات استان همدان فعالیت فرقه‌های نوظهور و ضاله را از دیگر مشکلات استان مطرح کرد و گفت: فعالیت برخی فرق از جمله فعالیت مسیحیت تبشیری صهیونیستی که در همدان اقدام به تاسیس چند کلیسای خانگی کرده بودند از مواردی بود که رسیدگی شد.

لغو مجوز خرید سوزوکی توسط یک دستگاه دولتی
در حالی که بر اساس مصوبه فروردین ماه سال ۱۳۹۴ هیئت وزیران، یکی از وزارتخانه ها مجوز خرید چند دستگاه خودروی سواری سوزوکی گراند ویتارا را دریافت کرده بود، بر اساس ابلاغیه روزهای اخیر یک مسئول ارشد اجرایی به وزیر مربوطه، ضمن اصلاح مصوبه سال گذشته، خرید خودروی سوزوکی تبدیل به “خرید سواری داخلی” شده است اما همچنان این خرید از الزامات دولت مبنی بر ضرورت از رده خارج کردن خودروی فرسوده معادل خودروهای خریداری شده، مستثنی خواهد بود.

دستور دولت به صدا و سیما برای اصلاح الگوی مصرف
بر اساس ابلاغیه جدید یک مسئول ارشد اجرایی به سازمان صدا و سیما، رسانه ملی موظف شده است با هدف گفتمان‌ سازی و فرهنگ ‌سازی اقتصاد مقاومتی با طراحی و اجرای الگوی رسانه ‌ای برای آحاد جامعه به اصلاح الگوی مصرف و همچنین طراحی و اجرای الگوی رسانه ای در راستای ترویج و تقویت رفتارهای اقتصادی صحیح در خانوارها و فعالان اقتصادی اقدام و نتیجه را به نهادهای مربوطه در دولت اعلام کند.

اخبار ویژه روزنامه‌های 1 خردادماه؛آرمان امروز:

توئیت روحانی برای نیمه شعبان

رئیس‌جمهور در پیامی به مناسبت نیمه شعبان بر ضرورت اعتدال در آینده جهان تاکید کرد. حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در پیامی توئیتری نوشت: پیام نیمه شعبان نگاه خوش‌بینانه و امیدوارانه به آینده جهان و ضرورت برنامه‌ریزی برای جهانی بر پایه عدالت و اعتدال است.

تسویه بخشی از بدهی هند به ایران

پالایشگران هندی بخشی از بدهی ۶ میلیارد و ۴۰۰میلیون دلاری خود را به ایران پرداخت کردند. با سفر نخست وزیر هند به ایران، پالایشگران هندی برای نخستین بار در چهار سال گذشته، بخشی از بدهی خود را به ایران با استفاده از یورو پرداخت کردند. به گفته برخی منابع، شرکت پالایش و پتروشیمی مانگلور معادل ۵۰۰ میلیون دلار و شرکت ایندین اویل معادل۲۵۰ میلیون دلار از بدهی های خود را به ایران پرداخت کرده‌اند و شرکت اسار نیز به زودی ۵۰۰ هزار دلار به ایران می‌پردازد.

سفرنخست وزیر ژاپن به تهران

«شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن به زودی به تهران سفر می‌کند. حمید ابوطالبی معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور از سفر قریب‌‌الوقوع «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن به تهران خبر داد. وی در صفحه شخصی خود نوشته است: تحول راهبردی در روابط ایران وآسیا؛ پس از رئیس‌جمهور چین و رئیس‌جمهور کره جنوبی، اینک نخست وزیر هند و به زودی نخست وزیر ژاپن به تهران سفر می‌کنند.

شلیک ۷ فروند موشک نازعات

نیروی زمینی ارتش در جریان برگزاری رزمایش موشکی خود ۲ فروند موشک «نازعات» و ۵ فروند موشک «فجر۵» شلیک کرد. در نخستین مرحله از رزمایش بیتالمقدس ۲۸ نیروی زمینی ارتش که با نام «حیدر کرار۳» در منطقه عمومی کاشان و اصفهان در حال برگزاری است، ۲فروند موشک نازعات و ۵ فروند موشک فجر۵ شلیک شد. موشک نازعات در دو نوع نازعات N۶ و نازعاتN۱۰ در این رزمایش حضور دارد که نازعاتN۶ با بردی در حدود ۱۰۰کیلومتر می‌تواند سرجنگی ۱۳۰کیلوگرمی را حمل کند. این موشک که نوع ارتقا یافته آن با نام نازعات N۱۰ شناخته می‌شود، پس از ارتقا در مدل جدید به برد ۱۳۰ کیلومتر رسیده و سرجنگی ۲۳۰کیلوگرمی حمل می‌کند.

سرانجام شکایت موشکی ایران از روسیه

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه ایران شکایت خود از روسیه درباره اس۳۰۰ را پس نگرفته است، گفت: تصمیم‌گیری درباره باز پس‌گیری شکایت از روسیه بعد از تحویل کامل سامانه انجام می‌شود. حجت‌ا… خدایی سوری درباره ادعای یک مسئول روسی مبنی بر اینکه ایران شکایت خود از روسیه به دلیل تاخیر در تحویل اس ۳۰۰ را پس گرفته است، اظهار داشت: روسیه باید تمام تعهدات خود درباره تحویل اس ۳۰۰ به ایران را اجرا کند. وی افزود: تاکنون روسیه مراحل ابتدایی تحویل اس ۳۰۰ به ایران را انجام داده است که تا آخر سال باید به میزان تقاضای ایران انجام شود. پس از آنکه به طور کامل سامانه اس ۳۰۰ روسیه به ایران تحویل داده شود، درباره بازپس‌گیری شکایت ایران از روسیه تصمیم‌گیری خواهد شد.

اخبار ویژه روزنامه‌های 1 خردادماه؛ایران:‌

تشدید تحرکات تندروهای امریکا علیه برجام
با وجود اجرایی شدن برجام، اعمال فشارها و تحرکات برخی مخالفان جمهوریخواه در امریکا علیه توافق هسته‌ای همچنان ادامه دارد. پایگاه خبری «واشنگتن فری بیکن» گزارش داد «۳ نماینده کنگره امریکا از ایالت واشنگتن مهم‌ترین پایگاه‌های شرکت بوئینگ هستند، در نامه‌ای به این شرکت، درباره هرگونه ورود به بازار ایران هشدار داده‌اند.» به گزارش «پرس تی‌وی فارسی» این هشدار پس از آن صادر شد که مقام‌های بوئینگ ماه گذشته به تهران سفر و درباره فروش هواپیما به ایران با مقام‌های تهران گفت‌وگو کردند. این گزارش می‌افزاید: «کتی مک موریس راجرز، دیو ریچرت و دن نیوهاوس ۳ نماینده جمهوریخواه ایالت واشنگتن روز جمعه همچنین نامه هشدارآمیز مشابهی به شرکت ایرباس ارسال کردند.» ایسنا هم به نقل از واشنگتن فری بیکن، خبر داده که مارک کرک و مارکو روبیو، دو سناتور برجسته جمهوریخواه در نامه‌ای خطاب به جک لو، وزیر خزانه‌داری امریکا به وی هشدار دادند «تا زمانی‌که دولت دست از پیشنهاد خود برای فراهم کردن امکان دسترسی ایران به دلار امریکا از طریق نظام مالی بین‌المللی برندارد، مانع از رسیدگی به مسائل مرتبط با این وزارتخانه می‌شوند.» همزمان برخی منابع خارجی از جمله اندیشکده «بروکینگز» خبر داده‌اند که مجلس نمایندگان امریکا، طرحی را در دست بررسی دارد که در صورت تصویب، براساس آن مقررات صدور ویزا برای ایرانیان و شهروندان چند کشور دیگر دشوارتر خواهد شد. این طرح در مورد مقررات ویژه صدور ویزا برای شهروندان ۶ کشور ایران، عراق، لیبی، سودان، سوریه و یمن که به اختصار «قانون ویزا» نامیده شده و با شماره اچ. آر ۵۲۰۳ در کمیته قضایی مجلس نمایندگان امریکا ثبت شده، قرار است هفته آینده در این کمیته به بحث و رأی گذاشته شود.

دستگیری دو تروریست‌ در همدان
مدیرکل اطلاعات استان همدان خبر داد: اداره‌کل اطلاعات استان در دو مرحله در انتقال گروه‌های تروریستی بویژه «داعش» از مرز به سمت تهران موفق شد دو نفر از تروریست‌ها را که از اتباع ایرانی بودند، شناسایی و در محدوده استان دستگیر کند. به گزارش «ایسنا»، ابطحی همچنین با اشاره به فعالیت فرقه‌های ضاله در استان همدان گفت: «این فرقه‌ها در استان فعالیت داشته و دارند البته اگر آنها در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت کنند، مانعی نیست در غیر این صورت نقطه افتراق ماست. در همین راستا فرقه مسیحیت تبشیری صهیونیستی طی یکی دو سال گذشته فعالیت نموده و حتی کلیسای خانگی راه‌اندازی کرده بودند که با اعضای آن پس از شناسایی و دستگیری برخوردهای لازم صورت گرفت.»

فرجام خواهی مازندرانی و ۳ متهم دیگر از حکم دادگاه

احسان مازندرانی و سه متهم دیگر که سال گذشته به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و فعالیت تبلیغی علیه نظام بازداشت و از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به پنج تا ۱۰ سال حبس محکوم شدند، با ارائه لایحه فرجام خواهی به حکم دادگاه اعتراض کردند.  به گزارش «تسنیم»، متهمان این پرونده برای اعتراض به حکم دادگاه تا ۲۷ اردیبهشت امسال مهلت داشتند که با ارائه لایحه فرجام‌خواهی، به حکم دادگاه اعتراض کنند و پرونده برای رسیدگی در مرحله تجدیدنظر به دادگاه‌های تجدید نظر استان تهران ارسال شد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: