تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۳ - ۱۳:۴۵ کد مطلب 110626

اوباما خبر مرگ سرکرده طالبان را تایید کرد

رئیس‌جمهور آمریکا که در سفر ویتنام بسر می‌برد، یک روز پس از آنکه رسانه‌ها و مقامات مختلف از کشته شدن سرکرده طالبان افغانستان خبر دادند، رسما این خبر را تایید کرد.  به گزارش مشرق، رئیس‌جمهور آمریکا امروز دوشنبه در ویتتام رسما اعلام کرد که سرکرده طالبان افغانستان در حمله اخیر واشنگتن کشته شد. روز یکشنبه(دیروز) […]

رئیس‌جمهور آمریکا که در سفر ویتنام بسر می‌برد، یک روز پس از آنکه رسانه‌ها و مقامات مختلف از کشته شدن سرکرده طالبان افغانستان خبر دادند، رسما این خبر را تایید کرد.

 به گزارش مشرق، رئیس‌جمهور آمریکا امروز دوشنبه در ویتتام رسما اعلام کرد که سرکرده طالبان افغانستان در حمله اخیر واشنگتن کشته شد.

روز یکشنبه(دیروز) دو نفر از مقامات آمریکایی در گفت‌وگو با شبکه «سی ان ان» اعلام کردند که «ملا اختر منصور» سرکرده طالبان افغانستان احتمالاً در حمله هوایی روز شنبه (دیروز) در پاکستان کشته شده است.

ساعاتی پس از انتشار این خبر، مقامات افغانستان از جمله سازمان اطلاعات این کشور هم خبر کشته شدن سرکرده طالبان را تایید کردند.

جان کری وزیر خارجه آمریکا هم که روز گذشته در سفری کوتاه به میانمار رفته بود، اظهاراتی درباره «تهدید» بودن ملا اختر منصور برای آمریکا و افغانستان مطرح کرد.

حالا روز دوشنبه باراک اوباما که برای دیدار با مقامات ویتنامی به این کشور آسیایی رفته، رسما تایید کرد که سرکرده طالبان در حمله اخیر آمریکا کشته شده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: