تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۳ - ۱۱:۱۸ کد مطلب 110652

می‌خواهند تولید را جایگزین توحید کنند/ نشاط واقعی فقط با خدا امکان پذیر است

فروغی گفت: انسانی که اسیر خاک شده است همه چیز را در دنیای مادی جستجو کرده و سعی دارد با جایگزین کردن تولید به جای توحید به نشاط برسد.

به گزارش  میدان ۷۲ از آناج، حجت الاسلام فروغی در همایش ملی توسعه فرهنگ و سبک زندگی شهدا با تاکید بر اینکه شهیدان به حیات طیبه که غایت حیات مادی است، رسیده‌اند، خاطرنشان کرد: شهدا با رسیدن به حیات طیبه  حتی خاکی را که در آن دفن شدند به کیمیا تبدیل کرده و بر خاک وطن ما تقدس بخشیدند.

وی با اشاره به اینکه دنیای امروز تولید را عامل نشاط انسان می داند، افزود: کسانی که چنین شعارهایی را مطرح می کنند، انسان را به چشم ابزاری برای تولید قلمداد می کنند که فقط از این طریق می تواند به نشاط دست یابد.

این کارشناس دینی گفت: ما اهمیت تولید را نفی نمی کنیم اما معتقدیم تولید به تنهایی قادر نیست نشاط واقعی در انسان ایجاد کند و اگر چه شادی هم در پی داشته باشد، شادی ظاهری است و سرور واقعی باید در درون انسان شکل بگیرد.

وی با بیان اینکه شهیدان به شهر نشاط رسیدند، ابراز کرد: شهیدان با اتصال به توحید چنان به تجلی خداوند نایل شدند که دائما غرق در شادی و سرور هستند و همان طور که قرآن بدان اشاره می کند، آنان از نعمتی که هر لحظه از سوی خدا بر آنان جاری است، مسرورند.

فروغی ادامه داد: انسان اگر به سمت توحید حرکت نکند اسیر خاک شده و همچنان بت هایی را برای خود می تراشد، می پرستد و می شکند.

وی عنوان کرد: انسانی که دیروز از سنگ و چوب برای خود بت می ساخت، امروز هوا و هوس خود را پرستش کرده و همه چیز را در دنیای مادی جست و جو می کند.

این کارشناس دینی با تاکید بر جایگزینی تولید به جای توحید، اظهار کرد: خداوند در قرآن به انسان هشدار می دهد که آگاه باشید روزی این حیات مادی به پایان می رسد، هرچه تراشیده اید عاقبت می شکند و شما آن روز دچار خسران بزرگی می شوید.

وی ضمن قدردانی از تربیت توحیدی پدران و مادران شهدا، تاکید کرد: آگاه باشیم وقتی توحید را از ما گرفتند، همه ی دنیا را از ما گرفته اند و هنگامی که خدا را یافتیم و بار دیگر او را گم نکردیم، درواقع همه ی دنیا را در دست داریم.

فروغی در پایان سخنان خود عنوان کرد: اگر امروز رهبر معظم انقلاب با اقتدار تمام در برابر تمام زورگویان مستکبر ایستاده است همه در اثر اتصالش به توحید است همان گونه که شهیدان از خاک به توحید متصل شده و به افلاک رسیدند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: