تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۳ - ۱۵:۱۷ کد مطلب 110657

به‌خاطر حمله اتمی عذرخواهی نخواهم کرد

رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد که در سفر به هیروشیما به خاطر حمله اتمی آمریکا به این شهر عذرخواهی نخواهد کرد. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم، “باراک اوباما” رئیس جمهور آمریکا روز یکشنبه گفت که سفر وی به هیروشیمای ژاپن که نخستین شهری بود که توسط بمب اتمی آمریکا مورد حمله قرار […]

رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد که در سفر به هیروشیما به خاطر حمله اتمی آمریکا به این شهر عذرخواهی نخواهد کرد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم، “باراک اوباما” رئیس جمهور آمریکا روز یکشنبه گفت که سفر وی به هیروشیمای ژاپن که نخستین شهری بود که توسط بمب اتمی آمریکا مورد حمله قرار گرفت، با هدف تاکید بر روابط دوستانه میان دو دشمن پیشین است.

وی تاکید کرد که در این سفر به خاطر حمله ویرانگر اتمی آمریکا به این شهر عذرخواهی نخواهد کرد.

اوباما به عنوان نخستین ریاست جمهور آمریکا خواهد بود که به هیروشیما، نخستین شهری که به آن حمله اتمی انجام شد سفر خواهد کرد. در این سفر “شینزو آبه” نخست وزیر ژاپن نیز وی را همراهی خواهد کرد.

اوباما در مصاحبه با شبکه “NHK” ژاپن گفت که هر رهبری در زمان جنگ باید انتخاب‌های سختی انجام دهد و در سخنرانی کوتاهی که در هیروشیما، این شهر غربی ژاپن انجام خواهد داد، از حمله اتمی آمریکا به هیروشیما عذرخواهی نخواهد کرد.

اوباما در این مصاحبه گفت: این مهم است که بدانیم در بحبوحه جنگ، سران کشورها هر تصمیمd را اتخاذ می‌کنند و این وظیفه تاریخ دانان است که از آنها در این باره سوال کنند.

وی افزود: به عنوان شخصی که طی هفت سال و نیم گذشته در این پست قرار داشته، می‌دانم که هر رهبری تصمیمات سخت فراوانی به خصوص در دوران جنگ اتخاذ می‌کند.

آمریکا در تاریخ ششم آگوست سال ۱۹۴۵ به هیروشیما با بمب اتم حمله کرد و در همان لحظه‌ای که هیروشیما را بمباران کرد هزاران نفر جان باختند و تا پایان آن سال بیش از ۱۴۰ هزار نفر دیگر جان خود را در این شهر از دست دادند. شهر ناکازاکی نیز در ۹ آگوست مورد حمله اتمی دیگر آمریکا قرار گرفت و شش روز پس از آن ژاپن تسلیم شد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: