تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۳ - ۱۶:۲۱ کد مطلب 110696

متن‌کامل گزارش معاونت‌نظارت از اقدامات نظارتی مجلس

معاونت نظارت مجلس شورای اسلامی در اجرای ماده ۲۱۹ آیین‌نامه داخلی مجلس گزارش اقدامات نظارتی خانه ملت در سال چهارم دوره نهم مجلس را تهیه و تدوین کرد. به گزارش مشرق، معاونت نظارت مجلس شورای اسلامی در اجرای ماده ۲۱۹ آیین‌نامه داخلی مجلس گزارش اقدامات نظارتی خانه ملت در سال چهارم دوره نهم مجلس را […]

معاونت نظارت مجلس شورای اسلامی در اجرای ماده ۲۱۹ آیین‌نامه داخلی مجلس گزارش اقدامات نظارتی خانه ملت در سال چهارم دوره نهم مجلس را تهیه و تدوین کرد.

به گزارش مشرق، معاونت نظارت مجلس شورای اسلامی در اجرای ماده ۲۱۹ آیین‌نامه داخلی مجلس گزارش اقدامات نظارتی خانه ملت در سال چهارم دوره نهم مجلس را تهیه و تدوین کرد.

متن کامل این گزارش به شرح ذیل است:

مقدمه:

در راستای تحقق منویات امام راحل و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و مسئولیت قانونی مجلس شورای اسلامی در نظارت بر حسن انجام امور کشور، پاسخگو نمودن مسئولان و دولت به مطالبات مردم و تقویت و اثربخشی اقدامات نظارتی مجلس، ابزارهای قانونی متفاوت و متمایزی (مانند تذکر، سوال،‌ استیضاح، تحقیق و تفحص، نظارت رئیس مجلس بر وضع مقررات دولتی، رأی اعتماد، کمیسیون اصل نودم قانون اساسی، نظارت بر کمیسیون‌های تخصص، دیوان محاسبات کشور و ناظران مجلس از شوراها، مجامع و هیأت‌ها) در اختیار نمایندگان قرار گرفته است تا از آن طریق نقش نظارتی خود را ایفا و در صورت لزوم از طریق قانون‌گذاری نسبت به رفع معضلات اقدام نمایند.

تشکیل و تثبیت معاون نظارت مجلس شورای اسلامی طی دوره هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی، روند تحقق این ضرورت‌ها را سرعت بخشیده است و این معاونت در تلاش است نمایندگان محترم، کمیسیون‌های تخصصی و مجموعه مجلس را در جهت ساماندهی،‌ بهبود و تقویت بعد نظارت در امور جاری کشور و اجرای قوانین توسط سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف، یاری و پشتیبانی نمایند.

در اجرای ماده ۲۱۹ آین‌نامه داخلی مجلس، معاونت نظارت گزارش اقدامات نظارتی مجلس شورای اسلامی در سال چهارم دوره نهم مجلس را به شرح زیر تقدیم می‌نماید:

بخش یکم: نظارت بر ابلاغ و انتشار قوانین

در اجلاسیه چهارم دوره نهم (تا ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵) در مجموع ۶۲ فقره قانون به رئیس‌جمهور ابلاغ شده است.

ادامه دارد…

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: