تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۳ - ۱۳:۰۳ کد مطلب 110709

تذکر به شهرداری برای بی توجهی به نماد دفاع مقدس

نائب رئیس شورای شهر تهران تصریح کرد: شهرداری در نصب نمادهای دفاع مقدس و اعیاد شعبانیه در سطح شهر غفلت کرده است و ای کاش در کنار نگارخانه‌ای با موضوعات غربی به موضوع دفاع مقدس پرداخته می‌شد.

مرتضی طلایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس،‌با اشاره به اینکه از منتقدین طرح نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر هستم گفت:‌اعتقاد دارم که نباید دوباره نگارخانه‌ای همانند سال گذشته با همان محتوا برگزار می‌شود چرا که دیگر جذابیتی برای مردم ندارد.

نایب رئیس شورای شهر اضافه کرد:‌ نبود نمادهای آزادسازی خرمشهر همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر نشانه بی‌توجهی شهرداری به این موضوع است.

طلایی ادامه داد:‌باید نگارخانه‌ای با موضوع دفاع مقدس ایجاد می‌کردیم چرا که آثار بسیار ارزشمندی در این زمینه داریم که از آن غفلت شده است.

وی با تأکید بر این موضوع که شهرداری در زمینه عدم نصب نمادهای دفاع مقدس و اعیاد شعبانیه در سطح شهر غفلت کرده است،‌ گفت: ای کاش در کنار نگارخانه‌ای با موضوعات غربی به موضوع دفاع مقدس می‌پرداختند.

طلایی در ادامه گفت:‌ فرهنگ ما غنی است و بهتر بود در این نگارخانه از آثار فرهنگی کشور خودمان استفاده می‌شد نه غربی‌ها و اگر از هنرمندان معاصر خودمان استفاده می‌کردیم بدون شک تأثیر بیشتری داشت.

طلایی با تأکید بر نقد بر برگزاری نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر گفت:‌در محتوا هم نقد داریم و همچنین شهرداری از موضوعاتی غفلت کرده است.

وی تاکید کرد:‌حتماً به شهرداری تذکری در این زمینه می‌دهیم که چرا به موضوع دفاع مقدس توجه نشده است. آزادسازی خرمشهر نقش سرنوشت‌سازی در جنگ داشت.  باید روز آزادسازی خرمشهر به یک روز ملی تبدیل شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: