تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۳ - ۱۸:۰۱ کد مطلب 110759

ایران به جمع تولیدکنندگان تجهیزات واقعیت مجازی پیوست +عکس

در سال‌های اخیر، هدست و تجهیزات واقعیت مجازی پیشرفت‌های چشمگیری کرده و بسیاری از کارشناسان معتقدند آینده بازی‌های ویدئویی و رسانه‌های تعاملی با واقعیت مجازی گره خورده است. یک شرکت داخلی مستقر در آذربایجان غربی با استفاده از دانش فنی متخصصان داخلی موفق به ساخت صندلی و تردمیل واقعیت مجازی شده است.  به گزارش مشرق، […]

در سال‌های اخیر، هدست و تجهیزات واقعیت مجازی پیشرفت‌های چشمگیری کرده و بسیاری از کارشناسان معتقدند آینده بازی‌های ویدئویی و رسانه‌های تعاملی با واقعیت مجازی گره خورده است. یک شرکت داخلی مستقر در آذربایجان غربی با استفاده از دانش فنی متخصصان داخلی موفق به ساخت صندلی و تردمیل واقعیت مجازی شده است.

 به گزارش مشرق، این شرکت با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی  موفق شده تا تردمیل و صندلی واقعیت مجازی را با فنآوری کاملا بومی تولید کند. این تجهیزات در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی که به مناسبت سی‌ودومین سالگرد تاسیس دانشگاه برگزار شد، رونمایی گردید.
 
ایران به جمع تولیدکنندگان تجهیزات واقعیت مجازی پیوست

گران بودن تجهیزات و دستگاه‌های واقعیت مجازی یکی از چالش‌های اصلی این فنآوری نوین برای گسترش در بازار است. در همین راستا بومی شدن این فنآوری در داخل کشور می‌تواند به توسعه این فنآوری کمک شایانی کند.
 
هر دو دستگاه کاملا با هدست واقعیت مجازی Oculus Rift که به نوعی بهترین هدست بازار است، سازگار هستند. علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیش‌تر می‌تواند به سامانه vrce.ir مراجعه کنند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: