تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۳ - ۱۸:۲۹ کد مطلب 110776

تصاویر/ پرچمِ هایی که تنها در آزادی «خرمشهر» دیده شدند

یکی از علائم سال های نخست دفاع، پرچم های منقش به شعار «توحید» و «ذوالفقار» بود که تنها در بهار ۱۳۶۱ شمسی، در مناطق جنگی و خطوط مقدم نبرد برافراشته شدند. به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، در سال های ابتدایی دفاع مقدس، از نمادها و نشانه های جهادی معدودی در جبهه های نبرد […]

یکی از علائم سال های نخست دفاع، پرچم های منقش به شعار «توحید» و «ذوالفقار» بود که تنها در بهار ۱۳۶۱ شمسی، در مناطق جنگی و خطوط مقدم نبرد برافراشته شدند.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، در سال های ابتدایی دفاع مقدس، از نمادها و نشانه های جهادی معدودی در جبهه های نبرد استفاده می شد که در باقی سال های جنگ، دیگر تکرار نشدند و جای خود را به نمادها و نشانه هایی دادند که به صورت گسترده در مناطق عملیاتی مورد استفاده قرار گرفتند. یکی از علائم سال های نخست دفاع، پرچم های منقش به شعار «توحید» و «ذوالفقار» بود که تنها در بهار ۱۳۶۱ شمسی، در مناطق جنگی و خطوط مقدم نبرد برافراشته شدند. این پرچم ها که با سه رنگ زمینه، سرخ و سبز در میان یگان های رزم توزیع شدند، کاری مشترک بودند از «سپاه پاسداران» و «جهاد سازندگی». ذیل تمثال «ذوالفقار» در این پرچم ها، شعار دوگانه ی «محمد رسول الله، قائدنا روح الله» نیز درج شده بود.
آن چه پیش رو دارید، تصاویری است از آن پرچمِ تاریخی:

تصاویر/ پرچمِ اختصاصی آزادی «خرمشهر»

تصاویر/ پرچمِ اختصاصی آزادی «خرمشهر»

تصاویر/ پرچمِ اختصاصی آزادی «خرمشهر»

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: