تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۳ - ۱۹:۳۱ کد مطلب 110824

مریخ را با چشم غیرمسلح ببینید

سیاره مریخ که بیشترین شباهت را در میان سیاره‌های منظومه شمسی به زمین دارد، طی هفته آینده به قدری به زمین نزدیک خواهد شد که با چشم غیرمسلح نیز قابل رؤیت خواهد بود. به گزارش مشرق، سیاره مریخ  هفته آینده به نزدیک‌ترین فاصله خود با زمین خواهد رسید.  بر اساس گزارش روزنامه ایندیپندنت، سیاره سرخ […]

سیاره مریخ که بیشترین شباهت را در میان سیاره‌های منظومه شمسی به زمین دارد، طی هفته آینده به قدری به زمین نزدیک خواهد شد که با چشم غیرمسلح نیز قابل رؤیت خواهد بود.

مریخ را با چشم غیرمسلح ببینیدبه گزارش مشرق، سیاره مریخ  هفته آینده به نزدیک‌ترین فاصله خود با زمین خواهد رسید.

 
بر اساس گزارش روزنامه ایندیپندنت، سیاره سرخ به قدری به زمین نزدیک خواهد شد که می‌توان آن را با چشم غیرمسلح نیز دید.
 
سیاره سرخ که درخشا‌ن‌ترین روز خود را طی ۱۱ سال اخیر پشت‌سر خواهد گذاشت به اندازه‌ای به زمین نزدیک خواهد شد که به مردم اجازه می‌دهد آن را با چشم غیرمسلح نیز ببینند. این در حالی است که رؤیت این سیاره معمولا بسیار سخت است و حتی با تجهیزات خاص نیز نمی‌توان آن را دید.
 
فاصله مریخ با زمین طی هفته آینده و علی‌الخصوص روز دوشنبه ۱۰ خردادماه(۳۰مه)به نزدیک‌ترین فاصله خود یعنی چیزی در حدود ۴۷،۲۰۰،۰۰۰ مایل(۷۵،۹۶۰،۸۴۸ کیلومتر) خواهد رسید.
 
قرار گرفتن مریخ در مسیر بین زمین و خورشید و دریافت نور خورشید منجر به این خواهد شد که مریخ روشن‌تر از همیشه به نظر برسد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: