تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۳ - ۲۱:۲۰ کد مطلب 110853

آمار جدید از تعداد عناصر داعش در داخل فلوجه

سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک آزادسازی فلوجه روز دوشنبه آمار جدیدی از تعدادی عناصر گروه تروریستی داعش و شهروندان عادی در داخل شهر فلوجه اعلام کرد. به گزارش مشرق، سرتیپ ‘یحیی رسول’ در اظهاراتی خبری که در رسانه های عراق منتشر شد گفت که طبق گزارش های امنیتی تعداد کل جنگجوهای داعش در داخل شهر ۴۰۰ […]

سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک آزادسازی فلوجه روز دوشنبه آمار جدیدی از تعدادی عناصر گروه تروریستی داعش و شهروندان عادی در داخل شهر فلوجه اعلام کرد.

به گزارش مشرق، سرتیپ ‘یحیی رسول’ در اظهاراتی خبری که در رسانه های عراق منتشر شد گفت که طبق گزارش های امنیتی تعداد کل جنگجوهای داعش در داخل شهر ۴۰۰ تا ۶۰۰ نفر هستند.

وی اضافه کرد که اکثر این افراد از تابعیت های خارجی و عربی و تعداد کمی از آنها عراقی هستند.

این درحالیست که منابع تشکیلات مردمی ‘الحشد الشعبی’ پیشتر تعداد عناصر تروریستی داعش در فلوجه را بین یک هزار تا یکهزار و ۵۰۰ نفر برآورد کرده بودند.

یحیی رسول در مقابل تعداد شهروندان عادی که گروه تروریستی داعش از آنها سپر انسانی در برابر حملات نیروهای عراقی ساخته را بین ۵۰ تا ۷۰ هزار نفر ذکر کرده است.

وی اضافه کرد که نیروهای عراق تدابیری ویژه برای خارج کردن این افراد بیگناه از داخل شهر و انتقال آنها با مناطق امن تدارک دیده اند.

نخست وزیر عراق امروز با حضور در مقر فرماندهی عملیات مشترک آزادسازی فلوجه از شهروانی که قادر به خروج از شهر فلوجه نیستند، خواست تا در داخل منازل خود باقی بمانند.

همزمان وزارت دفاع عراق در بیانیه ای اعلام کرد که نیروی هوایی ارتش عراق قبل از شروع عملیات، ۱۶۰ هدف را در داخل فلوجه بمباران کرده اند.

براساس این بیانیه، از آغاز شروع عملیات تاکنون نیروهای عراقی هیچ گونه تلفات انسانی نداشته و طرح عملیات طبق برنامه پیش بینی شده، حرکت می کند.

وزیر دفاع عراق نیز در اظهاراتی گفته بود که نیروهای داعش کاملا روحیه را باخته و توانایی رویارویی با نیروهای عراق ندارند.

‘سید عمار حکیم’ رییس مجلس اعلای اسلامی عراق نیز در بیانیه ای از روند عملیات حمایت و تاکید کرد که گروه تروریستی داعش در برابر ضربات سنگین نیروهای عراق، دچار از هم پاشیدگی شده است.

‘حیدر العبادی’ نخست وزیر و فرمانده کل قوای مسلح عراق پیش بینی کرد که طی روزهای آینده فلوجه آزاد شود.

تمامی گزارش ها از پیشروی های غیر قابل انتظار حکایت می کند و این چیزی است که نخست وزیر عراق نیز بر آن صحه گذاشت و گفت پیشروی ها غیرقابل تصور است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: