تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۴ - ۰۲:۱۵ کد مطلب 110925

حاکم امارات از مردم فقیر مصر صدقه می‌گیرد

در پی معافیت امارات از پرداخت عوارض تغییر کاربری یک قطعه زمین در مصر، موجی از خشم، فعالان و رسانه های مصری را در بر گرفت. به گزارش مشرق، نشریه الشروق روز دوشنبه نوشت: مسؤولان اماراتی از طریق سفیر خود در قاهره خواستند که با رئیس جمهوری مصر وارد مذاکره شوند تا عوارض قطعه زمینی […]

در پی معافیت امارات از پرداخت عوارض تغییر کاربری یک قطعه زمین در مصر، موجی از خشم، فعالان و رسانه های مصری را در بر گرفت.

به گزارش مشرق، نشریه الشروق روز دوشنبه نوشت: مسؤولان اماراتی از طریق سفیر خود در قاهره خواستند که با رئیس جمهوری مصر وارد مذاکره شوند تا عوارض قطعه زمینی متعلق به شیخ خلیفه که به دلیل کاربری مشمول پرداخت عوارض به مبلغ ۲۴۳ میلیون جنیه شده بود، مورد بخشودگی قرار گیرد.

این زمین به مساحت ۸۰ هزار متر مربع در منطقه مارینا در ساحل دریای مدیترانه واقع است که رئیس دولت امارات اوایل حکومت حسنی مبارک آن را به تملک خود در آورده است.

امارات قصد دارد بنایی بزرگ تر از آن چه در ابتدا توافق شده بود در این زمین بسازد و فعالیت گسترده تجاری در آن راه اندازی کند از این رو با ادارۀ طرح و برنامه ریزی وزارت مسکن مصر وارد مذاکره شده تا از پرداخت عوارض و مالیات اضافه معاف شود.

مصفی مدبولی وزیر مسکن مصر در سفر ماه گذشته خود به امارات به آنها وعدۀ این معافیت را داده بود.

فعالان و اهالی رسانه در مصر، خشم و انزجار خود را از رفتار اماراتی ها ابراز کردند.

جمال سلطان روزنامه نگار مصری با ابراز شگفتی از درخواست امارات از رئیس جمهوری مصر برای موافقت با معافیت خلیفه از عوارض مالیاتی، در توییتی نوشت: “مردم به فقیران و درماندگان کمک می کنند؛  اما این که حاکمی ثروتمند از یک ملت فقیر درخواست صدقه کند نام این اقدام چیز دیگری است”.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: