تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۴ - ۰۷:۴۷ کد مطلب 110960

کردهای سوریه در فرانسه دفتر نمایندگی افتتاح کردند

خبرگزاری فرانسه بامداد سه‌شنبه گزارش داد کردهای سوریه در پاریس، پایتخت فرانسه دفتر نمایندگی افتتاح کرده‌اند. به گزارش مشرق، کُردهای سوریه که در ماه مارس در مناطق تحت سیطره خود برقراری نظام فدرال را اعلام کرده بودند در پاریس، پایتخت فرانسه دفتر نمایندگی افتتاح کردند.  خبرگزاری فرانسه بامداد سه‌شنبه با گزارش این خبر نوشت که […]

خبرگزاری فرانسه بامداد سه‌شنبه گزارش داد کردهای سوریه در پاریس، پایتخت فرانسه دفتر نمایندگی افتتاح کرده‌اند.

به گزارش مشرق، کُردهای سوریه که در ماه مارس در مناطق تحت سیطره خود برقراری نظام فدرال را اعلام کرده بودند در پاریس، پایتخت فرانسه دفتر نمایندگی افتتاح کردند. 

خبرگزاری فرانسه بامداد سه‌شنبه با گزارش این خبر نوشت که در مراسم افتتاح این دفتر، شماری از شخصیت‌های سرشناس، از جمله وزیر خارجه اسبق فرانسه حضور داشته‌اند. 

وزارت امور خارجه فرانسه که اعلام کرده گروه موسوم به «ائتلاف ملی سوریه» را به عنوان تنها نماینده مشروع معارضان سوریه به رسمیت می‌شناسد قبلاً در بیانیه‌ای گفته که دفتر نمایندگی کردهای سوریه را در پاریس به رسمیت نخواهد شناخت. 

کردهای سوریه، چند ماه پیش هم در مسکو، پایتخت روسیه دفتر نمایندگی دایر کرده بودند. آنها، علاوه بر این در کشورهای آلمان، سوئد و چک هم چنین دفاتری دارند. 

مقام‌های کرد سوریه هدف از ایجاد این دفاتر را ایجاد ارتباط سیاسی و کسب مشروعیت بین‌المللی در کشورهای غربی عنوان می‌کنند.

کردهای سوریه که حدود ۴۰۰ کیلومتر از مناطق مرزی سوریه و ترکیه را تحت کنترل خود دارند اسفندماه سال گذشته در مناطق تحت کنترل خود، برقراری نظام فدرال را اعلام کردند که با مخالفت دولت سوریه و اکثر کشورها روبرو شد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: