تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۴ - ۱۰:۲۰ کد مطلب 110980

روسیه وابسته نظامی آمریکا را احضار کرد

وزارت دفاع روسیه وابسته نظامی سفارت آمریکا در مسکو را برای اعلام اعتراض نسبت به پرواز یک هواپیمای جاسوسی این کشور بر فراز مناطق نزدیک مرز روسیه در دریای ژاپن احضار کرد. به گزارش مشرق، در یک ماه گذشته پرواز جاسوسی هواپیماهای آمریکایی نزدیک مرزهای روسیه بویژه منطقه دریایی بالتیک و اقدام جنگنده های روسی […]

وزارت دفاع روسیه وابسته نظامی سفارت آمریکا در مسکو را برای اعلام اعتراض نسبت به پرواز یک هواپیمای جاسوسی این کشور بر فراز مناطق نزدیک مرز روسیه در دریای ژاپن احضار کرد.

به گزارش مشرق، در یک ماه گذشته پرواز جاسوسی هواپیماهای آمریکایی نزدیک مرزهای روسیه بویژه منطقه دریایی بالتیک و اقدام جنگنده های روسی برای رهگیری آنها بارها تکرار و سبب اعلام هشدارهای مکرر مسکو شده است.

به گزارش روزگذشته (دوشنبه) شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه، هواپیمای تجسسی آر اس ۳۵ با دستگاه خاموش انتقال فرکانس، نزدیک مرزهای روسیه در حال پرواز ثبت شده است.

بنا به این گزارش، خدمه هواپیما اطلاعات پروازی و مسیر حرکت را به سامانه ناوبری روسیه ارسال نکرده بودند و در ارتفاع ویژه پرواز هواپیمای مسافری قرار داشتند.

وزارت دفاع روسیه با اشاره به خاموش بودن دستگاه هشدار دهنده هواپیمای جاسوسی آمریکایی، اعلام کرد که با توجه به این اقدام غیر حرفه ای، خطر برخورد با هواپیماهای مسافری ایجاد شده بود.

وزارت دفاع روسیه در اعتراض به وابسته نظامی احضار شده آمریکا اعلام کرد که لازم است تدابیر لازم برای جلوگیری از تکرار این وضعیت اتخاذ شود.

رسانه های روسیه دیروز از پرواز هواپیمای ناشناس نزدیک یک هواپیمای مسافری خبر داده بودند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: