تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۴ - ۱۲:۲۹ کد مطلب 111013

الجبیر هم به فکر آسایش مردم سوریه افتاد

وزیر امور خارجه عربستان مدعی شد همه کاری که جامعه بین المللی در سوریه انجام می دهد، فراهم کردن آسایش کسانی است که درآن جا درمعرض کشتار قرار دارند.  به گزارش مشرق، “عادل الجبیر” وزیر امور خارجه عربستان سعودی روز دوشنبه طی سخنانی با بیان این که صرفاً کمک ها نمی تواند به حل بحران […]

وزیر امور خارجه عربستان مدعی شد همه کاری که جامعه بین المللی در سوریه انجام می دهد، فراهم کردن آسایش کسانی است که درآن جا درمعرض کشتار قرار دارند.

 به گزارش مشرق، “عادل الجبیر” وزیر امور خارجه عربستان سعودی روز دوشنبه طی سخنانی با بیان این که صرفاً کمک ها نمی تواند به حل بحران سوریه یاری برساند، افزود: “اگر فقط به دنبال این باشیم که چه اتفاقی در سوریه خواهد افتاد، بحران این کشور هیچ گاه حل و فصل نخواهد شد”.

وزیرامور خارجه سعودی با این ادعا که دولت سوریه از رسیدن کمک به مناطق تحت کنترل مخالفان مسلح جلوگیری می کند، هشدار داد که پیامدهایی متوجه دولت سوریه خواهد بود.

الجبیر گفت: “ما برای تغییر موازنه قوا در سوریه به تغییر نیاز داریم”.

وزیر امور خارجه عربستان سعودی درحالی این سخنان را بیان کرده که کشورش از مهم ترین حامیان مالی و تسلیحاتی گروه های تروریستی در سوریه است و در برنامه آموزش آنان از طریق ترکیه و اردن مشارکت دارد.

“بندر بن سلطان” رئیس سابق سازمان اطلاعات سعودی نقشی مهم درانتقال تکفیری ها از مناطق مختلف جهان به سوریه از طریق ترکیه دارد و گروه تروریستی داعش و جبهه النصره شاخه القاعده در سوریه، حاصل آمدن تکفیری ها به این کشور است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: