تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۴ - ۰۸:۲۱ کد مطلب 111033

آصفری: مسوولان از آرمان‌های امام(ره) دور شده‌اند

یک نماینده اصولگرای مجلس با تاکید بر این‌که «در برخی از موارد توانسته‌ایم به آرمان‌های امام نزدیک شویم»، گفت که در مواردی همچون کم کردن طبقات اجتماعی مسئولان از آرمان‌های امام(ره) فاصله گرفته و در مقابل مردم به آرمان‌ها نزدیک شده‌اند.

به گزارش میدان۷۲ محمدحسن آصفری در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان این‌که «کم کردن فاصله طبقات اجتماعی یکی از شعارها، آرمان‌ها و دستورات امام(ره) بود»، گفت: واقعیت این است که در این راه نتوانستیم گام‌های موفقی برداشته و فاصله را کم کنیم. هنوز فاصله بین اشرافی‌گری و طبقات محروم جامعه زیاد است بطوری‌که برخی در ناز و نعمت هستند و برخی دیگر زیر چرخ افراد سرمایه‌دار له می‌شوند و متاسفانه توجهی به آن‌ها نمی‌شود.

وی با بیان این‌که «کم کردن فاصله بین مردم و مسئولان یکی از تاکیدات امام(ره) بود»، گفت: طبق فرموده امام(ره) مسئولان باید بدانند که وامدار مردم هستند و خود را وقف مردم کنند اما متاسفانه امروز وضعیت به گونه‌ای است که برخی مسئولان با در نظر گرفتن بحث‌های امنیتی که نیاز نیست آن‌قدر دایره بین خود و مردم را تنگ کردند که اگر یک نفر بخواهد مسئولی را ببیند به سادگی امکان‌پذیر نیست و نمی‌تواند به آسانی به مسئول دسترسی داشته باشد.

این عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس داشتن روحیه استکبارستیزی را یکی از آرمان‌های امام(ره) دانست و گفت: واقعیت این است که توانسته‌ایم به این آرمان امام(ره) دست پیدا کنیم و این موضوع قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست به طوری‌که امروز جمهوری اسلامی پرچمدار مبارزه با استکبار و زیاده‌خواهی غرب است روحیه‌ای که در مردم نیز دیده می‌شود.

آصفری در عین حال گفت: برخی از مسئولان چنین روحیه‌ای ندارند بطوری‌که آن‌ها ارتباط با غرب و آمریکا را به عنوان راهکار اصلی حل مشکلات می‌دانند حال این‌که مردم همچنان به این معتقدند که باید در مقابل غرب ایستاد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: