تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۴ - ۱۲:۲۷ کد مطلب 111044

آغاز مراسم افتتاح دوره پنجم مجلس خبرگان

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، مراسم افتتاحیه اولین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری دوره پنجم امروز سه‌شنبه چهارم خردادماه از ساعت ۹ صبح در مجلس قدیم شورای اسلامی آغاز شد. در این مراسم قرار است هیأت رئیسه سنی جهت استقرار در جایگاه برای اداره جلسه افتتاحیه که دو نفر از مسن‌ترین و […]

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، مراسم افتتاحیه اولین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری دوره پنجم امروز سه‌شنبه چهارم خردادماه از ساعت ۹ صبح در مجلس قدیم شورای اسلامی آغاز شد.

در این مراسم قرار است هیأت رئیسه سنی جهت استقرار در جایگاه برای اداره جلسه افتتاحیه که دو نفر از مسن‌ترین و دو نفر از جوان‌ترین اعضای خبرگان عضو آن هستند، حضور یابند.

در میان راه یافتگان به پنجمین دوره مجلس خبرگان، آیت‌‌الله سید ابوالفضل میرمحمدی که از حوزه انتخابیه تهران به این مجلس راه‌یافته متولد سال ۱۳۰۲ هجری شمسی بوده و اکنون در سن ۹۳ سالگی به عنوان مسن‌ترین نماینده و سید‌صدرالسادات حسینی ۳۳ ساله از حوزه انتخابیه هرمزگان متولد سال ۱۳۶۳، جوان‌ترین عضو این مجلس است.
آیت‌الله ابراهیم حاج‌امینی دیگر نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان نیز ۹۲سال سن دارد که بعد از آیت‌الله میرمحمدی مسن‌ترین فرد این مجلس شناخته می شود و احمد پروانی از حوزه انتخابیه گیلان با ۳۴ سال بعد از سادات حسینی جوان‌ترین‌فرد این مجلس است.

به این ترتیب آیت‌الله میرمحمدی به عنوان رئیس، آیت‌الله امینی به عنوان نائب رئیس، سیدصدر السادات حسینی و پروانی نیز به عنوان منشی، اداره افتتاحیه مجلس خبرگان رهبری دوره پنجم را بر عهده خواهند داشت.

همچنین انتخاب رئیس مجلس خبرگان رهبری و هیات رئیسه از دیگر بخش‌های مراسم افتتاحیه خواهد بود.

قرائت پیام رهبر معظم انقلاب به مناسبت افتتاحیه دوره پنجم خبرگان نیز از دیگر بخش‌های مراسم امروز خواهد بود.

به گزارش فارس در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین، محمد محمدی گلپایگانی، محمد جعفر منتظری، علی سعیدی،قاضی عسگر، سید رضا تقوی، سرلشکر فیروز آبادی، محمدعلی جعفری، محمدحسین صفار هرندی، سعید جلیلی، محمدباقر قالیباف، حسینعلی امیری،پرویز داوودی، محمود احمدی‌نژاد، اسحاق جهانگیری، محمود واعظی،محمد جواد ایروانی حضور دارند.

همچنین در طبقه فوقانی ساختمان مجلس قدیم شورای اسلامی جمع زیادی از سفرای کشورها نیز حضور دارند.

برپایه این گزارش پس از سخنرانی رئیس سنی،‌ و تقدیر از حضور مهمانان جلسه علنی مراسم افتتاحیه به پایان رسیده و در بخش غیرعلنی انتخاب هیأت رئیسه دائم و کمیسیون‌ها به مدت ۲ سال برگزار می‌شود.

در ابتدا رئیس مجلس خبرگان رهبری و سپس انتخاب دو نایب‌رئیس انتخاب می‌شوند که به ترتیب رأی اول و دوم مشخص می‌شود و در ادامه دو منشی مجلس خبرگان و دو کارپرداز اجرایی و فرهنگی انتخاب خواهند شد.

کمیته ۵ نفره برای تنظیم محورهای بیانیه پایانی اجلاس خبرگان انتخاب خواهند شد، ششمین دستور کار جلسه غیرعلنی انتخابات برای اعضای کمیسیون‌های ۶گانه مجلس خبرگان رهبری است و هفتمین دستور کار نیز نطق‌های قبل از دستور و دیگر موارد احتمالی خواهد بود که طبق آیین‌نامه توسط هیأت رئیسه اعلام می‌شود و به این ترتیب جلسه غیرعلنی خبرگان روز ۵ خرداد به پایان خواهد رسید.

طبق برنامه، اعضای خبرگان روز پنج‌شنبه ششم خردادماه پس از زیارت مرقد مطهر امام خمینی با مقام معظم رهبری دیدار خواهند کرد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: