تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۴ - ۱۳:۱۱ کد مطلب 111055

پناهندگی‌رئیس‌جمهورسابق‌مالدیو‌به‌انگلیس

دولت انگلیس به رییس جمهور سابق جزایر مالدیو پناهندگی اعطا کرد. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، دولت انگلیس امروز (دوشنبه) به «محمد نشید» رییس جمهور سابق مالدیو پناهندگی سیاسی اعطا نمود. به نوشته روزنامه انگلیسی «گاردین»  محمد نشید در سال ۲۰۱۵ به دنبال محاکمه و به دلیل انتقادهای بین‌المللی بابت استبداد و […]

دولت انگلیس به رییس جمهور سابق جزایر مالدیو پناهندگی اعطا کرد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، دولت انگلیس امروز (دوشنبه) به «محمد نشید» رییس جمهور سابق مالدیو پناهندگی سیاسی اعطا نمود.

به نوشته روزنامه انگلیسی «گاردین»  محمد نشید در سال ۲۰۱۵ به دنبال محاکمه و به دلیل انتقادهای بین‌المللی بابت استبداد و خودکامگی در کشورش به زندان افتاد. او در ۷ فوریه ۲۰۱۲ در پی اعتراضات گسترده داخلی از مقام خود استعفا داد و سپس مدعی شد که استعفای او به زور تفنگ‌های افسران پلیس و ارتش صورت گرفته است.

نشید اولین رییس جمهور منتخب دموکرات این کشور بود که در ژانویه و به بهانه معالجه درد کمر و فشارهای بین‌المللی بر «عبدالله یامین» رییس جمهور کنونی این کشور به انگلیس رفت. نشید به محض ورود به انگلیس با «دیوید کامرون» نخست وزیر این کشور دیدار کرد.

دولت مالدیو  از اعطای پناهندگی سیاسی به محمد نشید انتقاد کرده است. یامین رییس جمهور کنونی مالدیو نیز به خاطر دستگیری ۱۸ روزنامه نگار با انتقادهای بین‌المللی مواجه شده است.

مالدیو جزیره‌ای در اقیانوس هند واقع در در جنوب غربی هند است. پایتخت این کشور ماله وجمعیتش ۳۲۸ هزار نفر است. دین رسمی این کشور اسلام است. مالدیو سال ۱۹۶۵ از بریتانیا جدا  و مستقل شد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: