تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۴ - ۱۱:۲۴ کد مطلب 111127

واکنش مشاور احمدی‌نژاد به موفقیت فیلم فرهادی

علی اکبر جوانفکر مشاور محمود احمدی نژاد، موفقیت اصغر فرهادی و شهاب الدین حسینی را در کسب جایزه جشنواره بین المللی فیلم کن، به ملت بزرگ ایران و بویژه جامعه سینمایی و هنری کشور تبریک گفت.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از ایسنا علی اکبر جوانفکر تاکید کرد که این موفقیت موجب افتخار و خوشحالی همه ایرانیان است و من کسب این جایزه ارزشمند را به آقایان فرهادی و حسینی تبریک می گویم.

وی افزود: ظرفیت و استعداد ملت ایران در همه عرصه ها ، ستودنی است و مردم ایران از اینکه آقای فرهادی توانایی های حرفه ای و تخصصی سطح بالایی را در ساخت فیلم سینمایی کسب کرده و توانسته است در مهمترین جشنواره بین المللی فیلم ، خلاقیت و توانایی هنری خود را به رخ دیگران بکشد و بسیاری از چهره های شاخص این عرصه را پشت سر بگذارد ، بسیار شادمان است و احساس غرور می کند.

مشاور مطبوعاتی رئیس جمهور سابق تاکید کرد که آقای شهاب الدین حسینی یک بازیگر جوان و بسیار با استعداد است و بازی‌های جذاب و قابل تمجید وی در فیلم های متعدد سینمایی ، او را به یک چهره محبوب برای مردم ایران تبدیل کرده است و مایه مباهات هر شهروند ایرانی است که این بازیگر توانا توانسته است استعداد بازیگری خود را در فیلم “فروشنده” به کارگردانی آقای فرهادی به نمایش در آورد و جایزه بازیگر برتر را به خود اختصاص دهد.

وی سیاسی بودن جایزه اهدایی به فرهادی و حسینی را غیرقابل قبول دانست و گفت: این ادعا پذیرفتنی نیست زیرا این دو هنرمند ایرانی اولا دارای ظرفیت های سطح بالای حرفه ای در کار خود هستند و کسانی که داعیه سیاسی بودن این جایزه را دارند در واقع می خواهند توانایی های تخصصی این دو هنرمند ایرانی را به چالش بکشند و از سوی دیگر چنین وانمود سازند که آنها با نظام جمهوری اسلامی که برامده از خون شهدا و استقامت ملت بزرگ ایران در برابر نظام سلطه است ، زاویه دارند که این امر نیز کاملا خلاف واقعیت است .

 1. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  من اصلا انتظار چنین نظری را از آقای جوانفکر نداشتم. آیا آقای جوانفکر از ماهیت جشنواره کن بی خبر است و آیا خیال می کند آنها برای رضای خدا و یا ارج نهادن به توانایی های هنری و فنی کسی به او نخل طلا می دهند؟
  بعید است کسی مثل جوانفکر نداند جشنواره کن جشنواره ابتذال و مد است طوری که که حتی در خود دنیای غرب هم به عنوان جشنواره درجه دو محسوب می شود و وقتی در این جشنواره به کسی جایزه می دهند یعنی اینکه کاملا ارزشهای مد نظر برگزارکنندگان آن جشنواره را تبلیغ کرده است.

  حالا این افتخار دارد؟ اینکه یک ایرانی برود در در لشکر دشمن عضو شود و مدال و نشان بگیرد مایه افتخار است یا مایه ننگ؟
  آیا رای آوردن و جذب چند لیبرال اینقدر برای آقای جوانفکر مهم است که بدیهیات فکری و اعتقادی مهدویت را قربانی لبخند آنها بکند؟

 2. ناشناسی از سوئد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  واقعا متاسفم دوباره مثل فیلم جدایی عجله کردید.چرا از گذشته درس نمی گیرید. حداقل می گذاشتید نقادان فیلم را نقد و بررسی می کردند بعد پیام می دادید. احمدی نژاد کوه نیست دشتی است که با دره ها احاطه شده.

 3. علی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 1

  سلام..
  بهتره خودمون رو گول نزنیم و دست از این روشنفکر بازی های بیهوده هم برداریم…
  در اینکه این دو عزیز توانایی بالایی دارند شکی درش نیست و فیلم هم از لحاظ فنی بالاست ولی اینکه جایزه اینها به خاطره مسائل سیاسی نبوده خیلی ساده اندیشانه است…

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: