تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۴ - ۱۶:۳۲ کد مطلب 111169

از بازار گرم سلفی‌ها تا ندای «الوداع الوداع» نماینده لاهیجان+ عکس

به گزارش مشرق، آخرین جلسه مجلس نهم شورای اسلامی ساعت ۸:۱۰ صبح با حضور ۲۰۱ نماینده و به ریاست محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس آغاز شد. در دستور کار چهارصد و بیست و ششمین جلسه مجلس نهم شورای اسلامی، بررسی دو طرح و استماع دو گزارش نظارتی بود. محمدحسن ابوترابی‌فرد در ابتدای جلسه سخنرانی کرده […]

به گزارش مشرق، آخرین جلسه مجلس نهم شورای اسلامی ساعت ۸:۱۰ صبح با حضور ۲۰۱ نماینده و به ریاست محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس آغاز شد.

در دستور کار چهارصد و بیست و ششمین جلسه مجلس نهم شورای اسلامی، بررسی دو طرح و استماع دو گزارش نظارتی بود.

محمدحسن ابوترابی‌فرد در ابتدای جلسه سخنرانی کرده و به نمایندگان مجلس دهم توصیه کرد: از اصل کلیدی ولایت‌فقیه پاسداری کنند زیرا میوه تلخ فتنه ۸۸، ثمره انحراف از مسیر رهبری بود.

وی همچنین توصیه‌هایی را در زمینه اقتصادی و سیاسی به مجلس دهم در راستای همدلی و همزبانی گروه‌های سیاسی درون نظام کرد.

پس از آن گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد رفع ایراد شورای نگهبان به طرح انتصاب اشخاص در مشاغل حساس در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت؛ این طرح از قوانینی بود که استارت آن در ابتدای دولت یازدهم و با انتصاب افرادی در وزارت علوم زده شد؛ افرادی که موجب استیضاح و برکناری فرجی‌دانا از وزارت علوم شدند.

در میانه بررسی این طرح و از آغاز جلسه، خویش‌اندازهای(سلفی) نمایندگان آغاز شد؛ غلامعلی حدادعادل، محمدرضا باهنر و احمد توکلی پرمشتری‌ترین افراد برای گرفتن عکس‌های دسته‌جمعی و خویش‌انداز‌ها بودند.

از بازار گرم سلفی‌ها تا ندای «الوداع الوداع» نماینده لاهیجان+ عکس

نظم جلسه در حدی بر هم خورد که محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را برعهده داشت به باهنر و بقیه نمایندگان تذکر داد که سر جای خود بنشینند.

مهرداد بذرپاش نماینده تهران که در جریان بررسی طرح انتصاب در مشاغل حساس در موافقت با بندی صحبت می‌کرد، خطاب به نمایندگان گفت: آتلیه‌هایی که در گوشه و کنار است، شاید اجازه ندهد به این طرح توجه کنید.

مجید انصاری که در مخالفت جدی با این طرح سخنرانی کرده و در جریان بررسی این طرح افشاگری از اعدام یکی از عناصر نفوذی در نهادهای استعلامی کرد در ابتدای صحبت‌هایش از همراهی مجلس نهم با دولت تشکر کرد.

در این میان خویش‌انداز باهنر، رسایی و نوباوه، توجه عکاسان و خبرنگاران را جلب کرد.

از بازار گرم سلفی‌ها تا ندای «الوداع الوداع» نماینده لاهیجان+ عکس

بازار خویش‌اندازها آنچنان گرم شده بود که لاریجانی خطاب به حسینیان نماینده تهران گفت: آقای حسینیان شما رأی بده، عکست خوب افتاد من از اینجا دیدم.

در ادامه جلسه تقریبا همه نمایندگان در جایگاه هیات رئیسه برای گرفتن عکس یادگاری جمع شدند.

لاریجانی خطاب به این افراد گفت: قدری خلوت کنید تا بتوانیم نفس بکشیم.

از بازار گرم سلفی‌ها تا ندای «الوداع الوداع» نماینده لاهیجان+ عکس

در جلسه امروز گزارش معاونت نظارت مجلس از عملکرد نظارتی مجلس و گزارش کمیسیون برنامه و بودجه از تفریغ بودجه قرائت شد و پس از آن اسامی نمایندگان منضبط مجلس شورای اسلامی اعلام شد؛ این اسامی سه ماه یکبار اعلام می‌شد.

بر این اساس مجتبی رحماندوست نماینده تهران، محمدحسین فرهنگی نماینده تبریز، ضرغام صادقی نماینده شیراز، حسن کامران نماینده اصفهان، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده شاهین‌شهر، سید سعید زمانیان نماینده شهرکرد، عبدالرحمان رستمیان نماینده دامغان، رضایی نماینده خمین‌، طبیب‌زاده نماینده تهران، بهرام بیرانوند نماینده بروجرد و نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه از نمایندگان منضبط مجلس نهم اعلام شدند.

پس از آن علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی گزارشی از عملکرد مجلس نهم قرائت کرد که تنها در زمان قرائت این گزارش، نمایندگان آتلیه‌های عکاسی را تعطیل کرده و مجلس آرام شد.

از بازار گرم سلفی‌ها تا ندای «الوداع الوداع» نماینده لاهیجان+ عکس

پس از پایان سخنرانی لاریجانی ناگهان اکثریت نمایندگان به سمت هیات رئیسه حرکت کردند. لاریجانی در واکنش به این هجوم گفت: اگر جلسه به پایان نرسد، قطعاً صندلی ریاست مجلس بر اثر این هجوم خواهد شکست.

لاریجانی ساعت ۱۰:۵۲ زنگ پایان آخرین جلسه مجلس نهم را به صدا درآمد و ایرج ندیمی نماینده لاهیجان با ندای «الوداع الوداع» مجلس را ترک کرد.

اما در این میان پوستری که به مناسبت اختتامیه نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در تریبون مجلس زده بودند، جالب توجه بود؛ با خط درشت روی این پوستر نوشته بود «اجرکم عندالله»

قرار است روز شنبه هشتم خرداد مراسم افتتاحیه مجلس دهم شورای اسلامی برگزار شود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: