تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۴ - ۱۷:۴۴ کد مطلب 111189

رشد ۷۸ واحدی شاخص کل/ فرصت شناسی نوسان‌گیران

بازار سهام امروز با تحرک کم‌رنگ بازارگردان‌ها شاهد ورود و خروج شدید نوسانگیران در نمادهای معاملاتی اغلب حاضر در بازار دوم بورس بود. بازاری که به بازارگردانی نوبتی در نمادهای معاملاتی بزرگ و شاخص‌ساز تکیه کرده است. به گزارش مشرق، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز سه‌شنبه ۴ خرداد […]

بازار سهام امروز با تحرک کم‌رنگ بازارگردان‌ها شاهد ورود و خروج شدید نوسانگیران در نمادهای معاملاتی اغلب حاضر در بازار دوم بورس بود. بازاری که به بازارگردانی نوبتی در نمادهای معاملاتی بزرگ و شاخص‌ساز تکیه کرده است.

به گزارش مشرق، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز سه‌شنبه ۴ خرداد ماه ۹۵، با افزایش ۷۸ واحدی به رقم ۷۶ هزار و ۶۹۲ واحد رسید.

شاخص کل‌ هم‌وزن نیز با ۳۲  واحد افزایش عدد ۱۳ هزار و ۸۷۱ واحد را تجربه کرد.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۳۹ واحدی عدد ۸۵ هزار و ۶۳۴ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش ۸۶ واحدی به رقم ۵۳ هزار و ۷۷۹ واحد رسید که شاخص بازار دوم با کاهش ۱۶ واحدی عدد ۱۶۷ هزار و ۳۲ واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) بدون تغییر محسوسی روی عدد ۸۱۴ واحد ایستاد.

بر اساس این گزارش امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید با ۵۱ واحد، کشتیرانی ج.ا.ا با ۴۷ واحد و گروه مپنا با ۴۵ واحد افزایش، بالاترین تاثیر مثبت را در محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با ۵۷ واحد، ملی صنایع مس ایران با ۴۵ واحد و ایران خودرو با ۳۷ واحد کاهش، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

 ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۲۶۶ میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن ۸۹۶ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۷۹ هزار و ۲۷۶ نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های نفت پاسارگاد،‌توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی، سرمایه‌گذاری خوارزمی، ماشین‌سازی نیرومحرکه، گروه دارویی سبحان، مدیریت سرمایه‌گذاری امید، صنایع غذایی مینو شرق، پتروشیمی زاگرس، صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود، قند شیروان قوچان بجنورد از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های سیمان اصفهان،‌صنایع کاشی و سرامیکی الوند،‌داروسازی ابوریحان، کارتن ایران،‌آ‌س‌س، مهندسی صنعتی روان فن‌آور متوقف شدند.

امروز همچنین برای نخستین بار هر سهم سرمایه‌گذاری مسکن الوند در بازار فرابورس ایران عرضه و به قمیت هر سهم ۲۲۰ تومان کشف قیمت شد.

امروز بازار سهام شاهد معاملات درون‌گروهی ۱۰ میلیون سهمی به ارزش بیش از یک میلیارد تومان در نماد معاملاتی بانک صادراتی ایران بود.

در نماد معاملاتی صنعتی دریایی ایران نیز امروز ۹ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲٫۵ میلیارد تومان کد به کد شد.

در گسترش صنایع انرژی آذرآب امروز ۸ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲ میلیارد تومان کد به کد شد.

امروز همچنین بانک پاسارگاد شاهد معاملات کد به کد کمتر از ۶ میلیون سهمی به ارزش بیش از ۷۰۰ میلیون تومان بود.

امروز گروه  خودرویی ها یکی از پرحجم‌‌ترین معاملات بازار سهام بودند که در این بین سایپا دیزل با اقبال خریداران اغلب حقیقی بازار توانست روند معاملات متعادل خود را در بازار مثبت قیمتی حفظ نماید.

امروز در سرمایه‌گذاری سایپا نیز حجم عرضه‌های سهام در برابر حمایت حقوقی‌ روندی متعادل را در حول و حوش صفر تابلو برای این سهم پرحاشیه فراهم آورد.

بازار سهام امروز هم‌پای بازارگردان‌های نوبتی سهام در گروه‌ها و شرکت‌های پیشرو و شاخص‌ساز شاهد ورود و خروج توده‌وار اغلب نوسانگیران در نمادهای معاملاتی کوچک و حاضر در بازار دوم بورس بود.

در عین حال امروز، برای برخی از نوسانگیران بهترین فرصت برای نقد کردن نوسان‌های چند درصدی بود.

در گروه پیمانکاری‌ها اما امروز با حمایت سهامداران حقوقی همچنان علاقه برای جمع‌آوری سهام هویدا شد. در این گروه کنترل «رتکو» با خبرهای مختلفی مبنی بر عقد قرارداد با شرکت نفت فلات قاره روبرو شده است.

بازار سهام امروز بازاری کم رمق بود که اغلب معامله‌گران ترجیح می‌دادند با انگیزه نوسانگیری در آن گام بردارند هرچند که هنوز اغلب نگاه‌ها به گروه‌های خودرویی دوخته شده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: