تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۴ - ۱۹:۰۶ کد مطلب 111224

شبیه سازی باغ شازده ماهان کرمان در شمال تهران

با هدف استفاده بهینه از باغات و توسعه سرانه‌های سبز عمومی برای استفاده شهروندان، باغ ملک با الگویی از باغ شازده ماهان کرمان طراحی و آماده بهره‌برداری شد. به گزارش مشرق، مجتبی یزدانی شهردار منطقه یک با اعلام خبر فوق اظهار داشت: باغ ملک به مساحت ۸ هزار و ۵۰۰ مترمربع با الگوبرداری از باغ […]

با هدف استفاده بهینه از باغات و توسعه سرانه‌های سبز عمومی برای استفاده شهروندان، باغ ملک با الگویی از باغ شازده ماهان کرمان طراحی و آماده بهره‌برداری شد.

به گزارش مشرق، مجتبی یزدانی شهردار منطقه یک با اعلام خبر فوق اظهار داشت: باغ ملک به مساحت ۸ هزار و ۵۰۰ مترمربع با الگوبرداری از باغ شازده ماهان کرمان و به شیوه باغ ایرانی طراحی شده است.
 
وی گفت: این باغ در برگیرنده قدیمی ترین و کهنسال ترین درختان چنار شمیران بوده و نهرهایی که از قنات گلابدره سرچشمه می گیرند در آن جاری هستند.
 
یزدانی تصریح کرد: در سال ۱۳۹۲ تملک باغ ملک واقع در خیابان دربند، خیابان تاجیک به همت شهرداری منطقه یک انجام و از اواخر همین سال عملیات طراحی و احیای این باغ قدیمی و بکر توسط سازمان بوستانها و فضای سبز شهرداری تهران آغاز شد و هم اکنون این باغ زیبا در حال آماده سازی برای بازدید شهروندان است.
 
معاون شهردار منطقه یک تصریح کرد: به منظور حفظ باغ‌های قدیمی منطقه و محافظت از درختان کهنسال و با ارزش آنها، در ناحیه سه منطقه یک، تعداد چهار باغ با مجموع مساحت ۶۵ هزار و ۴۶۱ مترمربع پس از تملک به بوستان عمومی تبدیل شده که بالاترین میزان در بین نواحی منطقه را داراست.
 
وی افزود : این باغها شامل باغ انجیری به مساحت ۲ هزار و ۷۰۰ مترمربع، وزیری به مساحت ۱۹ هزار و ۷۷۵مترمربع، ملک۱ به مساحت۳۴هزار و ۴۸۶ مترمربع و ملک۲ به مساحت ۸ هزار و ۵۰۰ مترمربع است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: