تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۴ - ۲۱:۰۹ کد مطلب 111262

آغاز حمله نیروهای دموکرات سوریه به رقه

نیروهای دموکرات سوریه حمله خود به رقه، مقر خلافت خودخوانده داعش را با پشتیبانی ائتلاف تحت امر آمریکا آغاز کردند. به گزارش مشرق،‌ شبکه المیادین گزارش داد که نیروهای دموکرات سوریه پیشروی خود را از محور عین عیسی در حومه رقه آغاز کرده‌اند. این حملات نیروهای دموکرات سوریه با پشتیبانی جنگنده‌های ائتلاف تحت امر آمریکا […]

نیروهای دموکرات سوریه حمله خود به رقه، مقر خلافت خودخوانده داعش را با پشتیبانی ائتلاف تحت امر آمریکا آغاز کردند.

به گزارش مشرق،‌ شبکه المیادین گزارش داد که نیروهای دموکرات سوریه پیشروی خود را از محور عین عیسی در حومه رقه آغاز کرده‌اند.

این حملات نیروهای دموکرات سوریه با پشتیبانی جنگنده‌های ائتلاف تحت امر آمریکا صورت گرفته است.

پیشتر ژنرال جوزف ووتل، فرمانده عملیات ویژه ارتش آمریکا روز شنبه برای گفتگو با رهبران کرد جهت آمادگی برای حمله به مقر خلافت خودخوانده داعش در استان رقه در سفری محرمانه به شمال سوریه رفت.

به گفته منابع سوری، وی با رهبران نظامی کرد و نمایندگان گروه‌های عربی که جزو نیروهای دموکرات سوریه هستند از جمله “جیش الثوار” و “لواء ثوار الرقه” دیدار کرد.

در این دیدار حاضران با طرح نظامی برای حمله به شهر رقه توافق کردند. قرار است این حمله از محورهای سلوک، عین عیسی و حومه کوبانی و با مشارکت حدود ۱۲ هزار نیرو آغاز شود.

در همین حال، منابع آمریکایی اعلام کردند که این رویکرد از سوی کاخ سفید و وزارت دفاع آمریکا وجود دارد تا درگیری‌ها برای آزادسازی رقه و موصل از سیطره داعش تا قبل از دوره باراک اوباما در اوایل سال آتی صورت بگیرد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: