تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۴ - ۲۳:۲۸ کد مطلب 111284

کشته شدن ۲۲ داعشی از آغاز حملات علیه «الرقه»

منابع وابسته به معارضان سوری از کشته شدن ۲۲ نفر از عناصر داعش از آغاز حملات «نیروهای دموکراتیک سوریه» به مواضع این گروه تروریستی تکفیری در «الرقه» خبر دادند. به گزارش مشرق، گروه موسوم به «دیده بان حقوق بشر» سوریه وابسته به معارضان اعلام کرد که ۲۲ نفر از عناصر تروریستی تکفیری داعش از آغاز […]

منابع وابسته به معارضان سوری از کشته شدن ۲۲ نفر از عناصر داعش از آغاز حملات «نیروهای دموکراتیک سوریه» به مواضع این گروه تروریستی تکفیری در «الرقه» خبر دادند.

به گزارش مشرق، گروه موسوم به «دیده بان حقوق بشر» سوریه وابسته به معارضان اعلام کرد که ۲۲ نفر از عناصر تروریستی تکفیری داعش از آغاز حملات «نیروهای دموکراتیک» سوریه به این گروه تروریستی تکفیری علیه الرقه کشته شدند.

شبکه اسکای نیوز گزارش داد که «نیروهای دموکراتیک سوریه» عملیات خود برای پاکسازی الرقه را از صبح امروز(سه شنبه) از مناطق کوبانی، تل ابیض و الجزیره و با پشتیبانی جنگنده‎های آمریکایی آغاز کردند.

شبکه المیادین گزارش دادند که نیروهای دموکراتیک سوریه از محور «عین عیسی» واقع در ریف رقه، با حمایت جنگنده‌های ائتلاف بین‌المللی ضد داعش به رهبری آمریکا را آغاز کردند.

گروه نیروهای دموکراتیک سوریه از به هم پیوستن یگان‌های مدافع خلق وابسته به حزب دموکراتیک کُردهای سوریه و چند گروه مسلح عرب و مسیحی سوری مانند الصنادید، برکان الفرات و التحریر و … تشکیل شده است.

«سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه اعلام کرد مسکو  آماده است با ائتلاف آمریکا و نیروهای کرد برای آزادسازی رقه از دست داعش همکاری کند.

داعش پس از تسلط کامل بر شهر مرزی «الرقه» سوریه و پس از آنکه برخی از مناطق مرزی عراق را برای انتقال سلاح و جابجایی تروریست‌ها به شمال شرق سوریه به کار گرفت، تلاش کرد تا به شهر دیر الزور دست یابد و توانست در سال ۲۰۱۴ بر بیش از نیمی از این شهر و مشخصا مناطق «بوکمال» و «المیادین» به علاوه برخی روستاها و شهرک های پیرامون آن مسلط شود. این در حالی است که دیگر مناطق دیر الزور و فرودگاه استراتژیک نظامی آن تحت حاکمیت ارتش سوریه باقی ماند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: