تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۵ - ۰۱:۴۳ کد مطلب 111310

گزارش غربی‌ها ازحمله داعش به پایگاه نظامی روسیه

منابع خبری غربی گزارش کردند که تعدادی بالگرد و خودروهای نظامی روسیه در پایگاه نظامی این کشور در سوریه در آتش سوخت و از میان رفت. به گزارش مشرق، شبکه تلویزیونی بی بی سی انگلیس اعلام  کرد که تصاویر ماهواره‌ای که در اختیار این شبکه قرار گرفته نشان می‌دهد که هفته گذشته، چهار بالگرد و […]

منابع خبری غربی گزارش کردند که تعدادی بالگرد و خودروهای نظامی روسیه در پایگاه نظامی این کشور در سوریه در آتش سوخت و از میان رفت.

به گزارش مشرق، شبکه تلویزیونی بی بی سی انگلیس اعلام  کرد که تصاویر ماهواره‌ای که در اختیار این شبکه قرار گرفته نشان می‌دهد که هفته گذشته، چهار بالگرد و ۲۰ کامیون نظامی روسی در داخل یک پایگاه هوایی متعلق به این کشور واقع درمناطق مرکزی سوریه به طور کامل سوخته و از بین رفته‌اند.

این پایگاه هوایی موسوم به تی-۴٠ در فاصله حدود ۶٠ کیلومتری پالمیرا مورد استفاده مشترک نیروهای روسی و دولت سوریه بوده است. در اثر این آتش سوزی، یک واحد کامل هلی‌کوپترهای رزمی به طور کامل منهدم شده است.

شرکت آمریکایی استراتفور، که در زمینه گردآوری اطلاعات فعالیت دارد، با انتشار این عکس‌ها اعلام کرد که احتمال می‌رود شبه‌نظامیان گروه داعش مسئول انهدام این تجهیزات باشند.

به گفته این شرکت، ظاهرا این پایگاه هدف پرتاب موشک یا آر پی جی توسط داعش قرار گرفت و احتمال دارد اصابت موشک‎‌ها به مخزن سوخت پایگاه باعث وقوع آتش سوزی گسترده شده باشد.

وبسایت متعلق به یک گروه مخالف دولت روسیه به نقل از مقام های سوری گفته است که آتش سوزی گسترده در بخش سوری این پایگاه باعث آتش گرفتن مخزن سوخت شد و آتش به خودروهای مستقر در این محل سرایت کرد. مقام های روسی و سوری در این مورد اظهار نظری نکرده‌اند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: