تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۵ - ۰۹:۴۹ کد مطلب 111404

دو مهره کلیدی العین مقابل ذوب آهن

امروز ذوب آهن تلاش می کند در دیدار برگشت مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا با مهار دو بازیکن کلیدی میهمانش العین امارات مانند دیدار رفت به خواسته اش برسد. گروه ورزشی مشرق – امشب (چهارشنبه) از ساعت ۲۰:۴۵ دقیقه ذوب آهن میزبان العین امارات خواهد بود. دیدار رفت دو تیم ۱-۱ به پایان رسیده و […]

امروز ذوب آهن تلاش می کند در دیدار برگشت مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا با مهار دو بازیکن کلیدی میهمانش العین امارات مانند دیدار رفت به خواسته اش برسد.

دو مهره کلیدی العین مقابل ذوب آهنگروه ورزشی مشرق – امشب (چهارشنبه) از ساعت ۲۰:۴۵ دقیقه ذوب آهن میزبان العین امارات خواهد بود. دیدار رفت دو تیم ۱-۱ به پایان رسیده و ذوبی ها امید زیادی به صعود در اصفهان دارند.

در بازی امشب خطرناک‌ترین بازیکنان العین – روی کاغذ- دیانفرس دوگلاس (dyanfres douglas) برزیلی و عبدالرحمن ریزنقش هستند.

دوگلاس در بازی رفت با ضربه دقیقه ۹ خود پیروزی را تا دقیقه ۷۶ به اردوی العین برد. این برزیلی که با شماره ۹ یک مهاجم نوک کلاسیک به شمار می‌رود با تسلط ویژه روی ضربات پای چپ باید توسط هافبک‌ها و مدافعان ذوب‌آهن کنترل شود.

ذوب‌آهن امروز نیازی ندارد به آب و آتش بزند. برعکس العین اگر قصد دارد از حذف رهایی یابد، باید دروازه میزبان ایرانی‌اش را باز کند. شاید در این بین تاثیرگذارترین مهره برای «در» آوردن بازی به سود العین عمرعبدالرحمن با سیمای ویژه‌اش باشد.

قلب ۱۷۰ سانتی‌متری

عمر با ۱۷۳ سانتی‌متر بلندی قامت تکنیک قابل توجهی دارد. این موفرفری در هر ۷ بازی فصل اخیر لیگ قهرمانان حضوری ثابت داشته تا طی ۶۳۰ دقیقه تلاش یک گل ۳ امتیازی به الاهلی عربستان بزند. شماره ۱۰ العین به راحتی قادر خواهد بود در دو پست گوش راست و چپ هنرنمایی کند.
به نظر می‌رسد یحیی گل‌محمدی برای از کار انداختن قلب تپنده العین برنامه ویژه‌ای داشته باشد. شاید حرکت سایه به سایه یک هافبک باتجربه مثل قاسم حدادی‌فر با عمر سبب شود این بازیکن طراح خیلی زود از کوره در برود.

عبدالرحمن پیش از این نشان داده پس از ایجاد برخوردهای فیزیکی عملکردش به شدت نزول پیدا می‌کند.

بی‌شک اگر شاگردان گل‌محمدی موفق به کنترل عبدالرحمن شوند، دوگلاس برزیلی هم جز در ضربات ایستگاهی شانس زیادی برای هنرنمایی نخواهد داشت.

حال باید دید روی صفحه شطرنج بازی امروز یحیی گل‌محمدی در چیدن مهره‌ها و خواندن دست حریف موفق خواهد بود یا زلاتکو دالیچ طوری عمل خواهد کرد که آب رفته به جوی العین بازگردد؟ و البته امید که مورد دوم عملی نگردد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: