تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۵ - ۱۰:۲۱ کد مطلب 111410

توافق حیاتی وزیران منطقه یورو بر سر کمک به یونان

وزیران دارایی منطقه یورو پس از مذاکرات فشرده در بروکسل بامداد چهارشنبه به یک توافق حیاتی در مورد آزاد سازی۳/۱۰ میلیارد یورو ( ۱۲ میلیارد دلار ) برای نجات مالی یونان و شروع کاهش بدهی های آتن طبق درخواست صندوق بین المللی پول دست یافتند. به گزارش مشرق، رویترز نوشت: وزیران ۱۹ کشور استفاده کننده […]

وزیران دارایی منطقه یورو پس از مذاکرات فشرده در بروکسل بامداد چهارشنبه به یک توافق حیاتی در مورد آزاد سازی۳/۱۰ میلیارد یورو ( ۱۲ میلیارد دلار ) برای نجات مالی یونان و شروع کاهش بدهی های آتن طبق درخواست صندوق بین المللی پول دست یافتند.

به گزارش مشرق، رویترز نوشت: وزیران ۱۹ کشور استفاده کننده از واحد پول یورو دو روز پس از آن تشکیل جلسه دادند که قانونگذاران یونان دور تازه ای از کاهش هزینه ها و افزایش مالیات ها را که در ازای نجات مالی یونان درخواست شده بود به تصویب رساندند.

‘جروئن دیسلبلوئم’ رئیس یورو گروپ پس از این مذاکرات آخر شب گفت :’ این یک لحظه مهم در برنامه طولانی یونان است . این لحظه ای مهم برای همه ما از تابستان گذشته است زمانی که ما با بحران عمده ایجاد عدم اعتماد در بین ما روبرو شده بودیم . ‘

به گفته وی ، این وزیران با آزادسازی ۳/۱۰ میلیارد یورو برای تکمیل نخستین بازنگری رسمی برنامه نجات مالی ۸۶ میلیارد یورویی توافق شده در ژوئیه گذشته ، موافقت کرده اند.

وی اظهار کرد ،با توجه به این که یونان به این پول برای محترم شمردن تعهدش برای بازپرداخت دو بدهی بزرگ به بانک مرکزی اروپا نیاز دارد ، وام دهندگان به یونان نخست ۵/۷ میلیارد یورو در ماه ژوئن و سپس ۵/۲ میلیارد یوروی دیگر در ماه سپتامبر در اختیار این کشور قرار خواهند داد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: