تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۶ - ۱۰:۵۰ کد مطلب 111635

همسر شهید بابایی در قزوین به خاک سپرده شد

پیکر بانو صدیقه حکمت امروز پس از تشییع در گلزار شهدای قزوین به خاک سپرده شد.

در مراسم تشییع مقامات کشوری و لشکری ،‌ هم حضور داشتند .

به گزارش میدان۷۲، صدیقه حکمت، روز دوشنبه  پس از تحمل ماه‌ها رنج بیماری کبدی، در بیمارستان نمازی شیراز دعوت حق را لبیک گفت و به همسر شهیدش پیوست.

 

صدیقه حکمت متولد سال ۱۳۳۷ در خانواده ای مذهبی در قزوین به دنیا آمد و در سال ۱۳۵۲ با شهید سرلشکرخلبان بابایی ازدواج کرد که ثمره این پیوند یک دختر به نام سلما متولد ۱۳۵۳ و دو پسر به نام های حسین متولد ۱۳۵۸ و محمد متولد ۱۳۶۱ است.

پیکر صدیقه حکمت همسر شهید خلبان سرلشکر عباس بابایی بر روی دستان مسؤولان و مردم شهیدپرور قزوین و بازماندگان این مرحومه صبح امروز از مقابل امامزاده اسماعیل(ع) به سمت گلزار شهدای قزوین تشییع و به خاک سپرده ‌شد.

صدیقه حکمت که روزهای گذشته در بیمارستان نمازی شیراز تحت عمل جراحی پیوند کبد قرار گرفته بود، دارفانی را وداع گفت و به همسر شهیدش پیوست.

پیکر این بانوی بزرگوار بعد از تشییع در شیراز و تهران برای تشییع و خاکسپاری به قزوین انتقال داده ‌شد که امروز بعد از تشییع باشکوه در قطعه‌ مزار والدین شهدای قزوین همجوار گلزار شهدا به خاک سپرده شد.

مراسم درگذشت صدیقه حکمت نیز ساعت ۱۹ تا ۲۰ و ۳۰ دقیقه روز پنجشنبه و صباح مزار این مرحومه صبح جمعه هفتم خرداد‌ماه جاری از ساعت ۸ تا ۹ و ۳۰ در مسجد محمد رسول‌الله(ص) شهر قزوین برگزار می‌شود.

گفتنی است، همسر سرلشکر شهید بابایی پس از تحمل ماه‌ها درد ناشی از بیماری کبدی عمل پیوند کبد در بیمارستان نمازی شیراز انجام داد که بعد از عمل پیوند کبد، سوم خردادماه جاری به همسر شهیدش پیوست.

مرحومه صدیقه حکمت همسر خلبان شهید عباس بابایی در ۲۸ سالگی همسرش به شهادت رسید و بعد از آن با یاد و نام شهید بابایی زندگی خود را با سه فرزندش ادامه داد.

شهید عباس بابایی سرلشکر خلبان و معاون عملیات نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پس از ۶۰ مأموریت جنگی موفق در ۱۵ مرداد سال ۶۶ بعد از انجام عملیات شناسایی یکی از مناطق جنگی به فیض شهادت نائل آمد.

شهید بابایی در ۱۴ مرداد ۱۳۲۹ در قزوین متولد شد و در هنگام شهادت ۳۷ سال داشت.

یادآور می‌شود، در ابتدای این مراسم زیارت عاشورا در بیت شهید سرلشکر عباس بابایی قرائت شد.

 

 

 

 

منبع : هشدار نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: