تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۸ - ۰۹:۲۸ کد مطلب 111697

۵۸ درصد فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی گیلان بیکار هستند

کازرونی منفرد با اشاره به وجود ۱۰ هزار نفر جمعیت فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی و منابع طبیعی در گیلان، خاطرنشان کرد: ۵۸ درصد از فارغ‌التحصیلان مذکور جویای کار هستند و بیکار محسوب می‌شوند.

به گزارش میدان۷۲، محمد کازرونی منفرد صبح امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی این شهرستان با اشاره به نبود الزام به‌کارگیری دانش‌آموختگان بخش کشاورزی در واحدهای تولیدی به منظور پرداخت تسهیلات اظهار کرد: کندی در روند تدوین دستورالعمل‌های مربوط به قانون افزایش بهره‌وری از نقاط ضعف محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: اهمیت ندادن به گواهی صلاحیت، رتبه‌بندی و پروانه اشتغال اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی توسط دستگاه‌های اجرایی در این حوزه از دیگر نقاط ضعف در گیلان است.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گیلان خواستار اجرایی شدن موضوع ماده ۳ و تبصره ۳ ماده ۸۳ آیین‌نامه اجرایی قانون تاسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی از طریق وزارت جهاد کشاورزی، استانداران، اداره‌های کل بازرسی و اداره کل دارایی و امور اقتصادی شد و بیان کرد: تسهیل در روند صدور مجوزها از طریق دستگاه‌های مرجع استعلام حائز اهمیت است.

کازرونی منفرد تصریح کرد: قبول رتبه‌بندی شخصیت‌های حقیقی و حقوقی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و ابلاغ آن به استان‌ها از موارد مهم در جذب فارغ‌التحصیلان این بخش است.

وی، تشکیل کارگروه واگذاری امور تصدی‌گری بخش‌های مختلف وزارت جهاد کشاورزی به منظور اولویت‌بندی واگذاری فعالیت‌ها و تسریع در انجام امور با هدف حمایت از شرکت‌های خدمات فنی و مهندسی را از پیشنهادهای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گیلان عنوان کرد.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گیلان به همکاری به منظور صدور خدمات مهندسی به کشورهای همجوار توسط این سازمان اشاره کرد و گفت: سازمان مذکور موفق به اعزام فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی از استان به کشورهای همجوار شده و این مهندسان با تجربه به کشور بر می‌گردند.

کازرونی منفرد با اشاره به وجود ۱۰ هزار نفر جمعیت فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی و منابع طبیعی در گیلان، خاطرنشان کرد: ۵۸ درصد از فارغ‌التحصیلان مذکور جویای کار هستند و بیکار محسوب می‌شوند.

منبع : دز نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: