تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۸ - ۱۱:۰۹ کد مطلب 111723

الجبیر: باید حمایت‌ها از معارضان سوری را افزایش دهیم

وزیر خارجه عربستان با اتهام‌زنی مجدد به ایران، در گفت‌وگو با یکی از روزنامه‌های آلمان گفت که باید برای پیروزی بر رئیس‌جمهور سوریه و داعش باید حمایت از معارضان را افزایش دهیم.

به گزارش میدان۷۲، «عادل‌الجبیر» وزیر خارجه عربستان سعودی اعلام کرد که کشورش از آغاز بحران سوریه تاکنون ۲ میلیون تن از پناهجویان را پذیرفته است و از این تعداد حدود ۷۰۰ هزار نفر در عربستان سعودی حق شهروندی دارند.

الجبیر در گفت‌وگو با روزنامه آلمانی «فرانکفورترآلگماینه» گفت که کشورش از اردوگاه‌های پناهجویان در ترکیه، لبنان و اردن با پرداخت بیش از یک میلیارد دلار حمایت می‌کند و هیچ کشور دیگری به غیر از آلمان بیشتر از این برای پناهجویان کاری انجام نداده است.

وزیر خارجه آلمان گفت: «اگر ما می‌توانیم کاری را در عربستان انجام دهیم، آلمان هم قادر به انجام آن است.بدون نیروی زمینی نمی‌توان بر داعش پیروز شد.به این منظور ما باید بر «بشار اسد» پیروز شویم و از این رو باید حمایت‌ها از معارضان سوری را افزایش دهیم.»

وی به ایران درباره برنامه‌ای که بر اساس آن ایران بخواهد امپراتوری پارسی را تا دریای مدیترانه گسترش دهد، هشدار داد و از تهران خواست تا بر امور داخلی خود تمرکز کند و با همسایگان خود در صلح زندگی کند.

 

منبع : فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: