تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۸ - ۱۳:۱۳ کد مطلب 111747

صفر تا صد اقتصاد مقاومتی به زبان دانشجویی در پنج پاورپوینت حجت‌الله عبدالملکی +دانلود

در شرایطی که بسیاری از کارشناسان داخلی و خارجی، راه برون رفت از رکود اقتصادی و مبارزه با تحریم‌ها را، تقویت تولیدات و رویکرد درون‌زا می‌دانند اما با نگاهش سطحی به حجم تبادلات تجاری و تلورانس سطح تولید، به راحتی می‌شود فهمید که نگاه درونی مدیران اجرایی کشور به اقتصاد کشور، ضعیف شده است.

میدان ۷۲:در شرایطی که بسیاری از کارشناسان داخلی و خارجی، راه برون رفت از رکود اقتصادی و مبارزه با تحریم‌ها را، تقویت تولیدات و رویکرد درون‌زا می‌دانند اما با نگاهش سطحی به حجم تبادلات تجاری و تلورانس سطح تولید، به راحتی می‌شود فهمید که نگاه درونی مدیران اجرایی کشور به اقتصاد کشور، ضعیف شده است.

به گزارش میدان ۷۲  حجت‌الله عبدالملکی نظریه‌پرداز، اقتصاددان و عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) است که ضمن تسلط به زبان‌های عربی و انگلیسی از جمله اساتیدی به شمار می‌رود که پیشرو در مسائلحاکم بر مباحث نظری و عملی اقتصاد مقاومتی است.

وی نظریات زیادی در زمینه دستیابی به الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت و رسیدن به آن از مسیر مقاومت عنوان کرده است. از نظر این استاد دانشگاه، اقتصاد مقاومتی یکی از لوازم موفقیت در عرصه اقتصاد جامعۀ ایران است تا بتوان با تکیه بر آن تمام ظرفیت‌ها و توانایی‌های موجود در کشور را با هدف رسیدن به پیشرفت و عدالت سامان‌دهی و مدیریت کرد.

عبدالملکی در زمینه ظرفیت‌های بالقوه اقتصاد ایران معتقد است که ما می‌توانیم با بهره برداری مناسب از منابع موجود کشاورزی، در میان مدت به دوازدهمین قدرت اقتصادی جهان تبدیل شویم و همچنین همگام با این اقدام اگر از ظرفیت‌های نخبگان در اقتصاد دانش بنیان بهره‌برداری کنیم و همچنین نفت و گاز را محور توسعه صنعتی کشور قرار دهیم (به جای خام فروشی) در بلندمدت می‌توانیم به سومین قدرت اقتصادی جهان تبدیل شویم.

این استاد دانشگاه امام صادق(ع)، تا به حال بیش از ۲۰۰ سخنرانی در مجامع علمی کشور با موضوعات کاربردی اقتصاد مقاومتی داشته است.

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) در حوزه های گوناگون به متدولوژی و پرداخت به موضوعات ملی نظیر تولید و اقتصاد مقاومتی پرداخته است؛ همین مسئله باعث شده است که دانشجویان این استاد با فهم دقیق مفهوم اقتصاد مقاومتی، ابهامات خود را برطرف کنند.

به همین بهانه در ادامه پنج فایل پاورپوینت سخنرانی دکتر حجت الله عبدالملکی در حوزه مختلف اقتصاد مقاومتی آمده است:

۱- پاورپوینت سخنرانی در کنگره ملی اقتصاد مقاومتی با عنوان “نقش رسانه در اقتصاد مقاومتی”/ پنج شنبه، ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۴/ سالن همایش های سازمان صدا و سیما ****   دانلــود

۲-  پارپوینت دوره آموزشی “سفیران اقتصاد مقاومتی”/  دانشجویان دانشگاه های استان خوزستان/ پنج شنبه، ۲۶ فروردین ماه ۱۳۹۵- دانشگاه شهید چمران اهواز **** دانلــود

۳-  پاورپوینت سخنرانی با موضوع “اقتصاد مقاومتی و داستان مفاسد اقتصادی”/ دانشگاه امام صادق علیه السلام- ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ **** دانلــود

۴- پاورپوینت/ سخنرانی عبدالملکی در دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری/- سه شنبه، ۴ خردادماه ۱۳۹۵ ***** دانلـــود

۵- پارپوینت دوره آموزشی “تربیت خبرنگار اقتصاد مقاومتی” **** دانلــود

منبع : فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: