تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۸ - ۱۳:۲۷ کد مطلب 111766

جای منتقدان در رسانه ملی خالی است

دولت می‌خواهد صداوسیما بنگاه تبلیغاتی‌اش باشد

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دولت در دوره آقای سرافراز همراهی لازم را نداشت و باعث شد مشکلات مالی فراوانی برای سازمان پیش بیاید.

به گزارش میدان۷۲، سیدمحمد حسینی در خصوص عملکرد سرافراز در صداوسیما گفت: آقای سرافراز ویژگی‌های فردی بارزی مانند روحیه انقلابی‌گری، ساده‌زیستی و آشنایی با فضای کار سازمان داشتند لذا به نظر می‌رسید که ایشان بتوانند کارهای موثری انجام دهند و البته تغییراتی را هم شروع کردند.

وی افزود: متاسفانه همکاری لازم با ایشان برای ایجاد تحول در سازمان صداوسیما انجام نشد و از طرف دیگری خود ایشان هم روحیه تعاملی خوبی نداشت و نتوانست از ظرفیت‌های درون و بیرون سازمان به خوبی بهره بگیرد لذا مشکلاتی برایش پیش آمد و در نتیجه تصمیم گرفتند که استعفا بدهند.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره مدیر جدید صداوسیما، گفت: با توجه به  تجربه‌های مدیریتی آقای دکتر علی عسگری در نهادهای مختلف، به خصوص در خود صداوسیما امید هست که ایشان بتواند مشکلات را سر و سامان بدهد.

حسینی افزود: البته گرفتاری‌های این مجموعه بسیار زیاد است و همه باید کمک بدهند. به ویژه دولت که در دوره آقای سرافراز همراهی لازم را نداشت و باعث شد مشکلات مالی فراوانی برای سازمان پیش بیاید. امیدواریم نگاه دولت‌مردان به صداوسیما به عنوان روابط عمومی یا بنگاه تبلیغاتی قوه مجریه نباشد.

وی در ادامه اظهار داشت: صداوسیما رسانه ملی است. در عین حالی که باید قوای مختلف را تقویت کند، باید سخن مردم را هم انعکاس بدهد و زبان رسای جامعه باشد. یکی از شعارهای انقلاب ما آزادی بوده است و مردم باید بتوانند هر وقت لازم بود با خیال راحت انتقاد کنند. جای منتقدان در رسانه ملی خالی است. نباید توقع باشد که این رسانه تاثیرگذار فقط به تعریف و تمجید دولتمردان بپردازد. به هر حال مشکلاتی به خصوص در عرصه اقتصادی داریم که ناشی از ضعف مسئولان است و صداوسیما نمی‌تواند این مسائل را وارونه نشان دهد.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: این مسئله با همه دولت‌های پیشین هم وجود داشته است اما دولت یازدهم انگار که روحیه متفاوتی دارد و تخریب صداوسیما را در سال‌های گذاشته شاهد بودیم.

حسینی افزود: امیدواریم مدیریت جدید با بهره‌گیری از  نیروهای متخصص و با تجربه برنامه‌هایی پر محتوا و جذاب تولید کنند که مردم نیازمند استفاده از شبکه‌های خارجی نباشند. صداوسیما حلقه واسط بین نظام و مردم است و همه باید تلاش کنند تا این رسانه‌ ارتقاء پیدا کند. الآن بالغ بر ۲۰۵ شبکه فارسی زبان وجود دارد که در حوزه‌های مختلف سیاسی، فیلم و سریال، سرگرمی و موارد دیگر فعال هستند و امیدوارند که بتوانند در بزنگاه‌ها تاثیرگذاری خودشان را داشته باشند.

منبع : دانشجو

  1. رضا :
    آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

    تو پیشونی آدم دروغگو . اگر تو مردک درست میگی پس انتخاب الیا بعنوان معاونت سیما یعنی چه یعنی یه اشغال بعنوان معاون سیمای میلی که اصلا اصلاح طلبان صدا و سیمای میلی را اهمیتی بهش نمی دن این جعبه دروغ ارزانی شما

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: