تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۸ - ۱۳:۴۸ کد مطلب 111776

مهناز افشار: با اطلاعات این همایش برای فرزند دومم بهتر برنامه‌ریزی می‌کنم

در افتتاحیه چهارمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی زن، مادر و کودک؛ مهناز افشار، بازیگر فیلم «دعوت» نیز حضور داشت و اعلام کرد: سفیر بانوان بی‌سرپرست برای کمک به دسترسی این بانوان به مکمل‌های غذایی می‌شود.

به گزارش میدان۷۲، افتتاحیه چهارمین همایش مکمل های غذایی و رژیمی زن، مادر و کودک در هتل المپیک تهران برگزار شد.

در این مراسم عباس کبریایی زاده، رئیس شورای سیاست گذاری چهارمین همایش مکمل های غذایی و رژیمی؛ رستگار رئیس، آزمایشگاه های غذا و دارو؛ میرفخرایی، کشاورز دبیر علمی همایش و مدیر گروه علوم تغذیه و بالینی دانشگاه تهران حضور داشتند.

جمشیدی، عضو شورای سیاست گذاری همایش و محمدهادی ایازی، معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت نیز در این مراسم به سخنرانی پرداختند.

حضور مهناز افشار به عنوان یکی از بازیگران مطرح کشورمان که به تازگی طعم و حس مادری را چشیده است، یکی از اتفاقاتی بود که در این مراسم برای حضار جالب بود.

در این مراسم مهناز افشار گفت: اطلاعاتی که در این همایش به دست آوردم باعث شد که بتوانم برنامه ریزی بهتری برای فرزند دومم داشته باشم و تاثیر مکمل ها را در روند رشد جنین و نوزادان بهتر بشناسم.

وی افزود: اکنون که لطف خدا شامل حالم شده و توانستم مادر شوم، غبطه می خورم که کاش در آن زمان اطلاعاتم درباره استفاده از مکمل ها بیشتر بود.

افشار با اشاره به یک سالگی فرزندش گفت: چند روز پیش تولد یک سالگی دخترم را جشن گرفتیم و می توان نتیجه تغذیه مادر را در فرزند به خوبی مشاهده کرد. حالا که دختر من یک ساله شده می توانم نتیجه تغذیه خود را در دوران بارداری و شیردهی ببینم.

بازیگر فیلم دعوت ابراهیم حاتمی کیا گفت: از شما عاجزانه تقاضا دارم لطفا به فکر مادران بی سرپرست هم باشید و شرایطی را فراهم کنید که این امکانات شامل مکمل های غذایی، دارویی و رژیمی شامل حال این افراد هم شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر نیازی باشد که برای مادران و بانوان بی سرپرست و بد سرپرست نیاز به کمک داشته باشید، بنده از هیچ کمکی فروگذار نمی کنم.

در ادامه این مراسم؛ مهناز افشار به عنوان سفیر بانوان بی سرپرست و بد سرپرست انتخاب شد. همچنین در این مراسم از سه بانوی پیشکسوت و اساتید فرهیخته تقدیر شد.

فروغ اعظم طالبان، استاد دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی کشور و چهره تاثیرگذار در تغذیه و برنده جشنواره رازی؛ عزت اسفندیاری، یکی از اساتید فرهیخته و اقبال طاهری، رئیس کمیته کوداکس آسیا و مشاور سازمان بهداشت جهانی در اندونزی از دیگر بانوان پیشکسوت و فرهیخته ای بودند که از آنها تقدیر شد.

لازم به ذکر است، عزت اسفندیاری و اقبال طاهری از پایه گذاران آزمایشگاه کنترل غذا و دارو سازمان غذا و دارو می باشند.

منبع : دانشجو

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: