تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۸ - ۱۳:۴۸ کد مطلب 111777

شائبه بازگشت به عقب با انتصاب قائم مقام اجتماعی وزارت کشور به معاونت سیما

مهم تر از همه تحلیل ها بررسی نسبت این انتخاب با حکم رهبری برای دکتر علی عسگری است. دو نکته مهم در میان همه مسایل کوچک و بزرگ رسانه ملی مورد تذکر ایشان قرار گرفته است که توجه به فضای مجازی و علی الخصوص جریان مومن انقلابی است. اساسا دکتر مرتضی میرباقری با این جریان چقدر مرتبط بوده است ؟

میدان ۷۲ : پنج شنبه شب شایعه انتصاب مرتضی میرباقری به عنوان مسوول موثرترین و بزرگترین رسانه کشور در شبکه های اجتماعی مطرح شد.
شایعه ای که واکنش هایی در جریان مومن انقلابی را از همان لحظات اول با خود به همراه داشت. این گمانه آنقدر مهم است که در همین مقام احتمال ضروری است به دقت از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار گیرد.
الف. مهم ترین مسوولیت میرباقری که نخستین مسوولیت شناخته شده وی بوده است، حضور در دولت اول اصلاحات به عنوان رییس سازمان ملی جوانان است. پس از برکناری از این سمت با کارپردازی حزب مشارکت بود که دکتر میرباقری به رسانه ملی آمد و در دوره ای ۵ ساله (۱۳۸۴-۱۳۸۹) به عنوان معاون سیما مشغول به کار شد. در شهریور ۱۳۸۹ نیز به دلیل اختلاف سلیقه میرباقری و ضرغامی رئیس سازمان،‌ علی دارابی جایگزین میرباقری شد.(بررسی کارنامه مدیریتی دکتر دارابی مجالی دیگر می طلبد)
مرتضی میرباقری با بازگشت همراهان اصلاحات با شعار اعتدال، این بار قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی شد تا در دولتی که غالب نیروهای ارزشی قلع و قمع شدند فرصت کار پیدا کند. اگر چه او در دولت اصلاح طلبان و بعد اعتدالگرایان مسوولیت داشته او را نمی توان از دایره نیروهای انقلاب خارج دانست. با این توضیحات چند سوال اساسی مطرح می شود،
۱٫ انتخاب معاون سیما از بدنه دولت روحانی در شرایط کنونی انقلاب چه خاصیتی دارد؟
۲٫ پیام این انتصاب به بدنه نیروهای ارزشی انقلاب چیست؟
۳٫ اولین و بی تردید مهم ترین و حساس ترین انتصاب دکترعلی عسگری چه تصویری از ایشان در میان علاقه مندان به گفتمان انقلاب به نمایش می گذارد؟
ب. سال آینده انتخابات ریاست جمهوری برگزار خواهد شد. انتخاباتی که حساسیت های ویژه ای دارد. همزمانی این انتصاب با انتخابات آتی چه تاثیری خواهد داشت؟ آیا گزینه ای که همراه دولت اعتدال بوده است زمینه روشنگری عادلانه و حقیقی را برای مردم فراهم خواهد کرد؟
ج. مهم تر از همه تحلیل ها بررسی نسبت این انتخاب با حکم رهبری برای دکتر علی عسگری است. دو نکته مهم در میان همه مسایل کوچک و بزرگ رسانه ملی مورد تذکر ایشان قرار گرفته است که توجه به فضای مجازی و علی الخصوص جریان مومن  انقلابی است. اساسا دکتر مرتضی میرباقری با این جریان چقدر مرتبط بوده است ؟ در معاونت اجتماعی وزارت کشور چقدر به جذب و تربیت نیروهای انقلابی کارآمد اهتمام داشته است؟
تذکرات مکرر رهبری مبنی بر توجه به نیروهای مومن انقلابی که خود داستانی سرشار از مظلومیت های این جریان دارد به نظر می رسد باز هم در اولویت های تصمیم گیری نبوده است. و احتمالا آنچه البته با این تصمیم اتفاق خواهد افتاد در نگاهی خوش بینانه بازگشت به عقب و در نگاهی بدبینانه رعایت حال جریانات قدرتمند در کشور خواهد بود.
منبع : رجا نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: