تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۹ - ۱۰:۱۳ کد مطلب 111845

آغاز پروژه‌ی «حاج قاسم سوزی» توسط جریان غیرانقلابی؛

هدف از القای شبهه‌ی کاندیداتوری سردار سلیمانی چیست؟

عده‌ای در تلاش‌اند تا با القای شبهه کاندیداتوری حاج قاسم، افکار عمومی را به این سو هدایت کنند که سردار همه‌ی این فداکاری‌ها و عملیات‌ها را به خاطر رسیدن به ساختمان بی‌وفای پاستور انجام داده است.

میدان ۷۲ :به نظر می‌رسد اتفاق عجیبی در حال رخ دادن است. یک طرف سردار سلیمانی در نبرد با تکفیری‌ها در حال انجام عملیات مستشاری در عراق و سوریه است و یک طرف نیز پروژه‌ی «حاج قاسم سوزی» توسط رسانه‌های داخلی آغاز شده است.

یکی از پیاده نظام‌های جریان روشنفکری و سکولار در بدنه‌ی رسانه‌ای و دانشگاهی کشور صادق زیباکلام است. این استاد دانشگاه تقریبا از همه‌ی مواضع و رفتارهای غلط سیاسیونِ وابسته به جناح اصلاح‌طلب و سازندگی و حتی براندازان دفاع کرده است. برای مثال زیباکلام اقدام ناشایست فائزه هاشمی مبنی بر دیدار با عضو ارشد بهائیان ایران را تحسین نموده و آن را اقدامی آزادی‌خواهانه توصیف کرده است.

اولین سکانس عمومی سناریوی تخریب سردار سلیمانی هفته‌ی گذشته توسط همین استاد دانشگاه انجام شد. چند روز قبل زیباکلام ضمن یادداشتی در روزنامه‌ی آرمان اشاره کرد که رضایی و قالیباف برای انتخابات ۹۶ وقت خودشان را نگیرند؛ چرا که نامزد نهایی آنها یا احمدی‌نژاد خواهد بود یا سردار سلیمانی.

معمولا اظهارات این‌چنینیِ زیباکلام، آغازگر حرف و حدیث‌هایی است که همگی خواستگاه مشترکی دارند. در همین رابطه دو روز قبل حسین آشنا در حساب توئیتری خود نوشت: «بگذاریم حاج قاسم در قله‌ی اسطوره‌ای دفاع از حریم و حرم بماند. نگذاریم او را چون محسن و باقر به کارزار کلید و گاز انبر بکشانند.»

مشاور رسانه‌ای رئیس‌جمهور ضمن تکرار کلیدواژه‌های زیباکلام، یک قدم پا را جلوتر گذاشته و از کسانی که به خیال خودش می‌خواهند سردار سلیمانی را به کارزار انتخابات بکشانند خواسته تا به سرنوشت قالیباف و رضایی توجه کنند که چگونه کلید روحانی، بر حملات گازانبری آنها فائق آمده است.

روز گذشته نیز هفته نامه‌ی صدا عکس سردار سلیمانی و دکتر احمدی‌نژاد را کنار هم به عنوان کاندیداهای ریاست جمهوری سال آینده به چاپ رسانده است. البته بعید است زنجیره‌ی کاندیدا ساختن از حاج قاسم سلیمانی به ارگان رسمی حزب کارگزاران ختم شود. در واقع حامیان روحانی از این کار دو هدف عمده را دنبال می‌کنند:

اول آنکه با توجه به افزایش روزافزون محبوبیت سردار سلیمانی در بین آحاد مردم و به گِل نشستن شعارهای اصلاح‌طلبان و براندازان در سال ۸۸ از جمله «نه غزه نه لبنان فقط فلات ایران» و پذیرش و توجیه افکار عمومی نسبت به حضور مستشاری جمهوری اسلامی ایران در محور مقاومت جهت دفع دشمن از مرزهای کشور، اکنون بهترین کار ضربه زدن به جایگاه معنوی فرمانده سپاه قدس است.

آنها در تلاش‌اند تا با القای شبهه‌ی کودکانه‌ی کاندیداتوری سردار سلیمانی در انتخابات سال آینده، افکار عمومی را به این سو هدایت کنند که سردار همه‌ی این فداکاری‌ها و عملیات‌ها را به خاطر رسیدن به ساختمان بی‌وفای پاستور انجام داده و دفاع از مرزهای اسلام را به تصدی‌گری پست ریاست جمهوری تقلیل می‌دهد.

دوم آنکه جریان مزبور برای برآشفتگی فضای رسانه‌ای و هدایت افکار عمومی به موضوعات حاشیه‌ای دست به هر اقدامی زده که البته این کار جز با حمایت خاص روحانی و هاشمی رفسنجانی انجام پذیر نبوده است. در واقع دولت در این یک سال پایانی برای فرار از پاسخ‌گویی نسبت به عملکرد خود در سه سال گذشته، با به کارگیری روش‌های جنگ روانی در صدد است تا خود را پشت گرد و خاک بالا آمده‌ی ناشی از حواشی ساختگی دولت و رسانه‌ها پنهان سازد.

مشخص است که آنها در روش‌های مرسوم جنگ روانی کم آورده‌اند و اکنون پس از اتخاذ مواضعی در مقابل رهبر معظم انقلاب، در تلاش‌اند تا شخصیت‌های انقلابی هم‌چون حضرات آیات جنتی، یزدی و مصباح و هم‌چنین فرمانده عزیز سپاه قدس را تخریب نمایند.

منبع : آناج

  1. ناشناس :
    آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

    نه غزه نه لبنان فقط فلات ایران?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    آقا دروغ می گین هم یه چیزی بگید که بشه باور کرد!
    فقط فلات ایران؟!!!!!!!!!!

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: