تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۹ - ۱۰:۴۷ کد مطلب 111855

تحلیل «مهدی محمدی» از شکست عارف

یک سوال دیگر این است که محمدرضا عارف، از این پس، چه تعریف سیاسی از نقش خود در مجلس خواهد داشت؟ این مستقیما بستگی دارد به اینکه عارف چه کسی را مسئول “خیانت” به خود بداند.

میدان ۷۲ : مهدی محمدی تحلیلگر مسائل سیاسی در کانال تلگرامی خود نوشت: علی لاریجانی با ١٧٣ رای رییس مجلس شد. عارف تنها ١٠٣ رای آورد. این یعنی طرفی که ادعا می کرد پیروز انتخابات است، حداقل ٧٠ کرسی خطا دارد. در مجلس خبرگان هم این خطا بیش از ۶٠ کرسی بود.

این نوع رای دهی، نشان می دهد ترکیب مجلس آینده نهایتاً دوضلعی است اما طول این اضلاع، ثابت نیست و به حسب موضوع تغییر خواهد کرد. با این حال، این مسئله را می توان “تکرار کرد” که رادیکالیسم دوم خردادی بازی را باخته است.

مهم ترین پرسش اکنون این است که پافشاری خاتمی و هاشمی بر حمایت از عارف، چه تاثیری بر مشی سیاسی لاریجانی خواهد گذاشت؟ یک سوال دیگر این است که محمدرضا عارف، از این پس، چه تعریف سیاسی از نقش خود در مجلس خواهد داشت؟ این مستقیما بستگی دارد به اینکه عارف چه کسی را مسئول “خیانت” به خود بداند.

  1. فقیر :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    الان دیگه وقت آن رسیده آقای عارف آماده بشه برای انتخابات ریاست جمهوری تا دوباره یکی از راه برسه به نفع او کنار رود.
    اصلا یکی می خواداز این آقا سوال کنه شما که چند سال معاون اول رئیس جمهور بودی چه گلی سر این ملت زدی که دو باره تلاش داری به ریاست برسی!؟؟؟!

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: