تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۲ - ۰۸:۱۰ کد مطلب 112078

حجت‌الاسلام رئیسی:"مشهد مال و جهان مال" با برندهای خارجی چه نسبتی با اقتصاد مقاومتی دارند؟

فعالیت‌‌های اقتصادی آستان قدس رضوی باید بازنگری شود

تولیت آستان قدس رضوی گفت: کارهای اقتصادی از نوع مشهد مال و جهان مال باید مورد بازنگری قرار گیرد؛ امروز باید این سوال را مطرح کنیم که این مجموعه‌ها با حضور برندهای خارجی در آینده چه نسبتی با اقتصاد مقاومتی دارند؟

به گزارش میدان۷۲  حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در مراسم تودیع و معارفه قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، ضمن ارج نهادن به تلاش های ارزشمندی که طی سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تحت مدیریت تولیت فقید آیت‌الله واعظ طبسی در آستان مقدس حضرت رضا(ع) صورت گرفته است، تصریح کرد: همچنان فضای بسیاری برای ارتقاء و پیشرفت در آستان قدس رضوی وجود دارد و برای تحقق این امر باید با نگاهی نو، توأم با خلاقیت و ابتکار در حوزه های مختلف و متناسب با مفاد حکم مقام معظم رهبری گام های بلندی برداشته شود.

وی همچنین با اشاره به منشور هفت‌گانه رهبر انقلاب در حکم انتصاب تولیت آستان قدس رضوی، گفت: این حکم سند بالادستی و انتظار عمومی از آستان قدس رضوی است.

تولیت آستان قدس رضوی همچنین بر تحول اداری در مجموعه آستان قدس رضوی تاکید و عنوان کرد: در آستان قدس رضوی بخش هایی وجود دارند که باید با یکدیگر ارتباط سازمانی پیدا کنند و یکپارچگی و انسجام در فرایندهای کاری ایجاد شود.

وی افزود: اگر ارتباط سازمانی به درستی ایجاد نشود، بخش های مختلف به صورت جزیره ای عمل می کنند و این امر مدیریت و نظارت را مشکل می کند.

رئیسی خواستار بازنگری فعالیت بخش های مختلف آستان قدس رضوی در این فرایند شد و گفت: کارهای اقتصادی از نوع مشهد مال و جهان مال نیز باید مورد بازنگری قرار گیرد. امروز باید این سوال را مطرح کنیم که این مجموعه ها با حضور برندهای خارجی در آینده چه نسبتی با اقتصاد مقاومتی دارند؟

وی همچنین با بیان اینکه اسکان در کمپ ها شایسته زائران حضرت رضا(ع) نیست، اظهار کرد: کمپ ها برای موارد بحرانی استفاده می شود، نه برای شهر مشهد مقدس که به طور سالانه و مستمر پذیرایی حدود ۲۵ میلیون زائر است.

تولیت آستان قدس رضوی در بخش دیگری ضمن تجلیل از اقداماتی که طی سالهای متمادی در آستان قدس رضوی انجام شده است، تصریح کرد: نباید به وضع موجود اکتفا کنیم و با پویایی، کارکارشناسی، جزم علمی، عزم عملی و هزم اندیشی باید به سمت تعالی اقدامات آستان قدس رضوی حرکت کنیم.

روایت ادیبانه بیش از سه دهه تلاش، جدیت و خادمی در محضر امام رئوف(ع)

قائم مقام سابق تولیت آستان قدس رضوی نیز طی سخنانی در این جلسه به مرور فعالیت های خود طی ۳۴ سال حضور در آستان قدس رضوی پرداخت و ضمن اشاره به توسعه اماکن متبرکه رضوی، اصلاح فرایند های اداری و پروژه تعویض ضریح مطهر حضرت رضا(ع)، گفت: در همه مدت خدمت در آستان قدس رضوی بر گوشم آویخته بودم که مشهد پایتخت معنوی ایران است.

عزیزیان افزود: همواره باور داشتم که حرم امام رضا(ع) باید شرایطی داشته باشد که ضیوف الرحمان باور کنند، اینجا بهشت روی زمین خدا و موسم حج فقراست.

وی گفت: افتخار کلید داری ضریح رضوی و ۵۵ روز هم نفسی با فرشتگان نزدیک به مضجع شریف حضرتش، در قلب پاگ ضریح مطهرشان مثل مدالی از بهشت بر سینه حقیر و خانواده ام خواهد درخشید.

همه مانند تولیت آستان قدس، نسبت به زائران و مجاوران احساس مسئولیت داشته باشیم

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی نیز در سخنانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حضرت آیت الله واعظ طبسی، تولیت فقید آستان قدس رضوی، عنوان کرد: مقوله تحول اداری که مورد تاکید حجت الاسلام والمسلمین رئیسی قرار گرفت، مسئله مهمی است که در آموزه های اسلامی نیز بر آن تاکید شده است.

سید مرتضی بختیاری با تاکید بر اینکه سنگرهایی که ما در آن ها حضور داریم، فقط برای خدمت به مردم است، عنوان کرد: احساس مسئولیتی که حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی درباره زائران و مجاوران حضرت رضا(ع) دارند، باید به همه ما تسری یابد تا بتوانیم فرامین حکم مقام معظم رهبری را اجرایی کنیم.

بختیاری با بیان اینکه اگر خادمان انگیزه ای جز خدمت گذاری داشته باشند، باخته اند، تصریح کرد: ما بدهکار انقلاب و شهدا هستیم و باید به وظیفه خود نسبت به این نظام اسلامی و مردم عمل کنیم.

منبع:نسیم انلاین

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: