تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۲ - ۰۸:۱۳ کد مطلب 112081

هبه رهبرانقلاب به روستانشینان کردستان

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بیش از ۵۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی را به عنوان هبه رهبر معظم انقلاب اسلامی به ۳۰۰ کشاورز روستای الک از توابع شهرستان کامیاران اهدا می کند.

به گزارش میدان ۷۲در مراسم اهدا این اراضی که روز چهارشنبه همزمان با ۱۲ خرداد سالگرد سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به کردستان برگزار می شود، محمد مخبر رییس ستاد اجرایی حضرت امام (ره)، نماینده‌ ولی فقیه در استان کردستان، استاندار و مسئولین استانی حضور خواهند داشت.

اهدای این اراضی به مردم منطقه امکان توسعه کسب و کار و فعالیت‌های کشاورزی و اقتصادی را بیش از پیش برای کشاورزان فراهم خواهد کرد.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) روز چهارشنبه در سفر به استان‌های کردستان، کرمانشاه و ایلام، همچنین از برخی طرح های محرومیت‌زدایی بنیاد برکت از جمله توانمندسازی اقتصادی، زیربنایی، مدرسه‌سازی، سلامت الکترونیک و … در غرب کشور بازدید خواهد کرد.

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) قرار است از طریق بنیاد برکت در سال ۹۵ برای توسعه و رفع محرومیت از استان کردستان علاوه بر ۲۳۹۲ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری قبلی، بیش از ۱۰۰۰ میلیارد ریال در زمینه‌های مختلف از جمله توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی، امور زیربنایی، ساخت مدرسه، خدمات حمایتی و عام‌المنفعه و…در مناطق محروم و کم‌تر برخودار این استان سرمایه‌گذاری جدید داشته باشد.

بنیاد برکت تاکنون در ۱۷ پروژه‌ی توانمندسازی اقتصادی با حجم کل سرمایه‌گذاری ۲۱۸۹ میلیارد ریال در مناطق محروم استان کردستان مشارکت داشته است.

این پروژه‌های اقتصادی و تولیدی ۱۵ هزار و ۵۲۵ فرصت شغلی به‌طور مستقیم و غیرمستقیم در منطقه ایجاد کرده است.

همچنین بنیاد برکت تا به حال ۲۴ مدرسه در مناطق محروم این استان ساخته است.

 منبع:۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: