تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۲ - ۰۸:۱۴ کد مطلب 112083

مالزی به جای ایران میزبان عربستان شد

یکی از اعضای فدراسیون فوتبال عراق در گفت‌وگویی که با فرانس پرس داشت تاکید کرد که بازی تیم ملی فوتبال این کشور برابر عربستان در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به جای ایران در مالزی برگزار خواهد شد.

به گزارش میدان۷۲ به نظر می‌رسید که فدراسیون فوتبال عراق بر خواست خود برای انتخاب ایران به عنوان میزبان دیدار با عربستان در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه اصرار دارد و وسوسه‌های سعودی و فشارهای کنفدراسیون فوتبال آسیا تاثیر روی عراقی ها نخواهد داشت، اما این گونه نشد و در نهایت فدراسیون فوتبال عراق هم نتوانست مقاومت کند و مجبور شد میزبان خود را تغییر دهد.

پیش از این عبدالخالق مسعود، رئیس فدراسیون فوتبال عراق و دیگر اعضای فدراسیون تاکید کرده بودند که تنها در ایران به مصاف عربستان می‌روند و فیفا هم از آنها حمایت کرده است، اما معلوم نیست که چه اتفاقی افتاده که به یک باره تغییر موضع داده‌اند.

یحیی کریم، عضو فدراسیون فوتبال عراق در گفت‌وگویی که با شبکه تلویزیونی فرانس پرس داشت تاکید کرد که کشورش مالزی را برای دیدار رفت برابر عربستان در انتخابی جام جهانی روسیه انتخاب کرده است.

او گفت: چند دلیل باعث شد تا مالزی را به عنوان میزبان دیدار با عربستان انتخاب کنیم؛ نخست این که عراقی‌ها زیادی در این کشور وجود دارند و دوم این که هواداران ما به راحتی می توانند وارد مالزی شوند و نیازی به ویزا ندارند. در اول سپتامبر بازی بسیار سختی برابر استرالیا در خاک این کشور داریم و بعد از آن هم در مالزی از عربستان پذیرایی خواهیم کرد.

منبع:ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: