تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۵ - ۰۱:۳۷ کد مطلب 112166

آیا قانون دور خورده است؟

پارتی مختلط و قانون!

آیا تمام این ۳۵ نفر نسبت به حکم صادره سر تسلیم فرو آوردند و اعتراض به حکم ننمودند؟ یا اعتراض نمودند و در این ۲۴ ساعت حکم به تجدیدنظر رفته و در یک جلسه فوق العاده تأیید شده است؟

به گزارش میدان ۷۲، محسن برهانی، عضو هیئت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران در واکنش به “زدن ۳۴۶۵ ضربه شلاق به ۳۵ دختر و پسر (نفری ۹۹ ضربه) در قزوین به دلیل شرکت در پارتی مختلط شبانه و رقص و پایکوبی به دستور قاضی و توسط پلیس امنیت اخلاقی” نوشت: شرکت در پارتی مختلط در مکانی خصوصی، نه مصداق رابطه نامشروع است و نه مصداق عمل منافی عفت و براساس قانون مجازات اسلامی اساساً این رفتار جرم محسوب نمی شود.
 پارتی‌های مختلط مصداق رابطه نامشروع نیست چرا که رابطه نامشروع امری طرفینی است و نمیتوان یک جمع را به رابطه نامشروع محکوم نمود.حضور در این مجلس مصداق عمل منافی عفت نیست چرا که در عمل منافی عفت شرط است که رابطه ای فیزیکی میان دو طرف برقرار شود. در این مورد چگونه به این مهم دست یافتید که همه افراد وارد رابطۀ فیزیکی شده‌اند؟
اثبات همین دو امر طبق منطق حقوقی و فقهی به زمان زیادی احتیاج دارد که به احتمال قریب به یقین ۲۴ ساعت زمان کمی برای این مهم است.توجه شما را به ماده ۱۰۲قانون آیین دادرسی کیفری جلب می­کنم که به درستی بیان می­دارد: «انجام هرگونه تعقیب و تحقیق در جرایم منافی عفت ممنوع است و پرسش از هیچ فردی در این خصوص مجاز نیست مگر در مواردی که جرم در مرئی و منظر عام واقع شده و یا دارای شاکی یا به عنف یا سازمان یافته باشد که در این صورت، تعقیب و تحقیق فقط در محدوده شکایت و یا اوضاع و احوال مشهود توسط مقام قضایی انجام میشود». به راستی این ۳۵ نفر کدامیک از شروط این ماده را دارا بودند؟ نکته آخر آنکه آیا تمام این ۳۵ نفر نسبت به حکم صادره سر تسلیم فرو آوردند و اعتراض به حکم ننمودند؟ یا اعتراض نمودند و در این ۲۴ ساعت حکم به تجدیدنظر رفته و در یک جلسه فوق العاده تأیید شده است؟
 1. احمد. ن :
  آیا موافقید؟ Thumb up 5 Thumb down 2

  سلام علیکم
  امیدوارم که نظر بنده رو منتشر کنید.
  این که فرمودید صرف حضور در پارتی مصداق روابط نامشورع (زنا) نیست، حرف صحیحی است.
  اما دوست عزیز لطف کنید سرتان را از لابه لای این متون بیرون بیارید و توجه کنید که گناه در منطق اسلام جرم است. لذا اجازه ندارید همین طوری مطرح کنید که شرکت در پارتی مختلط جرم نیست.
  بله جرم این افراد، جرم زنا نبوده و قاضی هم حق ندارد از این افراد اقرار بگیرید.
  اما به یقین چنین محلسی مصداق اشاعه فحشا و فساد است و لذا جرم محسوب می شود.
  و السلام.

 2. احمد. ن :
  آیا موافقید؟ Thumb up 4 Thumb down 1

  سخن بعدی من با شما دوستان اداره کننده سایت است.
  ایا گنجاندن این تصویر در ذیل مقاله ای که ادعا می کند در کشور ما پارتی مختلط، کشف حجاب و رقص جرم نیست، چه معنایی می تواند داشته باشد؟!!!
  ایا همین کار شما مصداق اشاعۀ فحشا نیست؟!
  و آیا هر منصفی نمی تواند نتیجه بگیرد که شما قصد دارید به بهانه اعتراض به حکمی ناعادلانه، از چنین مجالسی قبح زدایی کنید و راه تشکیل این نوع مجالس را برای دیگران باز کنید؟!
  لطفا در مطالب دلسوزانۀ بنده تامیل بیشتری داشته باشید و آن را به حساب یارگیری های سیاسی نگذارید.

 3. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 5

  بله آقایان احمدی نژادی. هر چه به انتخابات نزدیگتر می شویم بیشتر ماسک خود را می اندازید و چهره لیبرال برای جذب همین پارتی رو ها نشان می دهید. آن از خلع سلاح امام زمان و آنهمه شعار آزادی و آن تبریک به فرهادی و آن محکوم کردن چاویسم و این هم دسته گل تازه شما برای حمایت از خوکهای انسان نما.
  پارتی که یک مساله مخفی و خصوصی نیست. یک مرکز فساد در محل سکونت مردم است که از سر صدای آن گرفته تا خطرات اخلاقیش برای فرزندانشان شاکی هستند. افقدام پارتی رو ها همه مصداق بارز فساد است و البته تعیین میزان کیفر و تعزیر آن با حاکم شرع است و لزوما زنا نیست که بگوییم حد زنا واقع شده است هر چند در این پارتی ها روابط منافی عفت امری فوق العاده بدیهی و عادی است .

 4. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 2

  بنظر م پارتی از جرایم مشهود بوده وقاضی نیز براساس فعل حرام مبادرت به رای نموده است اگر از نظر سیاسی نگاه کنیم فرض کنیم اینها بعنوان نماینده رای بیاورند بعد چون در پارتی شرکت کرده اند رد صلاحیت شوند بعد اقای مطهری بیاید بگوید این خانم یا اقا توبه نموده وصلا حیت نمایندگی را دارد از اقای وکیل سوال میکنم ایا صلاحیت نمایندگی مجلس را دارند

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: