تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۸ - ۱۰:۱۹ کد مطلب 112372

مجیدانصاری :اگر ادعای انقلابیگری داری،سفره شهادت بازاست،چرانمیروی سوریه؟

چند روز پیش با یکی از این آقایان در جایی بودیم، که بسیار با تندی آقای رئیس جمهوری را متهم می‌کرد که وی اصلاً انقلابی نیست.گفتم شما که خیلی انقلابی هستید،نمی دانیم زمان انقلاب و جنگ کجا بودید، ما که سراغ نداریم، اما حداقل حالا که به قول خودتان سفره شهادت در سوریه باز است و خدمات مستشاری هم هست، حالا چکار می‌کنید؟!! اینکه نمی شود شما دائم منتظر بمانید تا پیکر شهیدی وارد شود و زیر جنازه شهید، جلوتر از خانواده شهید، مدعی شهدا بشوید

به گزراش میدان ۷۲ حجت الاسلام مجید انصاری در مصاحبه با روزنامه ایران گفت:این یک آسیب کلی در انقلاب‌هاست که اگر از انقلاب مراقبت نشود، مخالفان مدعی می‌شوند. به صدر اسلام نگاه کنید، می‌بینید که مخالفان پیامبر با یک چرخش، حتی توانستند به قدرت کامل دست پیدا کنند.

*متأسفانه جریان تحجر در کشور بسیار سریع رنگ عوض کرد. جریانات فکری که اصلاً اصل مبارزه را جایز نمی دانستند و می‌گفتند امام(ره) دارد خون مردم را هدر می‌دهد و می‌گفتند کار بیهوده ای است و محال است بر رژیم شاه پیروز شود، بعد از پیروزی هم می‌گفتند محال است بشود کشور را اداره کرد. این مخالف خوانی‌ها در دوره‌های مختلف به شیوه‌های گوناگون ادامه یافت. جریانی که با امام(ره) در ستیز بود، در زمانی که آیت الله‌هاشمی رفسنجانی، آیت الله خامنه ای و آیت الله موسوی اردبیلی در زندان و تبعید بودند یا شهید رجایی زیر شکنجه بود و امام(ره) در نجف تبعید بود، برخی از این‌ها راحت در قم مشغول استراحت و با ناز و نعمت درحال تحصیل و تدریس بودند. برخی‌ها هم مسافرت‌های خود را داشتند و کاری به سیاه و سفید و درد مردم نداشتند.

*حتی زمانی که جنگ آغاز شد، یک روز هم به جبهه نرفتند و به بهانه اینکه حوزه باید حفظ شده و نباید درس تعطیل شود، حتی طلبه‌ها را از رفتن به جبهه باز می‌داشتند. برخی از این متحجران به سازمان تبلیغات خرده می‌گرفتند که چرا طلبه‌ها  را از درس باز می‌دارند و به جنگ می‌فرستند. به ماها که سربازان کوچک امام(ره) بودیم خرده می‌گرفتند که چرا درس و بحث را رها کردید و دارید به نظام کمک می‌کنید؟ آن هم در شرایطی که امام(ره) فرمودند قاضی کم داریم و عده ای بیایند کمک کنند.
*همین‌ها امروز دو آتشه و بسیار انقلابی تر از یاران امام(ره) شده اند؛ یا طرفدار ولایت فقیه و حکومت اسلامی. حالا آنان خود را مفسر ولایت فقیه، مفسر خط امام، میراث دار خط امام(ره) و میراث دار شهیدان می‌دانند. جالب اینجاست که خانواده شهدا یا جانبازان که در خط مقدم جبهه بودند، امروز از سوی برخی از اینان که حتی یک روز هم به جبهه نرفتند، مورد تهمت قرار می‌گیرند. کسانی که مبارزه آنان ولایت فقیه را تثبیت کرد، یا کسانی که زجر و مبارزه آنان باعث شد که امام(ره) تئوری ولایت فقیه را در کشور عملیاتی کنند، امروز متحجران این چهره‌ها و یاران امام(ره) را به ضدیت با ولایت فقیه متهم می‌کنند. یا انقلابیون را به پیشی گرفتن  ازضد انقلاب و رزمندگان و بسیجیان واقعی را به ضدیت با جبهه و جنگ متهم می‌کنند. طبیعی است اکنون که جبهه و جنگی نیست، راحت می‌توانند ادعا کنند. جالب اینجاست هر زمانی که عرصه ای باز شده تا این چهره‌ها صداقت خود را نشان بدهند، از صحنه غایب بودند.

*چند روز پیش با یکی از این آقایان در جایی بودیم، که بسیار با تندی آقای رئیس جمهوری را متهم می‌کرد که وی اصلاً انقلابی نیست.گفتم شما که خیلی انقلابی هستید،نمی دانیم زمان انقلاب و جنگ کجا بودید، ما که سراغ نداریم، اما حداقل حالا که به قول خودتان سفره شهادت در سوریه باز است و خدمات مستشاری هم هست، حالا چکار می‌کنید؟!! اینکه نمی شود شما دائم منتظر بمانید تا پیکر شهیدی وارد شود و زیر جنازه شهید، جلوتر از خانواده شهید، مدعی شهدا بشوید.

 1. علی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 7 Thumb down 0

  چرا مجید انصاری خودش نمیرود دنبال پست ومقام است باید مثل سرداران واقعی جنگ خودش درخط مقدم باشند وبگویندو بیا نه اینکه دنبال اتاق وپشت میز باشند وبه بقیه بگویند برو ضمنا جلسات اتاق فکرفتنه ۸۸مجید انصاری هرگز مردم فراموش نخواهندکرد

 2. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 8 Thumb down 0

  یعنی برو کشته شو اما کاری به کار ما نداشته باش!

 3. ترسو ی بزدل :
  آیا موافقید؟ Thumb up 7 Thumb down 0

  این آقا یعنی همان سرباز امام خمینی رحمه الله علیه زمانی که داشت خدمت می کرد در سنگر مجلس ، امام که قطعنامه ۵۹۸ را پذیرفت (در واقع اعلان نمود که جام زهر را می نوشد) به همراه ۲۰ تن از هم خدمتی های خود مدعی شد که چه کسی جنگ را تمام کرده ،بیاید برای ما توضیح بده که چرا جنگ را تمام کرده ما پشت این جنگ اهدافی داشتیم. این صحبت ها در صحن علنی مجلس بیان می شد و در آن زمان آقای هاشمی رئیس مجلس بود و به هزار زحمت () این آقا را از خواسته خودش که کشاندن امام به مجلس بود باز داشت.
  واقعا چه زود همه چیز عوض می شود و رنگ می بازد.
  عجب سربازی بود این آقا!!!!!
  بعداز همه این جریان ها اون مداح معروف جبهه ها می خوند.
  در باغ شهادت را نبندید
  به ما بیچارگان زان سو نخندید.
  رفیقانم دعا کردند و رفتند
  مرا زخمی رها کردند و رفتند

 4. مریم :
  آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 0

  امثال مجید انصاری یه زمانی انقلابی بودند ……….

 5. رضا :
  آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 0

  … و به .. ایشان و دوستانشان هم کاری نداشته باشند.

 6. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 0

  ما که انقلابی نیستیم آقای انصاری شما چی ؟ انقلابی هستید یا نه ؟ اگر نیستید که چرا در حکومت پست ومقام می گیرید اگر انقلابی هستید در مجلس چه می کنید چرا به سوریه نمی روید ؟ بروید شاید ملت…

 7. احمد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 4

  حداقل ایشان و خانواده اش دین خودشان را به انقلاب ادعا کرده اند. برادرش محمود انصاری جز اولین شهیدان زادگاهش هست که در کردستان به شهادت رسید و پیکر پاک آن عزیز در قم دفن می باشد شما دل…… چرا عادت دارید وارونه التماس کنید و ناجوانمردانه مخالفت کنید !!!!!!!!! هرچه گفته مصداق هایش روشن است نمونه اش رئیس قبلی ….. و بعضیها که درموسسه ………

  • ناشناس :
   آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 0

   ملاک و ضع فعلی اشخا ص است بر دار شمشیر زبیر بر نده ترین شمشیر اسلام در برابر کفار بو د و لی به تحریک پسرش در مقابل حضر ت علی (ع ) در چنگ جمل قیام کرد و بر رو ی امام معصو م مسلمین شمشیر کشید
   کسیکه در فتنه ۸۸ فعال بو ده و در مقابل رهبر ی عا دل نظام ایستا ده هنو ز هم انقلابی است و از طرفی اصلا بدنبال پست و مقام نبو ده و برای رضای خدا فتنه را سا مان دهی کرده بو دند !
   و اکنو ن نیز با این همه نا بسا مانی اقتصا دی و و ضعیت نا منا سب اقشار مردم به خا طر حتما رضای خدا جا نانه باید از رییس و و زرا و دو لت بر جامی حما یت کرد و انتقاد و نقدی بر عمل کرد دو لت ازاد و بدو ن پاسخگو جا یز و رو ا نیست !

 8. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  جناب انصاری و دوستانتان …………

 9. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  بایددرجوابش میگفت فعلاباید مواظب ….داخلی بود

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: