تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ - ۱۱:۰۴ کد مطلب 112489

علیلو:دستگاه قضایی در رسیدگی به تحقیق و تفحص از خودروسازی کوتاهی کرده است

به گزراش میدان ۷۲ نماینده سابق مردم شبستر گفت: در طول مذاکرات هسته‌ای علی‌‌رغم تذکرات رهبری دولتمردان عزت و شأن نظام را پایین آوردند و با کسانی که خون ایرانیان را ریخته و با ما دشمنی داشتند قدم زدند و خندیدند. علی علیلو در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی آناج با بیان اینکه در طول […]

به گزراش میدان ۷۲ نماینده سابق مردم شبستر گفت: در طول مذاکرات هسته‌ای علی‌‌رغم تذکرات رهبری دولتمردان عزت و شأن نظام را پایین آوردند و با کسانی که خون ایرانیان را ریخته و با ما دشمنی داشتند قدم زدند و خندیدند.

علی علیلو در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی آناج با بیان اینکه در طول مجلس نهم اتفاقات شیرینی را تجربه کردم، اظهار داشت: با اتمام پروژه تحقیق و تفحص از خودروسازی نفرات یکی از دستگاه‌های امنیتی با بنده تماس گرفتند و خواستار ملاقات شدند، در جلسه‌ای که با آن‌ها داشتم گفتند ما دوبار گزارش ۶۰۰ صفحه‌ای شما را خواندیم و از آنجایی که کاملا دقیق و منطبق با حقیقت است قصد داریم خلاصه آن را خدمت مقام معظم رهبری ارسال کنیم.

وی ادامه داد: زمانی که شنیدم گزارشی که چندین ماه روی آن وقت گذاشتم قرار است خدمت رهبر انقلاب ارسال شود بسیار خشنود شدم و اشک شوقی در چشمانم حلقه زد؛ احساس می‌کردم گزارشاتم موثر واقع شده و به تبع آن بخشی از مشکلات صنعت خودروسازی حل خواهد شد.

نماینده سابق مردم شبستر در بیان تلخ‌ترین خاطره خود، خاطرنشان کرد: بدترین خاطره‌ام نیز به همین پروژه تحقیق و تفحص منتهی می‌شود، بعد از اتمام گزارشات آن را به قوه قضائیه ارسال کردیم و دستگاه قضایی حداکثر ۶ ماه فرصت داشت تا گزارشات را بررسی نمایند اما حال با گذشت دو سال هیچ اتفاق خاصی رخ نداده است و ما با کوتاهی مسئولین امر مواجه هستیم.

وی در پاسخ به این سوال که با اتمام دوره نمایندگی در چه زمینه‌ای فعالیت خواهید کرد، توضیح داد: اولویت اول من فعالیت علمی و ادامه تحصیلات است، البته تاکنون پیشنهادهایی برای تصدی سمت داشتم اما تصمیم خاصی نگرفته‌ام، زمانی که وکالت مردم را بر عهده داشتم زیاد در کنار خانواده خود نبودم و آنان بیشترین لطمه را خوردند، لذا قصد دارم مدتی هم در کنار خانواده‌ام باشم.

نماینده شبستر در مجلس نهم تصویب طرح الزام دولت به بازپس‌گیری اموال ایران و پیگیری حقوق ملت در محافل بین المللی را از مصوبه‌های مهم برشمرد و عنوان کرد: نمایندگان به وظیفه خود عمل کردند و امیدواریم وزارت خارجه نیز عزم خود را برای احقاق حقوق ایرانیان جزم کرده باشد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه رأی وی به برجام در روز تصویب آن چه بود، یادآور شد: بنده به برجام رأی منفی دادم چراکه چارچوب‌های آن مشخص نبود، دولت ادعا می‌کرد با توافق هسته‌ای و شکل‌گیری تعامل با آمریکا شاهد گشایش‌های مثبت خواهیم بود اما مقوله‌ای به نام بی‌اعتمادی به آمریکا اجازه نمی‌داد به ادعاهای دولتمردان دل‌گرم شویم.

علیلو با اعلام اینکه موافقان برجام منِ مخالف را مورد مذمت قرار می‌دادند، اذعان کرد: ما معتقد بودیم آمریکا شاید قطره چکانی نماید اما به تمام تعهدات خود عمل نمی‌کند و از سویی دیگر تیم مذاکره کننده امتیازات کلانی به ۱+۵ داده بود، رهبر انقلاب بارها در رابطه با بدعهدی آمریکایی‌ها هشدار دادند اما گوش شنوایی وجود نداشت و حال می‌بینیم تمام پیش‌بینی‌های رهبری درست از آب درآمد.

وی افزود: بنده به این ایمان دارم که یک روزی حقانیت رهبری نه تنها برای ایرانیان بلکه برای کل جهان ثابت خواهد شد؛ غفلت‌هایی که دولتمردان علی‌رغم هشدارها انجام دادند شأن نظام و جمهوری اسلامی را پایین آورد؛ ما این همه شهید و جانباز در راه دفاع از آرمان‌های انقلاب و مبارزه با استکبار نداده بودیم که عده‌ای بروند با دشمن دست بدهند، قهقهه سردهند و در خیابان‌ها با یکدیگر قدم بزنند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: