تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۱ - ۱۴:۴۱ کد مطلب 112558

ماجرای دستگیری حبیب دردولت روحانی چه بود

ماجرای دستگیری حبیب دردولت روحانی چه بود

حبیب_محبیان مشهور به حبیب از خوانندگان قدیمی، امروز درگذشت. وی سال ۸۸ پس از سالها اقامت در آمریکا، ظاهرا با هماهنگی های به عمل آمده از سوی دولت و مسوولان وقت به ایران بازگشته بود. یکی از حواشی به وجود آمده درباره حبیب، موضوع بازداشتش در #ماسوله است که خود او در نامه ای سرگشاده […]

حبیب_محبیان مشهور به حبیب از خوانندگان قدیمی، امروز درگذشت. وی سال ۸۸ پس از سالها اقامت در آمریکا، ظاهرا با هماهنگی های به عمل آمده از سوی دولت و مسوولان وقت به ایران بازگشته بود.
یکی از حواشی به وجود آمده درباره حبیب، موضوع بازداشتش در #ماسوله است که خود او در نامه ای سرگشاده آنرا شرح می دهد.
این نامه از جهاتی جالب است. مخصوصا آنجایی که به تفاوت رفتار مقامات رسمی و سربازان زندان اشاره دارد! آیا مشابه این رفتار و این دوگانگی فرهنگی را در جامعه و زندگی خود مشاهده نمی کنیم؟!

متن نامه حبیب:

“سلام بابا…

نگران شدی نه؟ رفته بودم ماسوله را ببینم… راه دوری نبود و تقریبا ۱۵ دقیقه بعد آنجا بودم…
.
عکس هم نگرفتم که بتوانم به تو نشان‌اش دهم. ولی اوضاع آن طوری که فکر‌ش را می‌کردم نشد. کسی که نقشه دستگیری‌ام را کشیده بود واقعا آماتور عمل کرد. نمی‌دانم هُل کرده بودند یا دست و پایشان را گم کرده بودند. معلوم نبود از چه چیزی می‌ترسند و حتی دلیل درستی هم برای بازداشت من ارائه نشد. نه حکمی و نه حرفی فقط با این جمله پیش آمدند: «دستور بازداشت من را دارند…» قرار بود در بازداشتگاه نگه‌ام دارند ولی عکس‌العمل تند و شدید من باعث شد سریع‌تر به دادسرا اعزام شوم.

مشخص نبود که دلیل این بازداشت و این رفتارها چیست و هیچ توضیحی ارائه نشد. قاضی پرونده هم مشخص بود که در جریان این اتفاق نیست و همین باعث شد اوضاع بیشتر پیچیده شود. بعد از چند ساعت با همان لحنی که دستگیرم کرده بودند آزادم کردند.

باورت می‌شود پسرم؟ من در سرزمین مادری‌ام بدون دلیل بازداشت شدم و بدون دلیل هم آزاد!

آخر قصه اما برای من عجیب‌تر هم بود. زمانی که من آزاد شدم سربازهای وظیفه و افسرها از فرط خوشحالی شروع به عکس گرفتن و گرفتن امضا از من بودند. سعی کردم در عکس‌ها لبخند بزنم ولی حس عجیبی داشتم. با خودم فکر می‌کردم اگر من شخص مجرمی هستم این امضا و عکس گرفتن‌ها دیگر برای چیست؟ کدام آدم معقولی با یک مجرم عکس می‌گیرد؟ ده‌ها سرباز گرد من جمع شده بودند و امضا می‌خواستند. آنجا بود که خدا را شکر کردم که مردم سرزمینم «من»، یعنی حبیب واقعی را می‌شناسند و وصله‌هایی که فکر می‌کردم بهم چسبیده را باور ندارند …

باید دید که چه کسی دست به این کار خطرناک زده است… امیدوارم دولت محترم جواب درستی در روزهای آینده برای این اتفاق داشته باشند. در سرزمینی که آرامش و اعتماد باید اصلی‌ترین رکن مقامات قضایی باشد، من نمی‌دانم مفهوم این رفتارها چیست. به زودی و با قدرت تمام از طریق مجامع قضایی پیگیر این موضوع و این اتفاق خواهم بود…»
۲۱ تیرماه ۱۳۹۳

منبع : آهستان

  1. رحمان :
    آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

    یکی از هنر های بسیار خوب دکتر غزیز مادر همینه که هنر مندان واقعی را که دور از ابطظال وبزای ارامش روح وروان وایجاد شورو ونشاط وانگیزه چه در فرهنگ عزا وچه در شادی ونشاط همیشه مورد احترام ایشان بوده درود به دکتر عزیز که هنر مندانه به هنر واقعی احترام میگذاره

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: