تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۲ - ۱۳:۵۶ کد مطلب 112608

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی: ارج خصولتی بود نه خصوصی/ از سه سال پیش بدون برند تولید کرد

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: عمده سهام شرکت ارج از اواخر دوران سازندگی به صورت خصولتی به بانک ملی ایران واگذار گردید که این واگذاری را نمی‌توان خصوصی سازی نامید.

 به گزارش میدان ۷۲  ،محمد طحان‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی آناج، در پاسخ به صحت و سقم تعطیلی کارخانه تولید لوازم خانگی ارج گفت: این کارخانه از حدود سه سال پیش با کاهش شدید تولید روبرو شد و حتی بعد از مدت کوتاهی اقدام به ساخت لوازم خانگی بدون برند برای سایر شرکت‌های منفعت طلب کرد.

وی تصریح کرد: این شرکت با سابقه و قدیمی با کمترین حد ظرفیت و با بدترین شرایط نیروی انسانی ممکن خود در حال فعالیت بوده و امروزه دیگر قادر به ادامه فعالیت نمی باشد

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران در بیان علت عدم فعالیت این شرکت، اظهار داشت: عمده سهام شرکت ارج از اواخر دوران سازندگی به بانک ملی ایران واگذار گردید که این واگذاری بیشتر از آنکه به خصوصی سازی ربط داشته باشد خصولتی بود و همین امر ضعف مدیریتی را نیز در پی داشت.

وی در پایان با هشدار در مورد خطر تعطیلی چنین شرکت های داخلی گفت: تنها راه نجات و کمک این نوع  کارخانه ها طبق اصل ۴۴، واگذاری آنها به بخش خصوصی بوده و از طرفی نیز بخش خصوصی بر اساس اقتصاد مقاومتی با مساعدت های دولت می تواند توان تولید رقابتی در داخل را فراهم آورد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: