تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۳ - ۱۰:۱۹ کد مطلب 112685

آدرس غلط

علت عدم انتخاب ایشان، تنها بالا رفتن مشارکت مردم است، وگرنه تقریبا وی و سایر یارانش ، همواره سبد رای ثابتی داشته اند که البته در دور اخیر با کاهش مشارکت مردم در نقاط مستضعف نشین که خود پیام واضحی دارد با ریزش کمی مواجه شدند که البته آنچنان در نتیجه انتخابات موثر به حساب نمی آید!

میدان۷۲: محمد.ر در کانال تلگرامیش نوشت :

حدادعادل در توضیح دلیل ناکامی در انتخابات به ایسنا گفت: که یک دلیل آن است که ما در قضیه برجام بیشتر نگران نقض عهد و عهدشکنی آمریکایی‌ها بودیم و دولتی‌ها در مقابل بیشتر امید می‌دادند. در این بین مردم گرفتار ترجیح دادند فعلا به آنهایی که جانب امیدواری را تقویت می‌کنند رای دهند. اکنون نیز ما امیدواریم که مشکلات مردم حل شود اما هر چه زمان می‌گذرد رفتار آمریکایی‌ها ثابت می‌کند حق با آنهایی است که نگران بودند.

این تحلیل از سوی بزرگ اصولگرایان ناشی از جهل مرکبی است که حضرات اصولگرا در آن اسیر اند و هنوز هم که هنوز است نفهمیدند که چه شده است که با وجود انکه هر گاه تلویزیون را به عنوان پر نفوذ ترین و پر مخاطب ترین رسانه کشور، باز می کنیم و این حضرات در گوشه از آن در حال موعظه و خطبه خوانی هستند و به برکت بیت المال نیز تبلیغات وسیع و متنوع در جراید و …را نیز دارند، باز هم با نتیجه۳۰ بر هیچ باختند!?
آن هم باختند به افراد گمنامی که شاید هم محله ای هایشان هم آنان را نشناسند و در حکم تیم سوم و ذخیره جریان رقیب محسوب می شدند!

بیاییید با هم نگاهی به آمار انتخابات و آرا بزرگ اصولگرایان داشته باشیم:
مجلس ششم حداد عادل ۸۸۴هزار و ۲۳۰ رای نفر ۳۱ ام
مجلس هفتم حداد عادل ۸۸۸ هزار و ۲۷۶ رای نفر اول
مجلس هشتم حداد عادل ۸۴۴هزار رأی، نفر اول
مجلس نهم حداد عادل ۱میلیون و ۹۰ رأی، نفر اول
مجلس دهم حداد عادل ۹۰۰هزار رأی، نفر ۳۱ام

همانگونه که مشاهده می کنید ، علت عدم انتخاب ایشان، تنها بالا رفتن مشارکت مردم است، وگرنه تقریبا وی و سایر یارانش ، همواره سبد رای ثابتی داشته اند که البته در دور اخیر با کاهش مشارکت مردم در نقاط مستضعف نشین که خود پیام واضحی دارد با ریزش کمی مواجه شدند که البته آنچنان در نتیجه انتخابات موثر به حساب نمی آید!
با این تفسیر در دورهای قبل که برجامی در کار نبود هم همین نتیجه رقم خورده است!
مردم حاضر شدند در این دور مدیر مدرسه گمنامی را انتخاب کنند ولی شاهد حضور امثال حداد نباشند! این پیام انتخابات است که یا از درک آن عاجزند یا نمی خواهند به آن اعتراف کنند!
امیدوارم جهت تثبیت و انتخاب خود بدترین نتیجه ممکن از این تحلیل را اخذ نکرده و برای بقا خود فرایند محدود کردن مشارکت مردم، جهت رقابت خود با هیچ کس را مهندسی نفرمایند!

  1. اسفندیار :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    رای همه بهاریان محمود است

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: