تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۴ - ۱۱:۴۱ کد مطلب 112833

یک سوال «بی‌بروبرگرد» از آقای نماینده/ محمود صادقی دروغ می‌گوید یا دیوان محاسبات؟

اظهارنظر قابل تأمل محمود صادقی، نماینده مجلس دهم درباره غیرقانونی بودن «تمامی» بورسیه ها جای چند سؤال باقی می‌ماند.

محمود صادقی چندی پیش در مصاحبه ای به خبرگزاری فارس در اظهاراتی قابل تامل می گوید: نظر حقوقی بنده در این خصوص این است که تمام بورسیه‌ها غیرقانونی بود. بی‌بروبرگرد تمام ۳ هزار و ۷۰۰ و خرده‌ای بورس خلاف قانون بوده است. (اینجــا)

همین مسئله باعث شد که وی همان روز درباره اظهارات خود که نقل قولی از دادستان دیوان محاسبات درباره بورسیه ها کرده است، می گوید: “پیرو مصاحبه‌ای که از من در خبرگزاری فارس در روز جاری (چهارم خرداد) منتشر شد و اظهاراتی که در مورد پرونده بورسیه داشتم و نقل‌قولی که از دادستان دیوان محاسبات کرده بودم، آقای شجاعی دادستان دیوان محاسبات تماسی گرفت و توضیح داد که به موضوع رسیدگی کرده است.” (اینجــا)

منتخب مردم تهران در مجلس دهم  در این مصاحبه تاکید کرد: “اکنون ایشان (دادستان دیوان محاسبات مجلس) می‌گوید دادخواست در این زمینه صادر شده با همان مقدار ضرر و زیان وارده یعنی ۵۲ میلیارد ریال خواسته ناشی از ضرر و زیان‌های این تصمیمات بوده که برای آنها اعمال کرده و در حال حاضر پرونده در مسیر خود قرار گرفته است.”

صادقی در خاتمه مطرح کرد: “تصمیماتی که این شخصیت (دادستان دیوان محاسبات مجلس) در موارد مختلف گرفته است به صورت مستقل بوده است که نشان می‌دهد انسان مستقلی است.”

محمود صادقی

این اظهارات قابل تامل گویای این مطلب است که وی، در یک روز دو موضع متناقض گرفته است از یک سو اعلام می کند تمام ۳۷۰۰ نفر غیر قانونی هستند و از طرف دیگر همان روز به استناد دادستانی دیوان محاسبات که ایشان را مستقل و قابل قبول می دانند از نظر مالی حدود ۵۲ میلیارد ریال  ضرر مالی دادخواهی شده است.

اکنون با حساب سرانگشتی برای هر دانشجوی بورسیه حدود ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان (با توجه به رشته متفاوت است) هزینه تحصیلی پرداخت می شود که با احتساب ۳۵ میلیون تومان متوسط شهریه تحصیلی هر بورسیه حدود ۱۵۰ نفر از دید دیوان محل اتهام است نه ۳۷۰۰ نفر که آن هم علی القاعده به ۳۶ نفر (افرادی که بنا به ادعای وزارت علوم، اطلاعات اشتباه ارائه کردند.) یا شاغلین دولتی بر می گردد که کمسیون اصل ۹۰ هم آنها را محکوم به استعفا از شغل یا بازگردندان مقرری کرده است. اکنون پیدا کنید پرتغال فروش را؟!

در این بین سوالی که بوجود می آید این است که، ۱۵۰ نفر که معادل ۴ درصد بورسیه هستند مورد اتهام هستند  یا ۳۷۰۰ نفر صددرصد آنها؟!

شکایت دانشجویان بورسیه
این اظهارات متناقض در حالی است که چند روز پیش، بهزاد معین دبیر شورای هماهنگی دانش‌آموختگان و دانشجویان بورسیه از شکایت دانش آموختگان و دانشجویان بورسیه از منتخب مردم تهران به جرم نشر اکاذیب، تشویش افکار عمومی و تقابل صریح با سخنان مقام معظم رهبری خبر داد. (اینجــا)

گفتنی است که «خبرنامه دانشجویان ایران» چندی پیش در گزارشی، از تلاش عده ای برای ریاست وی که کارنامه ای روشن در فتنه ۸۸ را ندارد خبر داد. ۳ مردادماه سال ۸۸ نامه‌ای با عنوان “بازگشتِ ایران به دوران سیاه ستمشاهی” از سوی خاتمی، میرحسین موسوی، مهدی کروبی به مراجع تقلید در حمایت از اغتشاشگران در فضای رسانه‌های ضدانقلاب منتشر می‌شود که نام محمود صادقی؛ نیز در آن دیده می‌شود. (جزئیات بیشتر)

منبع : خبرنامه دانشجویان

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: