تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۴ - ۱۴:۴۸ کد مطلب 112840

صدور حکم دادگاه حمید بقایی

به گزارش میدان۷۲ حکم دادگاه شکایت مهندس حمید بقایی از حجت الاسلام محمد اشرفی اصفهانی ابلاغ شد. بر این اساس اقای اشرفی اصفهانی به دو سال انفصال از خدمت و دو سال حبس تعلیقی محکوم شد.   بنابراین گزارش حکم قطعی هنوز صادر نشده و اشرفی اصفهانی در مهلت قانونی می تواند به حکم صادره […]

به گزارش میدان۷۲ حکم دادگاه شکایت مهندس حمید بقایی از حجت الاسلام محمد اشرفی اصفهانی ابلاغ شد. بر این اساس اقای اشرفی اصفهانی به دو سال انفصال از خدمت و دو سال حبس تعلیقی محکوم شد.

 

بنابراین گزارش حکم قطعی هنوز صادر نشده و اشرفی اصفهانی در مهلت قانونی می تواند به حکم صادره اعتراض کند.

سید عادل حیدری، وکیل مهندس بقایی ۲۴ مرداد ماه از شکایتش علیه حجت‎الاسلام اشرفی اصفهانی خبرداد و گفت: این شکایت به دلیل اتهاماتی که اشرفی اصفهانی به آقای بقایی وارد کرده صورت گرفت.

وی افزود: وی در مورد تهمت‎هایی که به بقایی زده می‎گوید که اینها را شنیده بوده و در جای دیگر عنوان می‎کند که در دادگاه پاسخ چنین افترائاتی را خواهیم داد، لذا آقای بقایی به دلیل نشر اکاذیب و افترا از ایشان شکایت کردند.

وکیل بقایی ادامه داد: آقای اشرفی اصفهانی در کسوت ریاست هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات نهاد ریاست جمهوری، نمی‌بایست شنیده‌های بدون سند و مدرک خود را در سطح وسیعی منتشر کند به گونه‌ای که در مطبوعات و سایت‌های داخلی و خارجی انتشار یابد و خوراک رسانه‌های معاند را تهیه کند.

حیدری تصریح کرد: البته آقای اشرفی اصفهانی پس از تکذیبیه خود مجدداً در مصاحبه‌ای اعلام کرده مدارک و دلایل را به دادگاه ارایه خواهد داد که این حاکی از تناقضات گفتاری وی است؛ لذا با تقدیم شکوائیه به دستگاه قضایی منتظر پاسخ‌گویی وی هستیم تا افکار عمومی در خصوص این تعارضات گفتاری آقای اشرفی اصفهانی قضاوت کند.

وکیل مدافع حمید بقایی ادامه داد: از دستگاه قضایی درخواست رسیدگی به موضوع با قید فوریت داریم تا با برخورد قاطع دستگاه قضایی افراد با اغراض سیاسی دست به شایعه‌سازی و انتشار اکاذیب نکرده و در نتیجه با آبروی افراد بازی نشود.

شایان ذکر است، پس از اینکه حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در ۱۸ خرداد از بازداشت حمید بقایی معاون اجرایی رئیس جمهور سابق خبر داد، حجت الاسلام اشرفی اصفهانی رئیس هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری به نقل از یک مقام مسئول امنیتی تأکید کرد که بقایی اموالی را از کشور خارج کرده و در نزدیک به ۱۰ کشور خارجی سرمایه‌گذاری کرده است.

به دنبال انتشار این ادعاها و درخواست سازمان بازرسی کشور از وی برای ارائه مستندات و مدارک خود درباره خروج اموال توسط بقایی و سرمایه‌گذاری وی در ۱۰ کشور خارجی به این کشور گفت: خبرنگار روزنامه‌ای که در آن نشست حضور داشت با آب و تاب مفصل موضوع را به‌نقل از من رسانه‌ای کرد و این موضوع در سایت‌های خبری و حتی رسانه‌های خارجی بازتاب داشته است که این، یک کار غیرمنطقی و غیراخلاقی است.

اشرفی اصفهانی تأکید می‎کند: من اصلاً با آن فرد مصاحبه‌ای نداشتم و تنها جملاتی در یک نشست خصوصی بیان کرده بودم!

 1. علی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 8 Thumb down 0

  با خدا باش کداخدایی کن این دولت هر وقت کم می اره کارش تهمت زنی است واینها همه از زمانی شروع شد که دکتر ….

 2. اسفندیار :
  آیا موافقید؟ Thumb up 4 Thumb down 0

  درود بر بقایی
  هزینه احمدی نژادی بودنت را پرداختی
  هر کس کنار احمدی نژاد بنشیند…..

 3. کسری :
  آیا موافقید؟ Thumb up 4 Thumb down 0

  در زمان بازداشت این بیت ارسال شد ثابت هم شد بیگناهی کم گناهی نیست دردیوان عشق یوسف ازدامان پاک خود بزندان می رود

 4. محمد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  اگر نشست خصوصی بوده خبرنگار آنجا چه کار می کرده إ

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: