تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۵ - ۰۷:۵۰ کد مطلب 112854

حجت الاسلام شریف‌زاده:برخی‌ها از استقبال‌های باشکوه دکتر احمدی‌نژاد در هراسند

مدعیان نوفرقانیسم فکرشان در سال ۸۹ جا مانده است

سازندگان این نسبت ها کارشان به جایی نرسید و اکثرشان اظهار پشیمانی کردند. تاریخ مصرف این نسبت ها گذشته است. نسبت دهندگان این نسبت ها امروز منزوی و اظهار پشیمانی کرده اند…امروز باید به موضوع روز پرداخت، به مطالبه کارنامه دولت یازدهم پرداخت. خیلی ها بنا دارند با طرح مسائل انحرافی، ذهن مردم را مشغول کرده و دولت را از پاسخگویی نسبت به دوره چهارساله اش، خلاص کنند. برخی هم از استقبال های با شکوه مردم از دکتراحمدی نژاد در هراسند.

حجت الاسلام بهمن شریف زاده در گفت و گو با میدان۷۲ نکاتی در خور توجه پیرامون صحبت های اخیر حجت الاسلام غلامی ارائه داده است.متن این گفتگو بدین شرح است:

 

نوشتار آقای غلامی را از نظر علمی چگونه ارزیابی میکنید؟

نامبرده بحث علمی ارایه نکرده است که مبارز می طلبد. او یک مقدمه درباره روشنفکری و فرقه شیخیه آورده و سپس شروع به ایراد نسبت هایی کرده که برای هیچکدام، سندی ارائه نکرده است. وی پنداشته که اگر مقدمه اش رنگ علمی داشت، نسبت هایش نیز رنگ علمی پیدا می کند؟ یا آنکه خواسته شنوندگانش را به این پندار مبتلا کند که نسبت هایش، رنگ علمی دارد.

 

برخی بر این باورند که همین مقدمه هم اشتباهات علمی فاحشی دارد.

بله ! جالب تر اینکه در مقدمه ای که او پنداشته، مقدمه ای علمی است، اغلاط فاحشی وجود دارد که حکایت از بی اطلاعی او نسبت به واقعیات تاریخی است. او مؤسس فرقه شیخیه را سیدکاظم رشتی معرفی کرده درحالی که هر خواننده معمولی که به تاریخ شیخیه نگاه اجمالی بیندازد، به سرعت متوجه می شود که مُبدِع ومَبدأ فرقه شیخیه، شیخ احمد احسایی است. سیدکاظم رشتی که مؤسس شیخیه نیست. حال آیا می توان به مطالب کسی که درضبط چنین مطلب ساده ای با مشکل روبه رو است، اعتنا کرد، چه رسد به مناظره!؟

 

ادعاهایی که غلامی در متن خود علیه جریان فکری احمدی نژاد مطرح میکند را چگونه ارزیابی می کنید؟

نامبرده نمی داند که بحث انسان کامل، از مباحث مهم عرفان اسلامی و یکی از مهم ترین محورهای مباحث محی الدین ابن عربی است. حال اگر همین گزاره های غلط، پایه نسبت های ناروای او است، چگونه می توان ارزش علمی برای گفتارش قائل شد. نامبرده در سخنرانی خویش، فقط نسبت های ناروایی را ردیف کرده که هیچ سندی برای آنها ارایه نمی کند نسبت هایی مثل این که این جریان، به ولایت اعتقاد ندارد، به مرجعیت اعتقاد ندارد، به فقاهت اعتقاد ندارد، فقه را باور ندارد. از چه زمان به نسبت دادن، بحث علمی می گویند، که گوینده این نسبت ها، مطالب خود را علمی خوانده است؟! آیا مضحک نیست که فردی با صراحت تمام، نسبت دادن را سخن علمی بخواند و به مناظره دعوت کند، آن هم همه را مبتلا به شارلاتانیزم بخواند؟ جای تأسف دارد که برخی به خاطر رابطه و پارتی، مناصبی را اشغال کنند که هرگز به اندازه آن نیستند.

 

آیا این دست ادعاها مسبوق به سابقه هستند؟

به نظرم  همین گونه است . نسبت هایی که نامبرده بدون هیچ دلیل و سندی به یک جریان فکری می دهد، کاملا تکراری است و سابقه چندین ساله دارد و هیچ وقت هم از طرف هیچ مرجعی اعم از امنیتی، پژوهشی، قضایی و … اثبات نشده است. بسیاری از نسبت دهندگان هشت سال پیش، در این دو سه سال اخیر، ابراز پشیمانی کردند. حال نامبرده تازه احساس خطر کرده و دلش برای اسلام سوخته است؟! و بعد برای این نسبت ها هم درخواست مناظره می دهد؟! ایشان نسبت میدهد، بحث علمی نمی کند. نامبرده دقت کند که سازندگان این نسبت ها کارشان به جایی نرسید و اکثرشان اظهار پشیمانی کردند. تاریخ مصرف این نسبت ها گذشته است. نسبت دهندگان  این نسبت ها امروز منزوی و اظهار پشیمانی کرده اند. باید به نامبرده گفت که فکرشما چند سال عقب هست و مال سال ۸۹ است و در سال ۸۹ مانده است.

 

دلیل این دست رفتارهای تهاجمی علیه دکتر احمدی ژاد و جریان فکری ایشان را چه میدانید؟

امروز باید به موضوع روز پرداخت، به مطالبه کارنامه دولت یازدهم پرداخت. خیلی ها بنا دارند با طرح مسائل انحرافی، ذهن مردم را مشغول کرده و دولت را از پاسخگویی نسبت به دوره چهارساله اش، خلاص کنند. برخی هم از استقبال های با شکوه مردم از دکتراحمدی نژاد در هراسند.

 1. اسفندیار :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  چالش ما با اصولگرایان در کجاست ؟
  در اینجاست که اصولگرایان
  احمدی نژاد را محور کرده بودند ؟
  خیر
  هرچقدر که راست
  به نسبت چپ
  برای احمدی نژاد
  اهمیت بیشتری قائل شده است
  که شده است
  در عمل
  باید از او بپذیریم
  باید
  از
  او
  بپذیریم
  چالش ما با اصولگرایان در
  اینجا نیست
  چالش ما با اصولگرایان در آنجاست که
  اصولگرایان همه حقیقت احمدی نژاد
  را عرضه نمی کنند
  احمدی نژاد
  بما هو احمدی نژاد عرضه نمی شود
  نتیجه چی می‌شه ؟
  نتیجه این می شود که
  جبهه اصولگرایی که باید
  در خدمت احمدی نژاد باشد
  خواهان به خدمت درآوردن احمدی نژاد است
  اصولگرایان که باید برای احمدی نژاد باشند
  احمدی نژاد برای آنان است!
  این یعنی همون بحران دیگه
  مگه ماهیت بحران چیه؟

 2. اسفندیار :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  توهین به مردان بهاری
  نه تنها کراهتی ندارد
  بلکه استحباب هم دارد؟!!!

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: