تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۹ - ۱۰:۱۶ کد مطلب 113100

گفته ها و ناگفته های "مرد عجیب و خود خاص پندار" اصلاحات در بوشهر

صادقی که صادق نیست/او “شریک نامطمئن اصلاحات” است

نگفتند اگر سیاست خارجی دولت نهم و دهم بی منطق و احساسی و ماجراجویانه بود چرا رهبر معظم انقلاب در مورد آن دولت می فرمایند “از لحاظ انعکاس بین‌المللی، کشور از یک عزت کم‌سابقه یا بی‌سابقه‌ای برخوردار است…نگفتند با وجود اینهمه انحطاط و بحران آفرینی و تشنجی که دولت نهم و دهم ایجاد کرده چرا در دولت یازدهم بود که جیبوتی و مالدیو و امثالهم با ما قطع رابطه کردند؟…به هر تقدیر میخواهم بگویم آقای دکتر سید محمدصادق خرازی، چندان هم خاص نیست، او عام هم نیست، او فقط “عجیب” است.

میدان۷۲/الله کرم مشتاقی: من برخلاف کسانی که صادق خرازی را مغز متفکر اصلاحات، پیوند دهنده جناحین چپ و راست، لابی پنهان اصلاح طلبان با حاکمیت و دیپلمات جذاب می دانند، ترجیح میدهم او را خود خاص پندار یا نهایتا “مرد عجیب اردوگاه اصلاحات” بنامم.

کاری به امورات و روابط فامیلی و کلکسیون و سبک زندگی اش ندارم، اینکه این بزرگوار چطور با مدرک زیر دیپلم عضو شورای مرکزی و معاون ستاد تبلیغات جنگ شورای عالی دفاع شدند، بماند! اینکه چطور با مدرک دیپلمی که بعدها می گیرد، میشود مشاور وزیر وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی و کمی بعد با همان مدرک می شود سفیر ایران در سازمان ملل متحد، بماند.

اینکه یکروز به تعریف و تمجید از مقام معظم رهبری می پردازد و دم از استراتژیست بودن ایشان می زند و روز دیگر چنین می گوید که “برخلاف خواست قدرت، در سال ۷۶ دوم خرداد پدید آمد و بازهم در سال ۹۲، برخلاف میل قدرت مطلقه، آقای روحانی سر کار آمدند.” را می گذاریم به پای ذهن پر مشغله ایشان.

با، اینکه یکروز از خاطراتش با قاسم سلیمانی و شهید خرازی و شهید همت در گلستان می گوید و روز دیگر با اصلاح طلبان خاص به گرمابه می رود، کاری نداریم. با، اینکه میگویند لیست اصلاح طلبانی که به کشور خیانت کرده اند را در اختیار دارم! و اینکه چرا این لیست و مدارکش را در اختیار قانون نمی گذارد کاری نداریم.

با، اینکه ایشان با کدام منطق گفته است ” احتمال دارد که من هم برای انتخابات ۹۶ بیایم”، فعلا کاری نداریم، بگذریم. رفت و رفت و رفت تا “دیپلمات جذاب” برای سخنرانی به بوشهر آمد، بیاناتی فرمودند که اینبار اتفاقا خیلی هم به ما ربط دارد.

ظاهرا قرار بود ایشان برای سالروز دوم خرداد دعوت شوند که کسالت، موجب تغییر برنامه می شود و چه کسی دم دست تر از صادق زیبا کلام! زیباکلام دعوت می شود اما این صادق نتوانست جای خالی آن صادق را بگیرد و کام اصلاح طلبان بوشهری را آنچنان که باید و شاید شیرین نکرد. زیباکلام در دوم خرداد در بوشهر حرفهائی زد که به جز آن بخشِ کوبیدن دولتِ گذشته، چندان به مذاق اصلاح طلبان خوش نیامد.

به هر تقدیر صادق خرازی بار دیگر به بوشهر دعوت می شوند اما این بار به مناسبت سالروز ۲۴ خرداد. از همه حواشی و سخنرانی و مدعوین و مستمعین ۳ نکته بیش از همه عجیب است.

۱- جلسه سخنرانی یا همایش مسئولین!

کافیست به تصاویر منتشر شده از سخنرانی ایشان، نگاهی گذرا بیندازید، آنهائی که چهره مسئولین بومی بوشهر را می شناسند بیشتر معنای حرفم را می دانند، به جرات میتوانم بگویم بیش از ۸۰% از کل جمعیت حاضر در سالن سخنرانی، مسئولان و همراهان آنها بودند، از شهرداران و بخشداران گرفته تا روئسای ادارات و فرمانداران و مدیران کل و معاونان استاندار، اگر شخص استاندار هم در جلسه حضور می داشت، میتوانستند همانجا یک جلسه شورای اداری استانی نیز تشکیل دهند! این مساله چنان آشکار بود که یکی از رسانه های مطرح اصلاح محلی، از خرازی به عنوان “اصلاح طلب دولتی” یاد کرد.

ای بسا اگر دوستان کامران نجف زاده در خبر ۲۰:۳۰ از داستان مطلع شوند، خوراک خوبی برای “صرفا جهت اطلاع” فراهم کنند! بگذریم، این مساله مهمی نیست.

۲- کشور را بسیجی ها از جنگ نجات دادند نه آقای روحانی

ایشان در بخشی از سخنانشان گفته اند: “در دولت های نهم و دهم… عنقریب می رفت که سرنوشت کشورهای همسایه نصیب مان شود، ولی انتخابات ۲۴ خرداد ۹۲ سایه جنگ را از کشور برداشت.”

این جمله را باید قاب گرفت و بر سر مزار تک تک شهدای مدافع حرم گذاشت! آقای دیپلمات ما مانده ایم دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را، مانده ایم تعریف و تمجیدهایتان از سردار قاسم سلیمانی را باورکنیم یا شنیدن علت امنیت در کشور را. با این تفسیر احتمالا علت عقب نشینی نسبی آمریکا در خلیج فارس و عقب نشینی ذلیلانه صدام نیز هیچ ربطی به شهید نادر مهدوی و همرزمانش در خلیج فارس و رشادت های رزمندگان اسلام در جبهه ها نداشته و صرفا بخاطر روی کار آمدند آقای هاشمی بوده، احتمالا جورج بوش هم بخاطر روی کار آمدن دولت آقای خاتمی به ایران حمله نکرده.

آقای خرازی عزیز! آرامش و امنیت و اقتدار این مملکت از صدقه سر بسیجی ها و پاسدارهائیست که مصداق بارز “الذین امنوا و هاجروا و جاهدوا فی سبیل الله” هستند، نه انتخاب این و آن.

سایه جنگ را محمود بیضائی و رسول خلیلی و محرم ترک و محمد احمدی جوان و اسماعیل حیدری و عباسعلی علیزاده و کمیل قربانی و مجتبی زوالفقار نسب و نادر حمید و حمید مرادی و امثال اینها از سر ملت دور کردند نه این وزیر و آن کابینه.

می ترسم اگر کسی چیزی نگوید، شما افتخارات و پیروزی های ایران در جبهه های ۸ سال دفاع مقدس را مرهون تدابیر و طرح هایتان در ستاد پشتیبانی و تبلیغات جنگ بدانید نه شهادت ها و رشادت های رزمندگان!

۳- ابوالمصائبی به نام احمدی نژاد

“شریک نامطئن اصلاحطلبان” در بخشی از سخنان خود گفتند، “دولت احمدی نژاد با شعارهای آسمان کوب خود کشور را به مرز جنگ و سرکوب کشاند”، و گفتند “نتیجه حماسه ۲۴ خرداد پاسخ نه به تفکری است که دروغ، فریب و سیاهی را بر ایران حاکم کرده بود”، و گفتند “پدیده احمدی نژادیسیم در این کشور مملکت را به ورطه نابودی کشاند”، و گفتند “تفکر احمدی نژادیسم در برابر شکوه حضور مردم سرابی بیش نیست” و گفتند و گفتند و گفتند! اما نگفتند با وجود این همه خرابی و ویرانی که دولت قبل ایجاد کرده چرا در سفرهائی که احمدی نژاد به شهرها و استانها دارد اینقدر مورد استقبال قرار می گیرد؟ نگفتند اگر سراسر دولت نهم و دهم بی برنامگی و حیف و میل بوده، مسکن مهر و یارانه ها و سدها و راه ها و عمران و آبادی ها توسط کدام دست نامرئی ایجاد شده.

نگفتند اگر سیاست خارجی دولت نهم و دهم بی منطق و احساسی و ماجراجویانه بود چرا رهبر معظم انقلاب در مورد آن دولت می فرمایند “از لحاظ انعکاس بین‌المللی، کشور از یک عزت کم‌سابقه یا بی‌سابقه‌ای برخوردار است؛ ابهت نظام اسلامی، عظمت ملت ایران، رسایی و شفافیت اغراض و اهداف جمهوری اسلامی در دنیای اسلام، بیش از همیشه است؛ و حّتی در دنیای غیر مسلمان، امروز عزت و ابهت ملت ما بسیار برجسته است”.

نگفتند با وجود اینهمه انحطاط و بحران آفرینی و تشنجی که دولت نهم و دهم ایجاد کرده چرا در دولت یازدهم بود که جیبوتی و مالدیو و امثالهم با ما قطع رابطه کردند؟

از اینها بگذریم…، قبول…، دولت نهم و دهم ملغمه ای از دروغ و انحطاط! شما از دست آوردهای دولتی بگوئید که کمتر از یکسال به پایانش مانده اما کماکان ادعا می کند که در حال جبران مافات گذشته است. شما از طرح های بزرگ و عمده اقتصادی دولت بگوئید، از دست آوردهای برجام و سیاست خارجی هوشمندان و مدبرانه و ظریفش بگوئید. دریغ از یک مورد که “جناب دیپلمات سابق” در سالگرد انتخاب دولت یازدهم از دستاوردهایش گفته باشد.

به هر تقدیر میخواهم بگویم آقای دکتر سید محمدصادق خرازی، چندان هم خاص نیست، او عام هم نیست، او فقط “عجیب” است.

 1. اسفندیار :
  آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 0

  بروید در سایت انتخاب
  ببینید
  چطور کامنت های مرا تحریف کرده اند
  «قاضی پور:احمدی نژاد اول خودش را در آینه مشاهده کند…»

  هر که احمدی نژادی است
  هست
  و هر که هست
  احمدی نژادی است

  ما احمدی نژاد را می خواهیم
  آیا از احمدی نژاد
  کمتر از خودش را بخواهیم؟
  این که خسارت است

 2. رحمان :
  آیا موافقید؟ Thumb up 4 Thumb down 0

  این اقای زیبا کلام صحبت هاش از بیخ وبن واقها زیباست درست عین کسی میمونه که تب شدید داره وهمینطوری داره هذیان میگه اخه در عالم سیاست جوک سیاسی هم لازمه یکی نیست به این ادم بگه توکه شنا بلد نیستسی چرا میری رودرخت

 3. جلال :
  آیا موافقید؟ Thumb up 4 Thumb down 0

  سلام اخیرا در شبکه های اجتماعی صفحه هایی برای حمایت از دکتر احمدی نژاد فعال شده برخی از این ها مرموز اند میخواهند دکتر را شخصی مخالف رهبری نشان دهند با انتقاد صریح از رهبری در مساله برجام و رفتار ایشان در قبال دولت فعلی میخواهند القا کنند که رهبر طرفدار دولت روحانی است

 4. اسفندیار :
  آیا موافقید؟ Thumb up 4 Thumb down 0

  وعده صادق احمدی نژاد

  انشاءالله
  در سال ۹۶ همه همدیگر را خواهیم دید

 5. عبدالله ستمدیده :
  آیا موافقید؟ Thumb up 6 Thumb down 0

  شمایی که ادب محاوره ای انسانی و نه تربیت وجدان مدارانه اسلامی دارید همان بهتر در مورد بزرگمردی که با انتخاب معجزه گون ملت در اوج جایگاه بت شکنی ایستاد به خود اجازه اظهار نظر ندهید

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: