تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۹ - ۱۲:۵۹ کد مطلب 113143

ابلاغ حکم دادگاه حمله به روزنامه ایران/ جوانفکر و سه خبرنگار به ۹۱ روز حبس محکوم شدند

علی اکبر جوانفکر، مدیرعامل سابق موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران و سه تن از خبرنگاران ایران به نامهای سعید یوسفی پور ، عبدالرضا سلطانی و حسن قاسمی، هریک به ۹۱ روز حبس محکوم شده اند.

به گزارش میدان۷۲  براساس حکم دادگاه پرونده حمله به روزنامه ایران ، علی اکبر جوانفکر، مدیرعامل سابق موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران و سه تن از خبرنگاران ایران به نامهای عبدالرضا سلطانی، سعید یوسفی پور و حسن قاسمی، هریک به ۹۱ روز حبس تعزیری محکوم شده اند. این حکم ظرف مدت ۲۰ روز قابل اعتراض و تجدیدنظرخواهی میباشد.

 

لازم به ذکر است هفتم دی سال گذشته بود که دادگاه رسیدگی به پرونده جوانفکر با شکایت دادستانی تهران به اتهام تمرد در برابر ماموران قضایی و انتظامی در شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کارکنان دولت برگزار شد. پس از برگزاری جلسه نخست، قاضی حیدری به کیفرخواست صادره ایراداتی گرفت و پرونده برای رفع ایرادات و نواقص مدنظر دادگاه به شعبه چهارم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه بازگشت تا به سؤالات پاسخ داده شود.

شعبه بازپرسی پس از انجام بررسی‌های لازم و رفع نواقص مورد نظر قاضی، پرونده را دوباره به شعبه دادگاه بازگرداند تا دومین جلسه رسیدگی به اتهامات مشاور رسانه ای رئیس دولت دهم نهم خرداد برگزار شود.

پس از برگزاری جلسه دوم دادگاه، جوانفکر در جمع خبرنگاران گفت: امروز جلسه دوم و البته آخر دادگاه بود که در آن علاوه بر من سه تن از همکارانم نیز حضور داشتند که هر یک از آنها توضیحات خود را ارائه کردند. ما متهم بودیم در برابر ورود مقامات قضایی به روزنامه ایران تمرد کرده ایم و ما را به ایستادگی در برابر دستور مقام قضایی متهم کرده اند.

  1. عبدالله ستمدیده :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    گنه کرد در بلخ……………

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: