تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۹ - ۱۳:۳۹ کد مطلب 113167

هر دم از این باغ بری می رسد

پاداش ۲۸ میلیارد تومانی مدیران ارشد سازمان مدیریت از بودجه‌های غیرشفاف

گزارش‌ها نشان می‌دهد از محل ردیف‌های متفرقه بودجه از سال ۹۳ تاکنون ۲۸ میلیارد تومان پاداش برای سازمان مدیریت و برنامه ریزی به عنوان متولی بودجه پیش‌بینی شده است.

 به  گزارش میدان ۷۲ در ادامه افشای فیش‌های حقوق‌های کلان مدیران دولتی و پاداش‌های چند صد میلیونی، ارقام بودجه‌های سنواتی طی سه سال اخیر نشان می‌دهد از محل ردیف‌های متفرقه، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی پاداش‌های کلانی برای مدیران خود در نظر گرفته‌‌ است

این گزارش حاکی از آن است که در جدول ۹ ردیف‌های متفرقه بودجه سال‌های ۹۳، ۹۴ و حتی ۹۵ ارقامی پیش‌بینی شده که از این محل مسئولان ناظر بر قانون مدیریت خدمات کشوری نیز برای مدیران خود پاداش‌های آنچنانی پیش بینی کرده است.

در این سال‌ها بالغ بر ۲۸ میلیارد تومان اعتبار به این منظور اختصاص یافته است که پیگیری‌های خبرنگار فارس نشان می‌دهد این ارقام غالبا سهم مدیران ارشد این سازمان است.

عنوان سال ۹۳ سال ۹۴ سال ۹۵ جمع
سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور – پژوهش‌های کاربردی و فعالیت‌های مطالعاتی ۳ میلیارد تومان ۳ میلیارد تومان ۳ میلیارد تومان ۹ میلیارد تومان
سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور – مطالعات بهبود مدیریت و توسعه منابع انسانی و برنامه پنج‌ساله ششم توسعه ۳ میلیارد تومان ۳٫۵ میلیارد تومان ۳٫۵ میلیارد تومان ۱۰ میلیارد تومان
سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور – مطالعات اجرایی نمودن بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد ۳ میلیارد تومان ۳ میلیارد تومان ۳ میلیارد تومان ۹ میلیارد تومان

یک فرد مسئول در این زمینه به فارس می‌گوید: به دلیل آنچه طبق قانون مدیریت خدمات کشوری نمی‌توان حقوق و مزایا را بیش از ۷ برابر پرداخت کرد، پرداختی به مدیران در قالب فوق‌العاده‌ها و پاداش‌ها صورت می‌گیرد. بنابراین با چنین ارقامی برای فعالیت‌هایی که وظیفه بدیهی سازمان است پاداش‌ها و رقم‌های نجومی در نظر گرفته می‌شود.

وی ادامه داد: اگر حداقل نصف این ارقام نیز محقق و به مدیران اختصاص یافته باشد نیز رقم بالایی خواهد بود.حال آنکه تعداد مدیران ارشد در سازمان مدیریت از ۲۰ نفر تجاوز نمی‌کند.

 مسئولان سازمان مدیریت باید توضیح دهند سرفصل پژوهش‌های کاربردی و فعالیت‌های مطالعاتی و نیز مطالعات بهبود مدیریت و توسعه منابع انسانی و بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد مربوط به چه مباحثی می‌شود که استحقاق اعطای چنین اعتباری هستند.

 مسئولان این سازمان قول داده بودند که بودجه‌های سنواتی در قالب بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد، عملیاتی شده تا از صراحت و شفافیت بیشتری برخوردار باشد اما به نظر می‌رسد به غیر از محقق شدن پاداش‌های کلان آن همچنان این وعده در حد شعار باقی مانده است.

منبع : فارس

 1. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  بهتر است اقای روحانی استعفا دهند

 2. حامد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  امروز یکم تیرماه ۹۵ حقوق معلمان از خزانه برگشت خورد وهنوز پرداخت نشده است .چرا؟ چون خزانه دولت توان پرداخت معوقی های حقوق ما را از اول امسال ندارد. پس این دولت کی توان پرداخت حق و حقوق ما را دارد؟ بدبختی های معلمان توی ایم مملکت کم است ؟ که هر چه بریدنی است از حق و حقوق ما می برند؟ ماه رمضان آمده و یک ریال هم نداریم یک افطاری ساده بدهیم . آقای رییس جمهور شما را به امام زمان واگذارتان می کنم. به جای فیش های میلیاردی، معوقی های ما را بدهید و کم مار را پیش کس و ناکس شرمنده کنید در جامعه. متاسفم که در چنین کشوری با چنین مسئولین بی کفایتی زندگی می کنم. یک معلم .

 3. رها :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  تازه مفهوم و علت احیا سازمان مدیریت برای ما روشن می شود پس از انکه احمدی نژاد قبلا انرا جمع کرده بود

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: